22-01-2018 05:21
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 140
· Najnowszy użytkownik: Paleta
Ostatnie komentarze
News
3 godziny poszukiwań i...
niestety, pogotowie ni...
niestety przeciętna św...
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
szkoda że nie widać sa...
Michałowo wyciągnij te...
była wymiana doświadcz...
kondycję trzeba regula...
słuszna inicjatywa, pi...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2018 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 7 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Zadymienie w mieszkaniu na milickim Rynku
18.01.2018 r. w godzinach południowych doszło do zaprószenia ognia w mieszkaniu przy ulicy Polskiej w Miliczu. Przyczyną pożaru były pozostawione przy piecu papiery i kartony. Poszkodowanymi są cztery osoby pozostające pod stałą opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu. Mieszkanie, w którym przebywali nie nadaje się w tym momencie do zamieszkania. Działania trwały ok 2 godzin
Pożar przewodu kominowego w Miliczu
Do pożaru przewodu kominowego doszło we wtorkowy wieczór 16 stycznia w Miliczu, przy ul. Wodociągowej. Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG PSP Milicz i OSP Milicz. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ok. 1 godz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w kominku, ugaszeniu palącej się sadzy za pomocą gaśnicy proszkowej oraz strąceniu sadzy przy pomocy zestawu kominiarskiego. Dodajmy, że był to już drugi wyjazd naszych strażaków w tym dniu, do tego typu zdarzenia.
Pożar przewodu kominowego w Świętoszynie 13.01.2018 r.
W dniu 13.01.2018 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na średnim samochodzie ratowniczo-gaśniczym MAN został zadysponowany przez SK KP PSP Milicz do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego w miejscowości Świętoszyn. Działania gaśnicze trwały ok 1 godziny
Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Milicz !!!
WIADOMOŚĆ DLA CZŁONKÓW OSP W MILICZU!!!!!

Zarząd OSP w Miliczu informuje wszystkich druhów oraz druhny z OSP Milicz że w dniu 10 luty 2018 roku o godzinie 16:00 w Restauracji "PELIKAN" al.Wodniaków w Miliczu odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.

Obecność jest OBOWIĄZKOWA!!!

Obowiązuje umundurowanie wyjściowe -dla strażaków którzy je posiadają !
Pożar poddasza budynku mieszkalnego w Cieszkowie
W dniu 08.01.2018 r. JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany do Cieszkowa, gdzie doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Działania zastępów przybyłych na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu wewnątrz budynku na palące się poddasze. Podano też jeden prąd wody w obronie przylegającego budynku. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do oddymienia pomieszczeń oraz usunięcia nadpalonych konstrukcji stropu i ścianek działowych. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono strop. Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie jest znana . Całe działania trwały kilka godzin. W akcji ratowniczo-gaśniczej oprócz zastępu OSP Milicz, uczestniczyli strażacy z OSP Cieszków (2 zastępy), JRG Milicz (2 zastępy), OSP Guzowice, Pogotowie Energetyczne i Policja.
Czad: Trzy osoby trafiły do szpitala w tym jedno dziecko
30-ty dzień grudnia nie zakończył się dobrze dla mieszkańców bloku przy ulicy Kopernika 22 w Miliczu. W późnym wieczorem służby ratunkowe zostały wezwane do trzech osób nieprzytomnych. Jak się okazało w mieszkaniu strażacy wykryli stężenie czadu. Podobnie było w mieszkaniach sąsiednich. W sobotę (30.12) po godzinie 21:00, strażacy JRG Milicz, WSP Milicz i OSP Milicz oraz medycy z pogotowia ratunkowego w Miliczu, interweniowali w bloku przy ul. Kopernika w Miliczu. W sumie trzy osoby trafiły do szpitala z jednego mieszkania. Wszystkie osoby były nieprzytomne, ponadto dwie zostały poddane tlenoterapii, przygotowanej przez milickich strażaków, które również profilaktycznie przewieziono do szpitala. Strażacy wykonali pomiary stężenia tlenku węgla we wszystkich mieszkaniach i okazało się, że w każdym było jego niewielkie stężenie. Przewietrzono cały blok. Łącznie ewakuowano 12 osób. KDR wydał dla całego budynku zakaz użytkowania piecyków gazowych, do czasu wykonania przeglądu przez autoryzowany serwis. W akcji brał udział zastępy strażaków JRG Milicz, WSP Milicz i OSP Milicz, a także trzy zespoły ratownictwa medycznego i policja. Na miejsce został wezwany administrator budynku oraz ekipa kominiarska. Cała akcja trwała około 4 godzin.
Usuwanie niebezpeicznych drzew we Wziachowie Wlk.
W dniu 29.12.2017 r., JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu w godzinach przed południowych do Wziąchowa Wlk., w celu usunięcia niebezpiecznych drzew zagrażających zabudowaniom Szkoły Podstawowej oraz miejscowej remizie strażackiej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych z wykorzystaniem autodrabiny. W działaniach ratowniczych oprócz Naszych strażaków udział brał również zastęp z JRG Milicz i OSP Gądkowice. Cała akcja trwała ok. 3 godzin.
Zdrowych, Wesołych Świąt


Pożar samochodu w garażu
W dniu 22.12.2017 r. JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany do miejscowości Nowe Grodzisko, gdzie doszło do pożaru samochodu i budynku gospodarczego. Strażacy po dojechaniu na miejsce, zabezpieczyli teren akcji i niezwłocznie przystąpili do gaszenia pożaru, podając dwa prądy wody w natarciu na palący się samochód i poddasze budynku. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Milicz (2), OSP Milicz, OPS Gądkowice i OSP Potasznia. Całość działań trwała ok. 2 godz.
Wigilia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
W dniu 17 grudnia br., odbyło się tradycyjne, uroczyste spotkanie wigilijne
naszych strażaków oraz zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem
wszystkich przybyłych przez Prezesa naszej jednostki dh Grzegorza Dudę. Tego dnia na
nasze spotkanie przybyli m.in., przyjaciel naszej jednostki Eugeniusz Rogal, przedstawiciele z OSP Krotoszyn I, przedstawiciel OSP Łazy Wielkie dh Jacek Skrzypczyk, delegacja z OSP Zduny z prezesem dh Andrzejem Figlakiem. Obecni byli także kapelan milickich strażaków ks. Grzegorz Gac i in.. Głównymi zebranymi byli strażacy OSP Milicz. Po przywitaniu wszystkich przez naszego prezesa, głos zabrał kapelan ks. Grzegorz Gac, który odmówił modlitwę, pobłogosławił opłatek i zaintonował kolędę „Bóg się rodzi…”. Następnie zebrani przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne. Później wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji którą przygotował dla wszystkich dh Arkadiusz Parkitny wraz z obsługą Baru „Pelikan”, gdzie w tym roku miała miejsce uroczysta kolacja. Wigilia w milickiej jednostce jest tradycją i odbywa się już od kilku lat.
Uroczysta Msza Św. w intencji służb mundurowych działających na terenie powiatu milickiego
W dniu 15 grudnia br, zostało odprawione nabożeństwo z udziałem funkcjonariuszy Policji, wojska, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, pracowników Nadleśnictwa Milicz oraz strażników leśnych i rybackich koncelebrował wikariusz milickiej parafii p.w. św. Andrzeja Boboli ks. Marcin Robakowski. Msza miała niezwykle uroczysty przebieg. Wyjątkową oprawę muzyczną mszy wraz z koncertem sygnałów myśliwskich zapewnił zespół sygnalistów z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu. Na koniec wszyscy uczestniczyli we wspólnym zdjęciu.
Ćwiczenia Zima 2017
Dnia 14.12.2017r. nad zalewem milickim przeprowadzone zostały ćwiczenia mające na celu zapoznanie ratowników z warunkami zimowymi w przypadku zdarzeń nad wodą. Tematyką było podejmowanie poszkodowanych z wody oraz kwalifikowana pierwsza pomoc w przypadku wychłodzenia organizmu. W ćwiczenia zaangażowane były siły i środki z gminy Milicz, w tym zastęp z Naszej jednostki. Były to pierwsze z serii ćwiczeń, jakie planuje przeprowadzić KP PSP w Miliczu, dla jednostek włączonych do KSRG z terenu Powiatu Milickiego.
Pożar domu jednorodzinnego w Karminku
W dniu 06.12.2017 r. w godzinach popołudniowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do akcji gaszenia pożaru domu jednorodzinnego, do jakiego doszło w miejscowości Karminek. Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce zastały część budynku i dachu objętych ogniem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się dom. Na szczęście mieszkańcy zdołali wcześniej sami wydostać się na zewnątrz i nie odnieśli żadnych obrażeń. Następnie strażacy przeszukali całe miejsce akcji w poszukiwaniu dodatkowych zarzewi ognia. Na miejsce zadysponowana została Policja. Mimo szybkiej akcji, część budynku została znacznie uszkodzona. W działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej z JRG Milicz, OSP Milicz, OSP Sułów i OSP Gądkowice. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Kolejne Strażackie Narodziny
W dniu 02.12.2017 r. o godz. 15:07 przyszła na świat Aurelia Uram, druga córeczka naszego strażaka, tym razem skarbnika milickiej jednostki Dh Adriana Urama i jego narzeczonej Eweliny Czuk. Mała Aurelia, w momencie narodzin ważyła 3250 g i mierzyła 59 cm długości. Mama i maluszek są już w domu i czują się dobrze. Dumny tata Adrian, opiekuje się nimi troskliwie i czeka niecierpliwie na pierwsze wspólne spacery. Całej Rodzinie składamy serdeczne GRATULACJE!!!!!!!
Pożar budynku gospodarczego w Pogórzynie
W dniu 02.12.2017 r. w godzinach przedpołudniowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Pogórzynie. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Kolizja dwóch pojazdów w Miliczu
W dniu 19.11.2017 r. w godzinach wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia skutków niebezpiecznej kolizji, do której doszło w Miliczu, na ul. Wojska Polskiego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszkodzonych pojazdów oraz kierowaniu ruchem drogowym. Na miejscu kolizji ruch odbywał się wahadłowo. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy osobowe. Na miejsce zadysponowana została Policja oraz pomoc drogowa. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Strażackie Narodziny
W dniu 16.11.2017 r. o godz. 15:21 przyszedł na świat Jan Paweł Misiewicz, drugi syn naszego strażaka, gospodarza milickiej jednostki Dh Piotra Misiewicza i jego małżonki Magdaleny Misiewicz (przypominamy, że Magdalena i Piotr w 2015 roku zawarli związek małżeński, na pięknym strażackim ślubie i weselu nie mogło nas zabraknąć). Mały Jan Paweł, w momencie narodzin ważył 3500 g i mierzył 53 cm długości. Mama i maluszek są już w domu i czują się dobrze. Dumny tata Piotr, opiekuje się nimi troskliwie i czeka niecierpliwie na pierwsze wspólne spacery. Całej Rodzinie składamy serdeczne GRATULACJE!!!!!!!
Zderzenie dwóch samochodów w Miliczu
We wtorek (14.11.2017 r.), kilka minut po godzinie 16:00 do milickich służb wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wlkp. i Poprzecznej w Miliczu. Zgłaszający przekazał informacje o zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Dyspozytorzy na miejsce natychmiast skierowali zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Milicza i zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu, partol policji z KPP w Miliczu oraz ZRM "S" z milickiego szpitala. Po dojeździe na miejsce zastano rozbite samochody marki Seat i Renault. Przybyły na miejsce ZRM udzielił pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Zadania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych uszkodzonych pojazdów. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Pamiętamy o zmarłych
Dnia pierwszego listopada w Święto Zmarłych zgodnie z polską tradycją
odwiedzamy mogiły naszych najbliższych. Cmentarze stają się zatłoczone
jak nigdy w całym roku. Ludzie przyjeżdżają, by odwiedzić groby bliskich
osób. Pomniki zastawione są kwiatami, na grobach palą się znicze
symbolizujące pamięć o tych którzy udali się na wieczny spoczynek.
Panuje bardzo nostalgiczny i refleksyjny nastrój. Ludzie pogrążają się w
modlitwie za dusze zmarłych. Również i strażacy Ochotniczej Straży
Pożarnej w Miliczu, w ten dzień pamiętają o tych, którzy z naszych
szeregów odeszli na wieczną wartę do św. Floriana. W tym i następnych
dniach pamiętamy o nich w szczególny sposób, odwiedzając groby i
zapalając symboliczne znicze.Drodzy Koledzy, odpoczywajcie w spokoju,
na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci.
Niebezpieczne drzewo w Sławoszowicach
Następne zdarzenie tego dnia miało miejsce w Sławoszowicach, w godzinach po południowych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach Star 200 SH-18 i Man GBA 3,5/29 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa zagrażającego posesji mieszkalnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. Cała akcja trwała ok. 1,5 godziny.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-01-2018 11:07
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie Naszych nowych kalendarzy na 2018 rok. Dzięki Wam osiągnęliśmy niewątpliwy sukces. Bardzo dziękuję!!! Strażak

01-01-2018 10:59
Szczęśliwego Nowego 2018 Roku dla wszystkich członków OSP w Miliczu. Dużo zdrowia, pomyślności oraz tylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

14-10-2017 11:34
Serdecznie dziękuję wszystkim członkom Naszej Jednostki za podjęte działania podczas przechodzącej przez nasz teren wichury. Egzamin zdaliśmy celująco. Na strażaków z Milicza zawsze można liczyć Strażak Upup

04-09-2017 16:07
Dziękuję bardzo wszystkim strażakom z Jednostki milickiej oraz Jednostek sąsiednich za udział w akcji niesienia pomocy poszkodowanym na Pomorzu Kogut Strażak Upup

28-07-2017 08:55
Przypominam o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszam wszystkich dla jego uczczenia do naszej remizy 1.08.2017 r., przed Godz. "W", na godz. 16.15. Strażak Uwaga będą włączone syreny.

31-05-2017 07:34
Zarząd Gminny zaprasza członków OSP do udziału w Gminnym Dniu Strażaka, który odbędzie się 03.06.2017 r. w Rudzie Sułowskiej. Początek godz. 13.00. Kontakt w tej sprawie z Prezesem lub Naczelnikiem Strażak

27-04-2017 17:45
Zapraszam wszystkich do udziału w Dniu Strażaka 04 maja 2017 roku od 15:30. Kontakt zainteresowanych z Prezesem lub Naczelnikiem Smile

20-04-2017 15:02
Dziękuję wszystkim za pomoc, przygotowanie i tegoroczną wartę honorową przy Bożym Grobie w milickich parafiach Strażak

15-02-2017 09:28
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na wizytę duszpasterską naszego kapelana, tzw. "kolędę", która odbędzie się 16.02.2017 r., o godz. 16.00, w milickiej Kogut remizie.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2017. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

3,313,826 unikalne wizyty