12-02-2016 12:51
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 112
· Najnowszy użytkownik: aqacotyh
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Konkurs „Straż...
· Spokój.
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
· Nadchodzące wydarzenia
Najciekawsze tematy
· Konkurs „St... [0]
Powitanie

W roku 2016 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 5 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Pożar gałęzi i nieużytków w Łąkach
W dniu 09.02.2016 roku, w godzinach przed południowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29,7 do akcji gaszenia stery gałęzi i nieużytków znajdujących się w sąsiedztwie lasu, który wybuchł w okolicy miejscowości Łąki. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z jednostką OSP Sułów, która przybyła na miejsce jako pierwsza. Pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody, podanego w natarciu oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 1 godz.


Ferie z DWÓJKĄ w OSP Milicz
W dniu 05.02.2016 roku, w Naszej Jednostce gościliśmy blisko 30 - cio osobową grupę uczniów ze SP nr 2 w Miliczu, którzy spędzali tegoroczne ferie zimowe w Miliczu, w ramach akcji "Ferie z Dwójką 2016", pod hasłem "Na feriach nie ma nas w domu". Nasi goście zobaczyli warunki w jakich
służymy i pomagamy mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Uczniowie odwiedzający milicką jednostkę mogli zapoznać się ze sprzętem, którym dysponują strażacy ochotnicy, dowiedzieć się co zrobić, żeby udzielić pierwszej pomocy, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe oraz czym jest
"czad" i jak się przed nim chronić. Zapoznali się także z działaniem gaśnicy proszkowej oraz mogli spróbować swoich sił w podając prąd wody z szybkiego natarcia. Ponadto w trakcie zajęć, jakie przeprowadzili miliccy strażacy ochotnicy, wszyscy zebrani dowiedzieli się jak prawidłowo korzystać z telefonów alarmowych i dlaczego powinni, odpowiedzialnie, robić to także młodsi. Dalsza część wizyty odbyła się w Świętoszynie na terenie szkółki leśnej, gdzie strażacy przygotowali dla dzieci pyszną strażacką grochówkę oraz pomagali piec kiełbaski na grillu. Grochówkę przygotował dh. Arkadiusz Parkitny. Po zwiedzeniu terenu szkółki leśnej strażacy zaprosili wszystkich na ciepły posiłek.
Spotkanie i zajęcia dot. bezpieczeństwa odbyły się w OSP Milicz na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miliczu oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS Dwójka.


Niebezpieczne drzewo w okolicach Gołkowa
W dniu 5 lutego br., w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego drzewa, zagrażającego ruchowi drogowemu, przy drodze biegnącej do miejscowości Gołkowo. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz wycięciu niebezpiecznego drzewa za pomocą pilarki łańcuchowej.Resztki drzewa strażacy ułożyli na poboczu drogi.W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z OSP Latkowa. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Niebezpieczne konary drzew przy DW nr 439, w okolicach Świętoszyna
Dnia 28.01.2016 r. strażacy naszej jednostki,w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznych konarów, zagrażających ruchowi drogowemu, na drodze wojewódzkiej nr 439, w okolicy Świętoszyna. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz wycięciu niebezpiecznych konarów za pomocą pilarki łańcuchowej. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z JRG Milicz oraz Policja. Całą akcja trwała ok. 1 godz.


Niebezpieczne konary drzewa w Sławoszowicach
W dniu 28 stycznia br., w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznych konarów, zagrażających posesji mieszkalnej w Sławoszowicach, przy ul. Nadrzeczna. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz wycięciu niebezpiecznych konarów za pomocą pilarki łańcuchowej. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z JRG Milicz. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.


Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
Zarząd OSP w Miliczu informuje wszystkich druhów oraz druhny z OSP Milicz że w dniu 27 luty 2016 roku o godzinie 16:00 w Restauracji "PELIKAN" al.Wodniaków w Miliczu odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu. Z uwagi na wypadające wybory do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej jest to bardzo ważne zebranie dlatego obecność jest OBOWIĄZKOWA!!!

Obowiązuje umundurowanie wyjściowe -dla strażaków którzy je posiadają !


Pożar komina w Pierstnicy Wlk.
W dniu 21 stycznia br., w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego, który miał miejsce w Pierstnicy Wlk. (Gmina Krośnice). Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podniesieniu na wysokość palącego się przewodu kominowego, roty która uczestniczyła w akcji gaśniczej. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z JRG Milicz i OSP Wierzchowice. Całą akcja trwała ok. 2 godz.
Lekcja nt. bezpieczeństwa w kl. Id w SP nr w Miliczu
Dnia 18.01.2016 r. strażacy naszej jednostki na zaproszenie wychowawcy kl. Id przeprowadzili dla uczniów tej klasy, lekcję nt. bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych i nie tylko. Dzieci w wieku 6 i 7 lat zapoznały się z ubiorem strażaka, miały także możliwość przymierzania hełmu strażackiego. Innym punktem zajęć było przedstawienie i opowiedzenie o naszych wozach i ich wyposażeniu, co było wyzwaniem dla naszych strażaków ponieważ trzeba było zrobić to zrozumiale dla tak małych dzieci. Strażacy opowiedzieli jak wygląda alarmowanie naszej jednostki oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Nasi strażacy uczyli dzieci podstaw udzielania pierwszej pomocy, oraz jak świadomie i odpowiedzialnie używać telefonów alarmowych. Od strażaków z OSP Milicz dzieci otrzymały słodkie niespodzianki i odblaski na swoje tornistry i plecaki. Na koniec uczniowie wraz z wychowawcą klasy, obejrzeli nasz nowy średni wóz bojowy. Następnie na pamiątkę naszej wizyty u pierwszaków, wykonaliśmy wspólną fotografię.


1% podatku na żonę strażaka
Po raz drugi zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% podatku dla żony strażaka OSP w Miliczu
która 3 lata temu zachorowała na zapalenie rdzenia kręgowego i od tej pory porusza się
na wózku inwalidzkim. Ma sparaliżowane nogi a ręce wróciły już prawie do pełnej
sprawności. Sukces ten zawdzięczany jest rehabilitacji która jest bardzo kosztowna lecz
niezbędna. Jej stan zdrowia ciągle się poprawia i z nadzieją patrzymy jak zwiększa się
szansa na łatwiejsze życie.
Każda ofiarowana kwota przekazana na konto pozwoli na dalszą rehabilitację Honoraty,
a za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.


Pomocy można udzielać w formie przekazania 1% podatku wpisując w PIT-cie:
1. KRS: 0000273196,
2. W rubryce "Informacje Uzupełniające"- cel 1%: Honorata Plewka

Dobrowolne wpłaty można dokonać na subkonto w Fundacji:
"Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"
45-316 Opole, ul. Samborska 15
nr konta: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopisem Honorata Plewka


Dziękujemy wszystkim za dobre serce.
Zarząd OSP w Miliczu1% podatku oddaj na OSP
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zachęca do przekazania 1% podatku, w PIT-37 w polu nr 131 wpisz 0000116212 w polu nr 132 wpisz kwota 1% w polu nr 133 wpisz OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W MILICZU UL.KUŹNICZA 8 , 56-300 MILICZ

poniżej przedstawiamy spot OSP

Pożar altanki w Miliczu
Także w dniu 28 grudnia br. w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do gaszenia pożaru altanki, do którego doszło na terenie POD „Złote Piaski” w Miliczu. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącego się obiektu za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. W działaniach tych oprócz naszej jednostki pracowali koledzy z JRG Milicz. Na miejsce został także zadysponowany patrol Policji. Akcja ratownicza trwała ok. 1 godz.

Pożar komina w Miliczu
W dniu 28 grudnia br., w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach Star 244 GBA 2,5/16 i Mercedes FL 409 GLBM-Rt 04/0,9/10, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego, który miał miejsce na terenie jednej z milickich firm. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącego się przewodu kominowego za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego (gaśnice proszkowe), oraz w późniejszym czasie na dozorowaniu miejsca zdarzenia. Pożar ostatecznie ugaszono, dodatkowo dodano jeden prąd piany średniej na zgromadzony w pobliżu materiał łatwopalny (drewno do produkcji palet). W działaniach tych oprócz naszej jednostki brali udział koledzy z JRG Milicz (dwa zastępy). Działania trwały ok. 1 godz.

Wesołych Świąt


Uroczysta Msza Św. dla służb mundurowych
W dniu dniu 21 grudnia br. delegacja strażaków naszej jednostki, w osobach: Andrzej Tokarski, Jan Kalcowski, Stanisław Plewka, Jakub Duda i Grzegorz Duda – Prezes Milickiej OSP, uczestniczyła w wyjątkowej mszy świętej odprawionej w intencji wszystkich służb mundurowych działających na terenie powiatu milickiego, a także pracowników i ich rodzin. Oprócz naszej delegacji, uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Jednostki Wojskowej, Nadleśnictwa w Miliczu, Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu. Msza miała niezwykle uroczysty przebieg. Oprawę muzyczną mszy św. zapewniła Orkiestra Dęta działająca przy milickim Ośrodku Kultury, pod batutą pana Przemysława Wasielewskiego, która po Eucharystii wystąpiła z krótkim koncertem kolęd. Po krótkim koncercie, rozbrzmiały przepiękne polskie kolędy w wykonaniu kilkunastoosobowej grupy wokalnej działającej także przy OK w Miliczu, na czele z jego dyrektorem panem Pawłem Leśką. Na koniec wszyscy składali sobie życzenia.


Spotkanie wigilijne w OSP Milicz
W dniu 18 grudnia br., odbyło się tradycyjne, uroczyste spotkanie wigilijne
naszych strażaków oraz zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem
wszystkich przybyłych przez Prezesa naszej jednostki dh Grzegorza Dudę. Tego dnia na
nasze spotkanie przybyli m.in., komendant Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu, Maciej Małecki, przyjaciel naszej jednostki Eugeniusz Rogal i Grzegorz Jankowski, przedstawiciele z OSP Krotoszyn I z prezesem dh Waldemarem Florkowskim, przedstawiciele OSP Łazy Wielkie z prezesem na czele dh Kazimierzem Samoukiem, delegacja z OSP Cieszków z prezesem jednostki dh Januszem Eliasem. Obecni byli także kapelani milickich strażaków ks. Grzegorz Gac oraz ks. Kamil Motyka i in.. Głównymi zebranymi byli strażacy OSP Milicz. Po przywitaniu wszystkich przez naszego prezesa, głos zabrał kapelan ks. Grzegorz Gac. Następnie zebrani przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne. Później wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji którą przygotował dla wszystkich dh Arkadiusz Parkitny wraz z obsługą Baru „Pelikan”, gdzie w tym roku miała miejsce uroczysta kolacja. Wigilia w milickiej jednostce jest tradycją i odbywa się już od kilku lat.

Usuwanie niebezpiecznego drzewa w Gądkowicach
Dnia 21.12.2015 r. jednostka nasza w sile jednego zastępu, na samochodzie
Star 200 SH – 18,została zadysponowana do zdarzenia, które miało miejsce w Gądkowicach. Zostaliśmy wezwani do pomocy przy usunięciu drzewa, które zagrażało okolicznym budynkom oraz niebezpiecznie pochylone było na drogę. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięcia zagrażającego drzewa i konarów za pomocą pilarki łańcuchowej. W działaniach tych uczestniczyliśmy razem z kolegami z JRG Milicz. Akcja trwała ok. 2 godz

Usuwanie plamy oleju na DK 15
W dniu 21.12.2015 roku, nasza jednostka na samochodzie GBA 2,5/16, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju, która miała miejsce na drodze krajowej nr 15. Zdarzenie miało miejsce w godzinach ok południowych. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego tylko nasza jednostka zużyła 40kg. Cała akcja trwała ok. 1 godz.

Nowy średni samochód ratowniczo gaśniczy w OSP Milicz !!!
W dniu 5 grudnia br. do naszej jednostki przyjechał prosto z firmy MOTO – TRUCK z Kielc najnowszy nabytek milickich strażaków, a mianowicie średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu MAN – a, GBA 3,5/40. Nowy pojazd ma napęd na cztery koła, jest wyposażony w zbiornik o poj. 3,5 tys. litrów środka gaśniczego oraz 350 l środka pianotwórczego. Posiada niezbędny sprzęt ratowniczo – gaśniczy przewidziany normatywnie dla tej klasy samochodów. Posiada nowoczesny system łączności oraz pozwala na działanie sześcioosobowego zastępu. Jest to pierwszy fabrycznie nowy wóz w historii naszej jednostki od momentu jej powstania. Na jego powitanie przybyli licznie członkowie OSP Milicz, niejednokrotnie wraz z rodzinami. Po niezbędnym doposażeniu, w najbliższym czasie zostanie on wprowadzony do podziału bojowego, aby mógł rozpocząć służbę, niosąc potrzebną pomoc mieszkańcom naszego miasta, gminy i powiatu.

Strażacy OSP Milicz uczestniczą w akcji Szlachetna Paczka
SZLACHETNA PACZKA ma już piętnaści lat. Po raz pierwszy została zorganizowana
w Krakowie, w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego
prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała
30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak
żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2015 r. na
terenie powiatu milickiego pomoc w tej formie dotarła do ok. 30 potrzebujących rodzin na terenie
powiatu oraz w jego najbliższym sąsiedztwie. Z Naszej jednostki, w dniach 12-13.12.2014 r. włączyli się w tą akcję następujące druhny i druhowie: Rafał Radecki-Naczelnik OSP Milicz, Patryk Szalkowski, Marcin Stefański, Patrycja Nawrocka, Marcin Staniszewski i Wojciech Szarek. Nasi dzielni druhowie wraz z innymi wolontariuszami rozwozili paczki na terenie powiatu milickiego, busem, który udostępnił Burmistrz Gminy Milicz.

Wizyta wigilijna w zaprzyjaźnionych jednostkach OSP Krotoszyn I i OSP Zduny
Nasi przyjaciele strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek OSP Krotoszyn I i OSP Zduny zaprosili naszą
delegację, w skład której wchodzili: dh Rafał Radecki – Naczelnik OSP Milicz, ks. Kamil
Motyka – Kapelan Powiatowy OSP, ks. Grzegorz Gac – kapelan OSP Milicz, dh Paweł Michałek –
strażak, dh Patrycja Nawrocka – członek Komisji Rewizyjnej, dh Magdalena Michałek – członek, na spotkania opłatkowe, które miały miejsce w dniu 11 i 12.12.2015 r. Miały one bardzo
uroczysty charakter i oprawę. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie wzajemnie
życzeń, nasi przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniach strażaków tych jednostek.
Delegacja OSP Milicz przekazała także zaproszenie na uroczystą wigilię, która będzie
organizowana w najbliższym czasie w Miliczu.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

06-02-2016 17:33
BeMyFrag to tylko Ty masz problemy ze spaniem Pfft

25-01-2016 00:12
Nie spać Grin

31-12-2015 14:52
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku dla wszystkich Wink

14-12-2015 18:15
Gaszenie

12-12-2015 23:35
oczywiście że mogę ba a nawet muszę Wink

11-12-2015 08:35
No raczej powinny nie??? Ale Ty zawsze możesz przyjść i osobiście obejrzeć Pfft

10-12-2015 18:27
Foteczki nowego nabytku pojawią się na stronie? Grin

06-12-2015 12:46
Zapraszam wszystkich druchuw na stronę www.osplusina.pl

06-12-2015 12:41
Gratuluję nowego auta Strażak Zakochany

06-12-2015 10:56
Maniek Grin

01-10-2015 12:27
Kilka się znajdzie. Chętnie prześlę Smile

28-09-2015 16:08
ok Smile

27-09-2015 16:46
Witam, wszystkich. Mam prośbę, mianowicie każdy kto posiada jakieś fajne zdjęcia naszych druhów, naszych wozów, remizy albo Nas w czasie działań proszony jest o kontakt ze mną. PILNE

16-09-2015 21:47
Upup

16-09-2015 12:07
Proszę, oto one... Wink

1,924,468 unikalne wizyty