18-08-2017 08:42
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 142
· Najnowszy użytkownik: afekaseh
Ostatnie komentarze
News
3 godziny poszukiwań i...
niestety, pogotowie ni...
niestety przeciętna św...
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
szkoda że nie widać sa...
Michałowo wyciągnij te...
była wymiana doświadcz...
kondycję trzeba regula...
słuszna inicjatywa, pi...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Pożyczka 1500 zł
· Wycięcie pęcherzyka ...
· system nawadniania o...
· Jaki zegarek wybrać
· Kredyt na 10 tys zło...
Najciekawsze tematy
· Pożyczka 1500 zł [1]
Powitanie

W roku 2017 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 98 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 1 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Usuwanie gnazd szerszeni
W dniu 14.08.2017 roku JOT OSP Milicz dwa razy była zadysponowana do działań w związku z usunięciem niebezpiecznych gniazd szerszeni pierwsze zgłoszenie dotyczyło gniazda usytuowanego na poddaszu budynku mieszkalnego w miejscowości Dąbrowa gmina Krośnice natomiast drugie zdarzenie miało miejsce w Miliczu przy ul.Kościuszki w obu przypadkach zastosowano środki chemiczne w celu likwidacji zagrożenia.
Burze nad Miliczem i okolicami
Niestety prognozy o silnych burzach sprawdziły się. Nad znaczną częścią Polski przechodziły gwałtowne burze, które zebrały tragiczne żniwo. W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych zginęło 5 osób, 32 zostały ranne. Straż pożarna odnotowała aż 6244 interwencji. Na terenie województwa dolnośląskiego straż pożarna interweniowała ok. 1000 razy, natomiast na terenie powiatu milickiego odnotowano ponad 30 interwencji. Były to wyjazdy związane głównie z podtopieniami budynków, usuwaniem wiatrołomów i uszkodzeniami linii energetycznych.
Jednostka OSP Milicz uczestniczyła w czasie tych działań w dziewięciu wyjazdach.
Szklenie i odwiedziny strażaków OSP Milicz w mieście partnerskim Lohr nad Menem
W dniach 02.08-07.08.2017 6-cio osobowa grupa strażaków z jednostki OSP Milicz uczestniczyła na zaproszenie w tygodniu szkoleniowym w jednostce Technisches Hilfswerk - Ortsverband Lohr w Lohr nad Menem - Rafał Radecki, Paweł Michałek, Piotr Łuczak, Magdalena Michałek, Patrycja Radecka oraz Zuzanna Michałek. Jak zawsze przygotowano dla milickich ochotników bardzo ciekawe zajęcia, szkolenia oraz ćwiczenia. Między innymi: Ośrodek Szkolenia Straży Pożarnej w Wurzburgu, odwiedzili kolegów z jednostek w Lohr, Lohr – Sackenbach oraz Karstädt. Tam zapoznali się z ich sprzętem, sposobem szkolenia i wyposażenia. Jak zawsze podczas pobytu na wymianie strażackiej w Lohr, miliccy ochotnicy uczestniczyli w ćwiczeniach. Tym razem były to wspólne ćwiczenia z ratownikami z jednostki Technisches Hilfswerk - Ortsverband Lohr Federalna Agencja Pomocy Technicznej- niemiecka instytucja podległa rządowi federalnemu w gestii której znajduje się zarządzanie kryzysowe. Powstała 12 września 1950 r. jako Zivil- und Katastrophenschutzorganisation des Bundes.

Do zadań THW należy zapewnienie pomocy techniczej:

w zakresie ochrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego
za granicą na polecenie rządu federalnego
w razie katastrof, sytuacji nadzwyczajnych lub wypadków o dużej skali na wniosek odpowiednich organów bezpieczeństwa

. Ćwiczono wspólnie techniki wysokościowe, w tym ewakuację osób poszkodowanych. Niemieccy koledzy zapoznali naszych strażaków z możliwościami wykorzystania psów w służbie ratowniczej. Były zajęcia z ratownictwa wodnego z użyciem łodzi ratowniczych na rzece Men oraz z zastosowania agregatów pompowych dużej wydajności.
Natomiast w czasie wolnym poznali także lokalne święta i tradycje z nimi związane, uczestniczyli w miejscowym, organizowanym właśnie latem, festynie "Festwoche" i wielu innych. Koledzy z partnerskiego miasta Lohr oraz z jednostki THW, przyjęli zaproszenie do odwiedzenia w najbliższym czasie Milicza.
Pożar domu w Policach
7 sierpnia br. o 4:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, do którego doszło w miejscowości Police, gm. Krośnice. Zgłoszenie wpłynęło do Straży Pożarnej w Miliczu, na SKKP.
Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu i dokonaniu rozpoznania okazało się, że płonie budynek mieszkalny, obecnie niezamieszkany. Na miejsce skierowano więc okoliczne jednostki OSP, zastępy z JRG Milicz oraz specjalistyczny podnośnik z OSP Milicz. Strażacy podali kilka prądów wody na palący się budynek. Zachodziło podejrzenie, że w środku mogą się znajdować osoby tam koczujące. KDR podjął decyzję o przeszukaniu budynku. Strażacy pracując w aparatach ODO, dokonali sprawdzenia całego budynku- nikogo nie znaleziono.  Spaleniu uległ budynek mieszkalny.
Przyczyny pożaru ustala policja.
W działaniach, które trwały ok. 3 godzin wzięło udział 6 zastępów stary pożarnych z JRG Milicz (2), OSP Wierzchowice, OSP Milicz, OSP Gądkowice i OSP Czatkowice. Na miejsce działań został zadysponowany także patrol Policji.
Niebezpieczne gniazdo owadów błonkoskrzydłych w Miliczu
W dniu 01.08.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się w bardzo trudnym usytuowaniu. A mianowicie owady te swój kokon umieściły na strychu budynku mieszkalnego w Miliczu – do którego było bardzo trudne dojście. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz usunęli skutecznie zagrożenie. Akcja trwała ok. 3 godz.
73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2017 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 73-tę rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 50 tys. Powstańców, z których co czwarty liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny bój z wojskami niemieckimi. Powstanie upadło 2 października 1944 r., wtedy przedstawiciele KG AK podpisali układ o zaprzestaniu działań zbrojnych w Warszawie.
Dla uczczenia powstańców warszawskich, na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów pożarniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd. Cześć i chwała bohaterom!

Poniżej przedstawiamy krótki film pokazujący jak w Miliczu uczczono rocznicę. Zrealizowany dzięki TVP Milicz
1 sierpnia w godzinę W zawyją syreny alarmowe
W dniu 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 na terenie całej Polski zawyją syreny alarmowe na znak upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W wielu gminach jednocześnie będzie to trening uruchomiania systemów alarmowania i ostrzegania, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego.

Syreny uruchomione zostaną na czas jednej minuty (ciągły dźwięk).

Podobnie jak w ubiegłym roku hołd bohaterom Powstania Warszawskiego oddadzą strażacy Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Usuwanie gniazda os w Karminku
W dniu 19.07.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się w budynku mieszkalnym w m.Karminek. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz usunęli skutecznie zagrożenie za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 2 godz.
Usuwanie gniazda szerszeni w Miliczu 18.07.2017 r.
W dniu 18.07.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się w ścianie w budynku magazynowym punktu kurierskiego w Miliczu. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz usunęli skutecznie zagrożenie za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 1 godz.
Pożar lasu w Wałkowej, czyli Zaskoczenie 2017
Dnia 17.07.2017, około godziny 10:30, do Stanowiska Kierowania KP PSP w Miliczu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach Milicza, w Wałkowej. Na miejsce zdarzenia zostają zadysponowane jednostki straży pożarnej z Milicza i powiatu milickiego oraz kompania gaśnicza „Oleśnica”. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, które odbyły się w Wałkowej.
W punkcie koncentracji sił i środków zorganizowano odprawę, podczas której podzielono teren akcji na odcinki bojowe oraz rozdzielono zadania.
Głównym celem ćwiczeń było ugaszenie pożaru lasu. Z powodu szybko kończącej się wody w pojazdach gaśniczych, zostaje podjęta decyzja o zbudowaniu stanowiska wodnego nieopodal pożaru – w punkcie czerpania wody. Kolejna decyzja KDR to przetłaczanie wody na odległość około pół kilometra, w czterech liniach gaśniczych, ze zbiornika przeciwpożarowego, który znajduje się w lesie. Do tego celu został wykorzystany samochód wężowy wraz z agregatem pompowym na przyczepie. W ostateczności pożar został ugaszony.
Wszystkie zadania były oceniane przez delegację z KW PSP we Wrocławiu. Jest to okazja do sprawdzenia w terenie różnych technik i sposobów walki z pożarem, przy wykorzystaniu posiadanego sprzętu oraz sprawdzenie współpracy i koordynacji jednostek podczas działań.
Ćwiczenia „Zaskoczenie 2017” to cykl ćwiczeń zleconych przez Komendanta Głównego PSP każdej Komendzie Wojewódzkiej PSP.
W ćwiczeniach udział wzięły następujące jednostki:
- KP PSP Milicz,
- JRG Milicz,
- KM PSP Oleśnica,
- JRG Oleśnica,
- OSP Cieszków,
- OSP Milicz,
- OSP Sułów,
- OSP Dobroszyce,
- OSP Międzybórz,
- OSP Twardogóra,
- Zarządzanie Kryzysowe.
Bardzo niebezpieczne i nietypowe gniazdo os w Miliczu
Kolejne już w tym samym dniu zgłoszenie, nasi strażacy odebrali i zostali zadysponowani na samochodzie MAN GBA 3,5/29, przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia bardzo niebezpiecznego i nietypowego gniazda os, które znajdowało się we wnętrzu tapczanu ustawionego na balkonie domu mieszkalnego. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do skutecznego usunięcia zagrożenia. Akcja trwała ok. 1 godz.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Miliczu
W dniu 14.07.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się w bardzo nietypowym usytuowaniu. A mianowicie owady te swój kokon umieściły tuż przed wejściem do budynku mieszkalnego w Miliczu – pod ziemią w resztkach starego korzenia. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz usunęli skutecznie zagrożenie. Akcja trwała ok. 1 godz.
Zabezpieczenia lądowiska LPR w Miłochowicach
W dniu 13.07.2017 roku w godzinach południowych zastęp JOT OSP Milicz na samochodzie MAN GBA 3,5/29 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Miłochowice, w celu zabezpieczenia lądowiska dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. LPR został zadysponowany do rannej w wypadku samochodowym osoby, która wymagała natychmiastowej pomocy i szybkiego transportu do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy, wraz z ekipą LPR osobie poszkodowanej oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania statku powietrznego. W działaniach tych udział wzięli oprócz naszych strażaków, strażacy z JRG Milicz (2 zastępy) i helikopter LPR. Całe działania trwały ok. 1 godz.
Poniżej przedstawiamy krótki film obrazujący wydarzenie
Usuwanie gniazda szerszeni w Stawnie
Dnia 10.07.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w budynku mieszkalnym w miejscowości Stawno. Po dojechaniu na miejsce strażacy stwierdzili, że w budynku mieszkalnym pod podbitką dachową znajdują się dwa gniazda szerszeni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 1 godz.
Usuwanie gniazda owadów błonko skrzydłowych w Miliczu
Dnia 07.07.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda owadów błonko skrzydłowych, które znajdowało się, w domku letniskowym, przy ul. Grzybowej na milickiej "Ostoi". Po dojechaniu na miejsce strażacy stwierdzili, że na terenie domku znajduje się jedno gniazdo os oraz gniazdo szerszeni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 1 godz.
Podtopiona posesja w Miliczu
28 i 29 czerwca br. IMGW ostrzegało przed długo trwałymi opadami 1 stopnia na terenie dolnego śląska. Tym razem prognozy meteorologów się sprawdziły. W godzinach wieczornych, dnia 29 czerwca, po ulewnych deszczach, jakie przechodziły nad Miliczem i okolicami, Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu, w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym MAN GBA 3,5/29 została zadysponowana do wypompowywania wody z podtopionej posesji przy pl. Waresiaka w Miliczu. Podtopienie nastąpiło przez niesprzyjające warunki atmosferyczne, a także niedrożność sieci kanalizacji burzowej. Strażacy za pomocą motopompy pływającej oraz szlamowej wypompowali wodę z zalanej posesji. Na miejsce zadysponowana została także ekipa z PGK. Akcja ratownicze trwały ok. 2 godz. czasu.
Usuwanie gniazda os w Sławoszowicach
Dnia 26.06.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się, w budynku mieszkalnym, przy ul. Łąkowej w Sławoszowicach. Po dojechaniu na miejsce strażacy stwierdzili, że na terenie posesji znajduje się jedno gniazdo os. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 1 godz.
Ślub Natalii i Przemka
W pamiętnym dniu 24.06.2017 r. roku przed ołtarzem, gdy zegar wybił godzinę 14:00, w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Miliczu, na ślubnym kobiercu stanęli nasza druhna Natalia Kochel oraz nasz druh Przemysław Plewa. Uroczystości ślubnej przewodniczył nasz kapelan dh ks. Grzegorz Gac, który po pięknym kazaniu udzielił młodej parze sakramentu ślubu, którym od tej chwili zostali połączeni na zawsze.
Po mszy świętej Ochotnicy z milickiej jednostki utworzyli strażacki "szpaler".
Następnie Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi oraz delegacją z OSP MILICZ udali się na sale weselną w „Lawendowym Zakątku”. Po drodze na wesele strażacy Naszej jednostki przygotowali dla nowożeńców strażacką bramę i złożyli młodej parze życzenia.
Zabawa trwała do białego rana. W repertuarze weselnym nie zabrakło strażackich przebojów, przy których bawili się wszyscy goście. Była to już trzecia uroczystość ślubna w Naszej Jednostce w tym roku.
Szczęść Boże Młodej Parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozpoczęcie wakacji MDP OSP Milicz
Dnia 23 czerwca odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu podsumowanie roku szkoleniowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Podczas krótkiego podsumowania Prezes Naszej jednostki, dh Grzegorz Duda, podziękował młodym druhnom i druhom za aktywny udział w zbiórkach oraz zaangażowanie włożone w utrzymanie naszej jednostki. Zbiórki, to przede wszystkim nauka, a młodzi druhowie uczą się chętnie. Na zakończenie członkowie MDP otrzymali drobne upominki. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciały by wstąpić w szeregi MDP wraz z rodzicami do naszej jednostki. Na zakończenie wszyscy razem uczestniczyli w spotkaniu przy grillu, które przygotowali dla młodszych, starsi koledzy (gospodarze naszej Jednostki, Dh Magdalena i Paweł Michałek), dziękując w ten sposób za wspólną pracę, w ciągu całego roku.
Lądowanie helikoptera policyjnego w Miliczu
W dniu 21.06.2017 roku w godzinach porannych zastęp JOT OSP Milicz na samochodzie MAN GBA 3,5/29 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, w celu zabezpieczenia lądowiska dla helikoptera policyjnego, który lądował w Miliczu. Helikopter został zadysponowany w celu poszukiwania niebezpiecznej osoby, która brała udział w napadzie na stację benzynową w okolicy Pleszewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania statku powietrznego. W działaniach tych udział wzięli oprócz naszych strażaków, strażacy z JRG Milicz. Całe działania trwały ok. 1,5 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

28-07-2017 08:55
Przypominam o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszam wszystkich dla jego uczczenia do naszej remizy 1.08.2017 r., przed Godz. "W", na godz. 16.15. Strażak Uwaga będą włączone syreny.

31-05-2017 07:34
Zarząd Gminny zaprasza członków OSP do udziału w Gminnym Dniu Strażaka, który odbędzie się 03.06.2017 r. w Rudzie Sułowskiej. Początek godz. 13.00. Kontakt w tej sprawie z Prezesem lub Naczelnikiem Strażak

27-04-2017 17:45
Zapraszam wszystkich do udziału w Dniu Strażaka 04 maja 2017 roku od 15:30. Kontakt zainteresowanych z Prezesem lub Naczelnikiem Smile

20-04-2017 15:02
Dziękuję wszystkim za pomoc, przygotowanie i tegoroczną wartę honorową przy Bożym Grobie w milickich parafiach Strażak

15-02-2017 09:28
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na wizytę duszpasterską naszego kapelana, tzw. "kolędę", która odbędzie się 16.02.2017 r., o godz. 16.00, w milickiej Kogut remizie.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2017. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

27-10-2016 17:03
Tu cisza, tam cisza... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie... Co to będzie? Co to będzie?

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

19-10-2016 16:39
Co taka ciszaaa....???

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

2,998,563 unikalne wizyty