31-07-2014 03:17
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 91
· Najnowszy użytkownik: Fenrir
Ostatnie komentarze
News
mocne pieruny były co X_X
Pozdrowienia dla wszys...
Kolejna akcja kiedy pr...
Trzeba zaznaczyc że zn...
Świetnie, w końcu tamt...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
· Pożar plebani w Buko...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Pogoda
Powitanie

W roku 2014 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 46 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP

Pożar mieszkania w Miliczu
W dniu 15.07.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Milicza na ul.Stawną do pożaru mieszkania.
Pożar na szczęście został ugaszony w "zarodku".
Działania gaśnicze trwały ok 30 minut.
Na miejscu działały również zastępy PSP Milicz oraz Jednostki Wojskowej w Miliczu.
Usuwanie powalonego drzewa w Miliczu
W dniu 10.07.2014 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Milicza przy ul.Trzebnickiej gdzie podczas silnych wiatrów zostało powalone drzewo na plac zabaw dla dzieci.
Działania trwały ok 1,5 godziny.
Usuwanie powalonego drzewa w Pierstnicy
W dniu 10.07.2014 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Pierstnicy w celu pomocy przy usunięciu powalonego drzewa na pobliski budynek gospodarczy.
Działania trwały ok 3 godzin.
Usuwanie niebezpiecznie pochylonego drzewa w Cieszkowie
W dniu 09.07.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Cieszkowa na ul.Chrobrego w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa które pochylone zostało na linie energetyczne.
Działania trwały ponad godzinę.
Na miejscu oprócz strażaków działali również pracownicy Pogotowia Energetycznego.
Usuwanie powalonego drzewa w Cieszkowie
W dniu 09.07.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Cieszkowa na ul.Chrobrego gdzie podczas silnych wiatrów zostało powalone drzewo na stojące nieopodal samochody.
Działania trwały ok 1,5 godziny.
Na miejscu działał również OSP Cieszków.
Powalone drzewa między Walkowem a Miliczem
W dniu 09.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA został zadysponowany między Milicz a Walkowo w celu usunięcia z jezdni powalonych drzew. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie.
Działania trwały ok 30 minut
Usuwanie drzewa w Kaszowie
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu zadysponowany został do miejscowości Kaszowo gdzie na ścieżce rowerowej leżało powalone drzewo. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie.
Niebezpiecznie nachylone drzewo w Piotrkosicach-Osada
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA oraz podnośniku hydraulicznym SH-18 zostało zadysponowane do miejscowości Piotrkosice-Osada gdzie nachylone drzewo zagrażało budynkowi mieszkalnemu. Strażacy za pomocą podnośnika hydraulicznego oraz pilarek spalinowych usunęli niebezpieczne drzewo. Działania trwały ponad 3 godziny.
Na miejscu działały również zastępy z OSP Piotrkosice oraz OSP Sułów.
Usuwanie niebezpiecznych konarów drzew w okolicach Piotrkosic
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA został zadysponowany między Piotrkosice a Piękocin gdzie na drodze leżały powalone drzewa. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie. Działania trwały ponad godzinę.
Na miejscu działały również zastępy z OSP Piotrkosice oraz OSP Sułów.
Powalone drzewo na dom w Piotrkosicach
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany do miejscowości Piotrkosice gdzie podczas wichury drzewo zostało powalone na budynek mieszkalny. Strażacy za pomocą podnośnika oraz pilarki spalinowej usunęli zagrożenie oraz zabezpieczyli miejsce.
działania trwały ok 2 godzin.
Powalone drzewa w okolicach Pracz
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA oraz GLBM-Rt zostało zadysponowane między Pracze a Koruszka gdzie leżały powalone drzewa. Za pomocą pilarek spalinowych strażacy pocięli drzewa na kawałki i usunęli je z jezdni. Działania trwały ok godziny.
Poszukiwania zaginionego mężczyzny w Rakłowicach
W dniu 02.072014 r. jednostka nasza, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, została zadysponowana, w godzinach ok. południowych przez SKKP w Miliczu do poszukiwań zaginionego mężczyznach, zamieszkałego w Rakłowicach. Działania nasze polegały na przeszukaniu kompleksu leśnego, linii kolejowej przebiegającej w tym miejscu i okolicznych miejscowości, a mianowicie: części Rakłowic, Jawora, Gór, Trzebicka. Poszukiwanym był ok. 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Rakłowic. Po ok. 3 godz. akcji, poszukiwany, został odnaleziony. Po udzieleniu mu przez strażaków pierwszej pomocy, mężczyzna wezwaną na miejsce przez KDR-a karetką, został odwieziony do szpitala w Miliczu. W działaniach tych oprócz naszej jednostki uczestniczyli strażacy z JRG Milicz, OSP Cieszków, OSP Guzowice oraz funkcjonariusze KPP w Miliczu.
Obchody Święta Bożego Ciała w Miliczu
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu od bardzo wielu lat uczestniczą w obchodach różnych świąt w Miliczu.
W dniu 19.06.2014 roku uczestniczyli w obchodach Bożego Ciała w Miliczu w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

Uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.

Uroczystość ta została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem bp Robert z Thourotte ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Niemcy. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny jej wprowadzenia wskazał: "[...] zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia." Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym uroczystość nie została ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317).

W 1955 Pius XII wprowadzając swoje reformy liturgiczne zlikwidował obchody oktawy uroczystości. Zmianę tę utrzymał Paweł VI wprowadzając w 1969 nowe normy kalendarza liturgicznego (Mysterii paschalis).

W formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego rozdzielnie obchodzi się święto Bożego Ciała i Bożej Krwi: 1 lipca obchodzone jest święto Przenajświętszej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa (Festum Pretiosissimi Sanguinis Domini Nostri Jesu Christi).

Z Bożym Ciałem związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest obchodzona zaraz po oktawie Bożego Ciała, czyli w piątek osiem dni po Bożym Ciele.
Oto kilka zdjęć z tegorocznej uroczystości.
Wycieczka dzieci z Przedszkola Parafialnego w Miliczu
W dniu 26 czerwca 2014 roku Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu odwiedziło 18 dzieci z Przedszkola Parafialnego wraz z opiekunkami.
Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i polać wodą a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz.
Druhowie z Milicza na koniec przekazali dzieciom kolorowanki oraz plakat z wozem strażackim.

Akcja poszukiwawcza w Nowym Zamku
W dniu 22.06.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów został zadysponowany do miejscowości Nowy Zamek w celu wzięcia udziału w działaniach poszukiwawczych. Zaginiony mężczyzna znalazł się w niedługim czasie.
Oprócz naszej jednostki, w działaniach tych udział wzięli strażacy z JRG Milicz, OSP Gądkowice, OSP Wziąchowo Wlk., a także funkcjonariusze KPP w Miliczu.
Groźna plama oleju na ulicach Milicza
W dniu 10.06.2014 roku, nasza jednostka na samochodzie Mercedes GLBM-Rt, zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju która ciągnęła się ul. Grunwaldzką, Kościuszki, Krótką i Dąbrowskiego w Miliczu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych. Plama oleju miała ok. 1,0 km długości. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego tylko nasza jednostka zużyła ok. 20 kg. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Oprócz naszej jednostki w zdarzeniu uczestniczyła również jednostka z JRG Milicz.
Pożar budynku gospodarczego w Sławoszowicach
W dniu 09.06.2014 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz na samochodach Star GBA 2,5/16 oraz Mercedes GLBM-Rt, został zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru budynku gospodarczego, który miał miejsce w Sławoszowicach, na terenie zakładu PP-U „POM” w Miliczu Sp. z o.o. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy gaszeniu (zasilanie wodne i dowożenie wody). Dodatkowo nasi strażacy przeszukali całe pomieszczenie wewnątrz. Akcja trwała ok. 1 godz. Oprócz naszej jednostki w zdarzeniu uczestniczyły również jednostki z JRG Milicz, a także Wojskowa Straż Pożarna ze Składu Milicz J.W.4229.
Na pomoc bocianom w Rudzie Sułowskiej
Dnia 07.06.2014 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego samochodu , Star 200 Sh-18 został zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do pomocy przy ratowaniu bocianiej rodziny, która swoje gniazdo miała w Rudzie Sułowskiej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyjęciu młodych bocianów z gniazda. Dorosłe bociany zostały zabite przez wyładowanie atmosferyczne, kilka dni wcześniej. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została służba energetyczna, w celu wyłączenia zasilania pobliskiej linii energetycznej, oraz strażnik Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Bociany zostały przewiezione przez strażnika parku do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków w Złotówku, koło Oleśnicy. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Dzień Dziecka w OSP MILICZ
W dniu 1 czerwca 2014 roku z okazji Dnia Dziecka, strażacy ochotnicy z Naszej jednostki zorganizowali jak co roku "Dzień Otwartej Remizy".
Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu w tym dniu odwiedziło około dwustu dzieci wraz z opiekunami. Był to swoisty rekord, dotychczas odwiedzało nas w tym dniu około 100 dzieci wraz z rodzicami.
Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i polać wodą a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz.
Druhowie z Milicza na koniec wręczali słodkości w formie lizaków i napojów oraz robili pamiątkowe zdjęcia.
Poniżej przedstawiamy krótki film, który pokazuje jak wyglądał dzień "Otwartej Remizy" w OSP Milicz dzięki TVP Milicz.
OSP Milicz dla Dzieci
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu jak co roku otwiera remizę dla najmłodszych mieszkańców Milicza. Z okazji DNIA DZIECKA w godzinach od 11-16 strażacy prezentować będą swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz będą przeprowadzać pogadanki na temat bezpieczeństwa pożarowego, każde dziecko będzie miało okazję założyć hełm strażacki, usiąść za kierownicą wozu pożarniczego, polać wodę z :sikawki" i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy strażak. Dla przybyłych przewidziany jest mały słodki poczęstunek :)

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-07-2014 20:14
dzięki Kogut

24-07-2014 12:08
Szacun dla Pana niżej... Grin

23-07-2014 19:44
Gaszenie

23-07-2014 06:30
pozdrawiam osp milicz Kogut

23-07-2014 06:08
Lubię osp milicz

23-07-2014 06:07
Kogut

25-04-2014 16:27
Smile

24-04-2014 11:39
Dziękujemy Smile

23-04-2014 15:30
Pozdrowienia dla.A.R.W

23-04-2014 14:35
SmileZa mundurem Panny sznurem.Pozdrawiam
chłopaków z OSP>Milicz Buziak]]]

13-04-2014 18:05

24-03-2014 12:12
Polecam wszystkim artykuł z linku poniżej, który zamieścił Ziutek610

20-03-2014 10:27
polecam artykuł w linku poniżej

20-03-2014 10:26
http://kartuzy.inf
o/wiadomosc,15239,
Powiat-Strazacy-OS
P-znow-zrezygnowal
i-z-ekwiwalentow.h
tml

24-01-2014 17:47
Dziękuje kolegom za pamięć i odwiedziny Smile

1,193,148 unikalne wizyty