28-04-2015 07:14
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 100
· Najnowszy użytkownik: natalia12
Ostatnie komentarze
News
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Proszę :P
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2015 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 32 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP

Powalone drzewo w Miliczu
Po zakończeniu działań na ul. Działkowej, zostaliśmy skierowani przez SKKP w Miliczu, na al. Wodniaków, gdzie leżało powalone drzewo tarasujące całą szerokość alei. Nasi strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli je i przystąpili do jego wycinki za pomocą pilarki łańcuchowej. Po usunięciu powalonego drzewa, pocięte kawałki, zostały ułożone na poboczu, tak aby nie tarasowały przejścia. Całe działania trwały ok. 0,5 godz.

Pożar trzcin w Miliczu
W dniu 21.04.2015 r., w późnych godzinach wieczornych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz, została zadysponowana do gaszenia pożaru trzcin, jaki wybuchł w Miliczu, nieopodal ul. Działkowej. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,5 ha. Działania prowadzono w trudnym terenie. Polegały one głównie na dotarciu do miejsca pożaru, zabezpieczenia terenu akcji oraz ugaszeniu palących się trzcin i nieużytków za pomocą jednego prądu wody , podanego w natarciu oraz przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 0,5 godz.
Pożar trzcin w Miliczu
W dniu 21.04.2015 r., w późnych godzinach nocnych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz, została zadysponowana do gaszenia pożaru trzcin i nieużytków, jaki wybuchł w Miliczu, nieopodal al. Wodniaków. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,5 ha. Działania prowadzono w trudnym i niedostępnym terenie. Polegały one głównie na dotarciu do miejsca pożaru, zabezpieczenia terenu akcji oraz ugaszeniu palących się trzcin i nieużytków za pomocą jednego prądu wody , podanego w natarciu oraz przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W akcji gaśniczej oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej w Miliczu. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.

Ślub Państwa Kucharskich
W pamiętnym dniu 18.04.2015 roku przed ołtarzem, gdy zegar wybił godzinę 15:00, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bukowicach na ślubnym kobiercu stanęli nasz kolega mł. kpt. Dominik Kucharski oraz jego wybranka Daria Barańska. W czasie ślubnej mszy św., uczestniczący w niej strażacy asystowali młodej parze zgodnie z ceremoniałem.
Po mszy świętej strażacy z JRG Milicz, OSP Bukowice oraz OSP Milicz, utworzyli strażacki "szpaler".
Oprawę muzyczno-wokalną na mszy świętej zapewnili nasz kolega Wojciech Piskozub oraz dh. Jacek Dudkowiak.
Następnie Państwo młodzi wraz z licznie przybyłymi gośćmi weselnymi oraz zaproszonymi delegacjami udali się na sale weselną mieszczącą się w Ośrodku Kultury w Bukowicach.
Zabawa trwała do białego rana, a w repertuarze nie zabrakło strażackich przebojów.
Szczęść Boże Młodej Parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niebezpieczny pożar lasu w Średzinie
Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych zostaliśmy ponownie zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł w okolicach miejscowości Średzina. Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, gdyż działania gaśnicze prowadziliśmy w środku lasu, w trudnym terenie. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu. Pożar ugaszono za pomocą trzech prądów wody, podanych w natarciu oraz przy wykorzystaniu podręcznego sprzętu gaśniczego. W tych działaniach uczestniczyli nasi strażacy wspólnie z jednostkami z JRG Milicz, OSP Gądkowice, OSP Czatkowice, OSP Nowy Zamek oraz służbami leśnymi.
Spaleniu uległo ok. 0,5 ha lasu. Działania gaśnicze trwały ok. 3 godz.

Niebezpieczne konary w Trzebicku
W dniu 09.04.2015 roku w godzinach popołudniowych, JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie specjalnym Star 200 SH-18, został zadysponowany do miejscowości Trzebicko (gm. Cieszków), w celu usunięcia niebezpiecznych konarów drzew, zagrażających mieszkańcom korzystającym z chodnika, przechodzącego przez centrum miejscowości oraz z przystanku autobusowego.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu niebezpiecznych konarów za pomocą pił łańcuchowych oraz ułożeniu ściętych konarów na poboczu drogi.
Cała akcja trwała ok. 2 godzin.

Pożar lasu w Rudzie Milickiej
Po zakończeniu akcji gaśniczej opisanej powyżej, zostaliśmy razem z Jednostką WSP przedysponowani do pożaru lasu, który wybuchł w niedalekiej odległości od pierwszej akcji. Dodatkowo do tych działań zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Milicz. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu palącego się lasu przez podanie dwóch prądów wody w natarciu. Nasi strażacy byli odpowiedzialni za zasilanie wodne tej akcji. Spaleniu uległo ok. 25 arów poszycia leśnego. Działania gaśnicze trwały ok. 0,5 godz.
Pożar lasu w Rudzie Milickiej
W dniu 12.04.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został, wspólnie z Jednostką Wojskowej Straży Pożarnej, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru lasu, który miał miejsce w Rudzie Milickiej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się lasu za pomocą dwóch prądów wody w natarciu.
Akcja trwała ok. 1 godz. Spaleniu uległo ok. 15 arów poszycia leśnego.

OSP MILICZ prosi o pomoc.
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zwraca się z prośbą o dofinansowanie działalności Naszej jednostki w postaci zbiórki pieniężnej na zakup nowego średniego, uterenowanego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Samochód miałby za zadanie wspomagać Nasze działania ratowniczo-gaśnicze na terenie miasta Milicz, Gminy Milicz a także całego Powiatu Milickiego.
Będzie to przełomowa chwila, która zapisze się w historii Milicza, ponieważ było by to pierwsze nowe auto dla OSP w całym powiecie milickim.
Nasza jednostka pozyskała już sporą część pieniędzy potrzebnych do zakupu auta, lecz nadal brakuje nam około 150 tyś.
OSP w Miliczu posiada 25 wyszkolonych strażaków biorących czynnie udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
Strażacy ciągle przechodzą nowe szkolenia i nabywają więcej kwalifikacji do obsługi sprzętu.

Zbiórka pieniędzy dostępna jest pod tym linkiem

https://zrzutka.pl/zakup-nowego-samochodu-ratowniczo-gasniczego-dla-osp-milicz-rccvf3Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.Adoracja przy Grobie Pańskim w Miliczu
Strażacka warta przy Grobie Pańskim w Miliczu to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W Miliczu strażacy występują w mundurach galowych, ze sznurami oraz hełmach bojowych. Do tego zestawu stosujemy pas bojowy skórzany bez toporka i toporek drewniany który trzymamy na prawym ramieniu.
W czasie warty przyjmujemy postawę zasadniczą, stoimy nieruchomo, luźno, prosto, z wciągniętym brzuchem, patrząc na wprost. Nie poprawiamy się, nie rozmawiamy, nie kręcimy się. Warta Nasza trwa 15 minut potem następuje zmiana.
Zgodnie z celebrą obowiązującą w Wielki Piątek, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu nad Grobem Pańskim i rozpoczęciu adoracji, wprowadza się pierwszą zmianę warty. Wejście odbywa się energicznie, z lekkim przybiciem. Na czele idzie dowódca, zmiana maszeruje 3 kroki za dowódcą, maszerujący są wyprostowani ze wzrokiem skierowanym na wprost. Wartownicy maszerują, rozchodzą się na boki i podchodzą do grobu, zajmując ustalone wcześniej miejsca posterunków. Zajmują pozycje naprzeciw siebie, a bokiem do ołtarza. Adoracja przez strażaków ochotników z OSP Milicz trwa już nieprzerywanie od ponad 50 lat. Strażak bezpośrednio przed wartą powinien spełnić następujące warunki:
-wyprasować i odświeżyć mundur,
- być wypoczęty,
- być trzeźwy,
- wyczyścić do połysku obuwie, toporek i zatrzaśnik,
- być ogolony,
- być czysty,
- ograniczyć palenie papierosów
- dopasować hełm do rozmiaru głowy,
- nie pić kawy bezpośrednio przed wartą.
Tak wyglądała nasza warta do ubiegłego roku. Natomiast tegoroczną Wielkanoc pomogliśmy odprawić w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Miliczu. Wartę pełniliśmy wspólnie z kolegami z OSP Nowy Zamek. Decyzją księdza proboszcza, z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, nasza wieloletnia tradycja została przerwana. Dopełniliśmy ją w sąsiedniej parafii z pełną powagą i dostojnością, w myśl strażackiego zawołania: „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć i krótkich filmików z tego ważnego dla nas wydarzenia.


Wesołych Świąt Wielkanocnych :)Pożar budynku gospodarczego w Sułowie
Dnia 01.04.2015 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym Star 244 GBA 2,5/16, został zadysponowany do pomocy przy gaszeniu pożaru budynku gospodarczego w Sułowie. Zapaleniu uległa zabudowa gospodarcza, w której przechowywany był materiał opałowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się budynku, za pomocą dwóch prądów wody w natarciu.
Na miejscu, oprócz naszej jednostki, działały dwa zastępy z JRG Milicz i OSP Sułów. Cała akcja gaśnicza trwała ok. 1 godziny.

Powalone drzewo na dom w Miłosławicach
W dniu 31.03.2015 roku, w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego
zastępu na samochodzie typu Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Miłosławice (gm. Milicz), w celu pomocy przy usunięciu drzewa, które w wyniku silnych powiewów wiatru, zostało powalone na dom mieszkalny. Jednostkom przybyłym na miejsce akcji, udało się szybko zabezpieczyć miejsce zdarzenia i przystąpić do działań ratowniczych. Praca strażaków polegała na pocięciu za pomocą pilarek łańcuchowych powalonego drzewa , tak aby nie spowodować większych uszkodzeń dachu budynku. Działania ratownicze trwały ok. 2 godz. Na miejscu w akcji uczestniczyły, oprócz naszej jednostki, zastęp z JRG Milicz i OSP Sułów.

Usunięcie niebezpiecznych konarów w Miliczu
Dnia 31.03.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany do pomocy przy usunięciu niebezpiecznych konarów, które spadły wraz z częścią drzewa na ul. Piłsudzkiego w Miliczu. Do zdarzenia doszło w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych, które panują od dnia wczorajszego na terenie naszego powiatu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pocięcia konarów i części drzewa tarasującego ciąg DK nr 15, za pomocą pilarek łańcuchowych, oczyszczeniu pasa drogowego i usunięciu resztek drzewa na pobocze drogi.
Na miejscu działał również zastęp JRG Milicz. Działania gaśnicze trwały ok. 0,5 godziny.

Groźny pożar komina w Miliczu
W dniu 31.03.2015 roku, w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do Milicza, na ul. Cichą w celu pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego, który wybuchł w budynku mieszkalnym. Pożar był groźny, ponieważ rozgrzany do wysokiej temperatury piec CO oraz przewód kominowy, zagrażały całemu budynkowi. Jednostkom przybyłym na miejsce akcji, udało się szybko zabezpieczyć miejsce zdarzenia i przystąpić do działań gaśniczych. Praca strażaków polegała na szybkim zagaszeniu paleniska pieca, a także ugaszeniu palącej się sadzy przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Dodatkowo udrożniono przewód kominowy budynku, pracując na wysokości z podnośnika. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ok. 2 godz. Na miejscu w akcji uczestniczyły również dwa zastępy z JRG Milicz.

Wycieczka dzieci z Przedszkola "Świat Malucha"
Dnia 25.03.2015 r. naszą remizę odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Świat Malucha". Dzieci w wieku 2, 3, 4 oraz 5 lat zapoznały się z ubiorem strażaka, a nie lada gratką było przymierzanie hełmu strażackiego. Innym punktem zwiedzania było przedstawienie i opowiedzenie o naszych wozach i ich wyposażeniu co było wyzwaniem dla naszych strażaków ponieważ w końcu trzeba było opowiedzieć zrozumiałe pytania dla tak małych dzieci. Każde dziecko zasiadło również za kierownicą wozów strażackich oraz miały możliwość przymiarki do "strażackiej sikawki" co również było atrakcją. Strażacy opowiedzieli jak wygląda alarmowanie strażaków ochotników oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.
Nasi ochotnicy zaprezentowali krótko zabytkową syrenę.
Dopełnieniem całej wizyty był drobny słodki poczęstunek dla naszych milusińskich przygotowany przez naszych dzielnych druhów.

Pożar nieużytków w Gogołowicach
W dniu 25.03.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w Gogołowicach. Spaleniu uległo ok 0,1 ha suchych traw. Na miejscu działał również zastęp JRG Milicz. Działania gaśnicze trwały ok 0,5 godziny
Pożar balotów w okolicach Czatkowic
W dniu 25.03.2015 roku, w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Czatkowice, w celu pomocy przy gaszeniu pożaru balotów, znajdujących się na jednym z okolicznych pól. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się balotów. Dodatkowo strażacy przeszukali pozostałości i dogasili tlące się resztki.
Oprócz Naszego zastępu w działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG Milicz oraz zastęp z OSP Czatkowice. Działania trwały ok. jednej godziny.

Pożar nieużytków w Duchowie
W dniu 18.03.2015 roku w godzinach przedpołudniowych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 2,5/16 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w Duchowie. Spaleniu uległo ok 0,5 ha suchych traw na miejscu działały również dwa zastępy JRG PSP Milicz oraz z WSP Milicz, działania gaśnicze trwały ok 30 minut.

Pożar nieużytków w Miliczu
W dniu 17.03.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 2,5/16 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w Miliczu, przy ul. Stawnej. Spaleniu uległo ok 0,5 ha suchych traw na miejscu działał również zastęp JRG PSP Milicz oraz z WSP Milicz, działania gaśnicze trwały ok 0,5 godziny.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-04-2015 23:15
Upup

26-04-2015 21:16
pielgrzymka zaliczona Upup

20-04-2015 14:25
Grin

17-04-2015 20:03
Pfft

15-04-2015 12:51
Wink

10-04-2015 13:05
Nie stać w miejscu jechać jechać Pfft

08-04-2015 19:28
Jechac jechac?

07-04-2015 19:07
Jechać Jechać Smile

03-04-2015 18:21
to już nie jest ważne, ważne jest to że my chcemy kontynuować tradycje no szkoda że nie w parafi Św A Boboli natomiast w parafi św. Michała Archanioła również będzie fajnie Upup

01-04-2015 20:18
A co tam....to tylko kilkanaście lat tradycji...noi estetyka tez inna.

01-04-2015 20:17
Ks. Kazimierz Kudryński w tym roku podziekował strażakom ochotnikom i odmówił udziału w Świętach Wielkanocnych w parafi pw Św A Boboli w Miliczu. "...u Św anny nie ma tu tez nie musi być..."

30-03-2015 01:07
A to już do prezesa z tym Grin

28-03-2015 08:45
Karta pracy już jest?

27-03-2015 16:26
Skrytki skończone Holmatro zamontowane Grin

24-02-2015 18:39
Dwie skrytki zakończenie planowane jest na dniach być może jtro. Najlepiej niech się wypowie "MICHU" -PAWEŁ on jest za to przedsięwzięcie odpowiedzialny Smile

1,487,275 unikalne wizyty