01-04-2015 03:04
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 99
· Najnowszy użytkownik: strazak1
Ostatnie komentarze
News
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Proszę :P
A gdzie dopisek kto to...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2015 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 21 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP

Wycieczka dzieci z Przedszkola "Świat Malucha"
Dnia 25.03.2015 r. naszą remizę odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Świat Malucha". Dzieci w wieku 2, 3, 4 oraz 5 lat zapoznały się z ubiorem strażaka, a nie lada gratką było przymierzanie hełmu strażackiego. Innym punktem zwiedzania było przedstawienie i opowiedzenie o naszych wozach i ich wyposażeniu co było wyzwaniem dla naszych strażaków ponieważ w końcu trzeba było opowiedzieć zrozumiałe pytania dla tak małych dzieci. Każde dziecko zasiadło również za kierownicą wozów strażackich oraz miały możliwość przymiarki do "strażackiej sikawki" co również było atrakcją. Strażacy opowiedzieli jak wygląda alarmowanie strażaków ochotników oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.
Nasi ochotnicy zaprezentowali krótko zabytkową syrenę.
Dopełnieniem całej wizyty był drobny słodki poczęstunek dla naszych milusińskich przygotowany przez naszych dzielnych druhów.

Pożar nieużytków w Gogołowicach
W dniu 25.03.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w Gogołowicach. Spaleniu uległo ok 0,1 ha suchych traw. Na miejscu działał również zastęp JRG Milicz. Działania gaśnicze trwały ok 0,5 godziny
Pożar balotów w okolicach Czatkowic
W dniu 25.03.2015 roku, w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Czatkowice, w celu pomocy przy gaszeniu pożaru balotów, znajdujących się na jednym z okolicznych pól. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się balotów. Dodatkowo strażacy przeszukali pozostałości i dogasili tlące się resztki.
Oprócz Naszego zastępu w działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG Milicz oraz zastęp z OSP Czatkowice. Działania trwały ok. jednej godziny.

Pożar nieużytków w Duchowie
W dniu 18.03.2015 roku w godzinach przedpołudniowych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 2,5/16 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w Duchowie. Spaleniu uległo ok 0,5 ha suchych traw na miejscu działały również dwa zastępy JRG PSP Milicz oraz z WSP Milicz, działania gaśnicze trwały ok 30 minut.

Pożar nieużytków w Miliczu
W dniu 17.03.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 2,5/16 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w Miliczu, przy ul. Stawnej. Spaleniu uległo ok 0,5 ha suchych traw na miejscu działał również zastęp JRG PSP Milicz oraz z WSP Milicz, działania gaśnicze trwały ok 0,5 godziny.


Niebezpieczne drzewo w Węgrzynowie
W dniu 16.03.2015 roku, w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego
zastępu na samochodzie typu Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do
miejscowości Węgrzynów, w celu pomocy przy wycince niebezpiecznych suchych konarów drzewa zagrażających bezpieczeństwu budynkom oraz mieszkańcom jednej z posesji. Działania polegały
na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycince, za pomocą pilarek łańcuchowych, zagrażających
konarów.
Oprócz Naszego zastępu w działaniach uczestniczył zastęp z JRG Milicz.
Działania trwały ok. dwóch godzin.

Usuwanie niebezpiecznego drzewa w Piękocinie
W dniu 13.03.2015 roku, w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego
zastępu na samochodzie typu Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Piękocin, w celu pomocy przy wycince niebezpiecznych drzew zagrażających
bezpieczeństwu budynkom oraz mieszkańcom jednej z posesji. Działania polegały
na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycince, za pomocą pilarek łańcuchowych, zagrażających
drzew.
Oprócz Naszego zastępu w działaniach uczestniczył zastęp z JRG Milicz.
Działania trwały ok. dwóch godzin.

Pożar nieużytków w Świętoszynie
W dniu 12.03.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP MILICZ w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 2,5/16 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w miejscowości Świętoszyn. Spaleniu uległo ok 0,5 ha suchych traw na miejscu działał również zastęp JRG PSP Milicz, działania gaśnicze trwały ok 1 godziny.

OSP MILICZ MÓWI STOP WYPALANIU TRAW!!!
Od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza. Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Wypalanie traw jest również przyczyną wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą niestety także do wypadków śmiertelnych. Rocznie w tego rodzaju zdarzeniach śmierć ponosi kilkanaście osób.
Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z dużą aktywnością czynnika ludzkiego w tym sektorze, skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za ponad 94% przyczyn ich powstania odpowiedzialny jest człowiek, nadal bowiem
Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. Osoby, które wbrew logice decydują się na wypalanie traw, przekonane są, że w pełni kontrolują sytuację i w razie potrzeby, w porę zareagują. Niestety mylą sie i czasami kończy się to tragedią. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i prznoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

CO ROKU W POŻARACH WYWOŁANYCH WYPALANIEM TRAW GINĄ LUDZIE, W TYM PODPALACZE, PRZYPADKOWE OSOBY ORAZ STRAŻACY!!!
Ogień bowiem to żywioł. Zdarza się, że w starciu z nim giną także osoby wyszkolone w walce z płomieniami.

NIE WARTO RYZYKOWAĆ - NA SKUTEK JEDNEJ, NIEODPOWIEDZIALNEJ DECYZJI BARDZO ŁATWO STRACIĆ DOROBEK SWOJEGO ŻYCIA, ALE I... SAMO ŻYCIE

Wypalanie traw to także bardzo duże zagrożenie dla lasów. Z uwagi na znaczne zalesienie niektórych województw, tereny upraw rolniczych i leśnych dość często ze sobą sąsiadują, a czasami wręcz przenikają się. Ogień z nieużytków niejednokrotnie przenosi się na obszary leśne, niszcząc bezpowrotnie bezcenne drzewostany, które po pożarze odradzają się przez wiele dziesiątek lat.
Podczas pożaru powstaje także duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, z uwagi na możliwość zaczadzenia. Powoduje ponadto zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach kolizji i wypadków drogowych.
Od palącego się poszycia gleby, zapaleniu ulega podziemna warstwa torfu, który może zalegać nawet do kilkunastu metrów w głąb. Są to pożary długotrwałe (nawet do kilku miesięcy) i wyjątkowo trudne do ugaszenia. Ponadto, w przypadku, gdy zwykła łąka po pożarze regeneruje się przez kilka lat, to pokłady torfu potrzebują na to kilku tysięcy lat.

WYPALANIE TRAW JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE, ALE TEŻ NIEDOZWOLONE!
Ci, którzy mimo wszystko chcą ryzykować, muszą również liczyć się z konsekwencjami
O tym, że postępowanie takie jest niedozwolone mówi m.in. ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.), art. 124. „Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów”. Art. 131: „Kto...wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary… – podlega karze aresztu albo grzywny”.
Art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59 z późn. zm.); "w lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
1. rozniecenia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego,
2. korzystania z otwartego płomienia,
3. wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych”.
Za wykroczenia tego typu grożą surowe sankcje: Art. 82 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z 2010 r. Nr 46, poz. 275 z późn. zm.) – kara aresztu, nagany lub grzywny, której wysokość w myśl art. 24, § 1 może wynosić od 20 do 5000 zł. Art. 163. § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997r. Nr 88 poz. 553 z późn. zm.) stanowi: „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.
W walkę ze zjawiskiem wiosennego wypalania traw włączyła się także Unia Europejska. Założenia polityki rolnej UE regulują między innymi zagadnienia ochrony środowiska w rolnictwie. Jednym z narzędzi umożliwiających dokonywanie pozytywnych przemian w tym sektorze jest system dopłat bezpośrednich. Ta forma wsparcia unijnego, zobowiązuje użytkownika gruntów do ich utrzymania zgodnie z normami tzn. w dobrej kulturze rolnej - art. 7 ust. 1 pkt 2a Ustawa z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. z 2008 r. Nr 170, poz. 1051 z późn. zm.).
W ślad za Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, należy stwierdzić że wypalanie traw jest nie dość, że środowiskowo szkodliwe, ale także surowo zabronione. Za wypalanie traw grożą, oprócz kar nakładanych np. przez policję czy prokuraturę, także dotkliwe kary finansowe nakładane przez Agencję w postaci zmniejszenia od 5 do 25%, a w skrajnych przypadkach nawet odebrania, należnej wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich za dany rok.

Podczas intensywnego prowadzenia prac rolnych na polach, także może dojść do pożarów wskutek nieostrożności osób wykonujących te prace lub niesprawnego sprzętu technicznego.
Pożary nieużytków, z uwagi na ich charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę sił i środków straży pożarnych. Każda interwencja to poważny wydatek finansowy. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Może się zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi nie dojadą z pomocą na czas tam, gdzie będą naprawdę niezbędni.

Pożary traw powodują również spustoszenie dla flory i fauny. Niszczone są miejsca lęgowe wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach. Palą się również gniazda już zasiedlone, a zatem z jajeczkami lub pisklętami (np. tak lubianych przez nas wszystkich skowronków).Dym uniemożliwia pszczołom i trzmielom oblatywanie łąk. Owady giną w płomieniach, co powoduje zmniejszenie liczby zapylonych kwiatów, a w konsekwencji obniżenie plonów roślin.
Giną zwierzęta domowe, które przypadkowo znajdą się w zasięgu pożaru (tracą orientację w dymie, ulegają zaczadzeniu). Dotyczy to również dużych zwierząt leśnych, takich jak sarny, jelenie czy dziki. Płomienie niszczą miejsca bytowania zwierzyny łownej, m.in. bażantów, kuropatw, zajęcy, a nawet saren.
W płomieniach lub na skutek podwyższonej temperatury ginie wiele pożytecznych zwierząt kręgowych: płazy (żaby, ropuchy, jaszczurki), ssaki (krety ryjówki, jeże, zające, lisy, borsuki, kuny, nornice, badylarki, ryjówki i inne drobne gryzonie).
Przy wypalaniu giną mrówki. Jedna ich kolonia może zniszczyć do 4 milionów szkodliwych owadów rocznie. Mrówki zjadając resztki roślinne i zwierzęce ułatwiają rozkład masy organicznej oraz wzbogacają warstwę próchnicy, „przewietrzają” glebę. Podobnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami są biedronki, zjadające mszyce.
Ogień uśmierca wiele pożytecznych zwierząt bezkręgowych, m.in. dżdżownice (które mają pozytywny wpływ na strukturę gleby i jej właściwości), pająki, wije, owady (drapieżne i pasożytnicze). Pożary traw niszczą rodzimą faunę i florę.

Dzień kobiet :)
Wszystkiego najlepszego z Okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają strażacy z OSP MILICZ

Zabezpieczenie Biegu "Tropem Wilczym" w Miliczu
1 marca br. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Tym razem kibice Śląska Wrocław z FC Milicz wraz z UKS „Dwójka” Milicz i Running Team Milicz zorganizowali wydarzenie pod nazwą „Bieg Tropem Wilczym”, którego głównym pomysłodawcą jest fundacja Wolność i Demokracja.
Dystans wyścigu to 1963 metry oraz 5km. Trasa wiodła przez kompleks parkowy przy Technikum Leśnym w Miliczu. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych oraz pamiątkowy medal. Główną ideą biegu było oddanie hołdu wszystkim „niezłomnym”, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Nie liczyły się czas i szybkość pokonania wyznaczonej trasy. Najważniejszy jest sam udział. Nasza jednostka uczestniczyła w zabezpieczeniu tego przedsięwzięcia w sile dwóch zastępów na samochodach: Star 244 GBA 2,5/16 oraz Mercedes LF 409 GLBM-Rt. Uczestnictwo naszych strażaków w tej imprezie, było oddaniem hołdu Żołnierzom Wyklętym.

Z wizytą w Lohr am Main
W dniach 27 luty – 1 marca 2015 r., przedstawiciel naszej jednostki, dh Grzegorz Duda, Prezes OSP Milicz, uczestniczył w wyjeździe do miasta partnerskiego Milicza – Lohr nad Menem. W skład delegacji wchodzili ponadto: burmistrz Piotr Lech wraz z wiceburmistrzem Sławomirem Strzeleckim oraz Michał Gołąb - prezes Fundacji na rzecz Ziemi Milickiej. Delegacja milicka gościła w Niemczech na zaproszenie nowo wybranego burmistrza – dr Mario Paula.
Już w 2015 roku będziemy oficjalnie obchodzić 150-lecie istnienia straży pożarnej w Lohr (lipiec 2015 r.) oraz jubileusz powstania OSP Milicz (sierpień 2015 r.), oficjalne zaproszenia w tej strawie wymienili szefowie naszych jednostek podczas spotkania w Lohr. W czasie tej wizyty milicka delegacja miała okazję zapoznać się z wyposażeniem jakim dysponują nasi koledzy oraz wypróbować najnowszy nabytek – 30 metrową autodrabinę firmy Magirus, która dopiero dwa tygodnie wcześniej weszła do podziału bojowego. Przewodnikiem po jednostce w Lohr był nasz kolega i przyjaciel Joachim Mantel. Jak zawsze podczas wyjazdu do Lohr, spotkało nas miłe przyjęcie i cudowna atmosfera. Plany współpracy są bardzo ambitne, więc chcemy nadal rozwijać współpracę z naszymi partnerami w Lohr nad Menem oraz w Lohr – Sackenbach.
Usuwanie niebezpiecznych drzew w Miliczu
W dniu 01.03.2015 roku JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA oraz GLBM-Rt usuwaliśmy drzewa stwarzające zagrożenie w Miliczu przy ul.Kombatantów. Działania trwały ok. 30 minut.
Usuwanie niebezpiecznych drzew w Miliczu
W dniu 26.02.2015 roku w godzinach porannych SKKP w Miliczu zadysponowało zastęp SH-18 z OSP Milicz do pomocy przy wycince zagrażających drzew w Miliczu przy ul.Zamkowej na Drodze Krajowej nr 15.
Działania trwały ok 3 godzin na miejscu działały również zastępy JRG Milicz oraz WSP Milicz.

Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Gądkowice
W dniu 20.01.2015 roku w delegacja OSP Milicz w składzie dh Grzegorz Duda – Prezes naszej jednostki, dh Andrzej Figlak, dh Marcin Staniszewski i dh Jakub Duda – członkowie, została zaproszona do OSP Gądkowice, jednostki z którą współpracujemy, na walne zebranie sprawozdawcze. Odbyło się ono w świetlicy w Gądkowicach i miało bardzo uroczysty charakter. Uczestniczyły w nim także wszystkie drużyny młodzieżowe, których słynie miejscowa jednostka. W spotkaniu tym brał udział także Burmistrz Gminy Milicz, Pan Piotr Lech, który po wysłuchaniu sprawozdań dotyczących ubiegłego roku, zobowiązał się do pomocy przy budowie remizy dla OSP Gądkowice. Deklaracja ta przez wszystkich obecnych członków jednostki, została przyjęta z dużą satysfakcją. Po części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali strażacy z Gądkowic.

Ulatniajacy się gaz w Miliczu
W dniu 19.02.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA 2,5/16 został zadysponowany przez przez SKKP KP PSP w Miliczu do pomocy przy zabezpieczaniu miejsca zdarzenia w Miliczu przy ul.Zamkowej ulatniał się gaz. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane Pogotowie Gazowe z Wrocławia. Po uszczelnieniu zaworu i syfonu w ziemi zlikwidowano wyciek.
Działania trwały ok 2,5 godz. Na miejscu zdarzenia były również zastępy JRG Milicz oraz WSP Milicz.


Podtopiony osiedlowy transformator w Miliczu
W dniu 16.02.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu,
na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pomocy przy wypompowaniu wody z poziomu piwnicznego, w bloku mieszkalnym przy ul. Mickiewicza, gdzie znajduje się osiedlowy transformator. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i po wyłączeniu zasilania przez pracowników Pogotowia Energetycznego, wypompowaniu wody ze wszystkich trzech pomieszczeń, w których rozlokowany jest transformator, za pomocą pomp pływających. Przedstawione działania ratownicze trwały ok. 1 godz. Na miejscu akcji uczestniczył również zastęp z JRG Milicz i wspomniane już Pogotowie Energetyczne.


Przewrócone drzewo w Miliczu przy DK nr 15
W dniu 11.02.2015 r. nasi strażacy zostali zadysponowani w sile jednego zastępu na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16 do pomocy przy usunięciu powalonego drzewa w Miliczu. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, okazało się że na skrzyżowanie ul. Piłsudskiego, Cichej i Zamkowej przewróciło się drzewo z parku należącego do Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przez strażaków oraz pocięciu powalonego na jezdnię drzewa za pomocą pilarek łańcuchowych i usunięciu resztek drzewa na pobocze drogi. Opisywane zdarzenie trwało ok. 30 min. W działaniach udział brały oprócz naszej jednostki zastępy z JRG Milicz.

Skażenie wody w Miliczu
W dniu 10.02.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu,
na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pomocy przy usunięciu niebezpiecznej plamy jaka pojawiła się na milickim zalewie. Jednostkom przybyłym na miejsce akcji, po krótkim rozpoznaniu terenu udało się szybko zlokalizować prawdopodobne miejsce wycieku bliżej nieznanej substancji. Miejsce to zabezpieczono ustawiając naturalne zapory sorpcyjne ze słomy (trzy stopniowe). Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo zastęp z JRG nr 3, z Wrocławia (ratownictwo chemiczne), który pobrał do badań próbki substancji, która zmieszała się z wodą. Opisywane działania ratownicze trwały ok. 4 godz. Na miejscu w akcji uczestniczyły również zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz, Policja i pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Milickiego Starostwa.

Puchar Świata zdobyty przez polskich siatkarzy w Miliczu
W dniu 10.02.2015 r. nasi strażacy uczestniczyli w szczególnym wydarzeniu, które miało miejsce w Miliczu. A mianowicie, w tym dniu, do naszego miasta przyjechał Puchar Świata w Siatkówce Mężczyzn, zdobyty we wrześniu ubiegłego roku przez naszą złotą drużynę. Na prośbę Burmistrza Piotra Lecha oraz organizatorów, nasi strażacy pomagali przy zabezpieczeniu całej imprezy oraz samego trofeum, które przybyli zobaczyć licznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy Milicza, głównie dzieci i młodzież. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30-03-2015 01:07
A to już do prezesa z tym Grin

28-03-2015 08:45
Karta pracy już jest?

27-03-2015 16:26
Skrytki skończone Holmatro zamontowane Grin

24-02-2015 18:39
Dwie skrytki zakończenie planowane jest na dniach być może jtro. Najlepiej niech się wypowie "MICHU" -PAWEŁ on jest za to przedsięwzięcie odpowiedzialny Smile

24-02-2015 16:49
A ile wolnej przestrzeni potrzebne do instalacji? Pfft I jak długo bedzie trwała instalacja? Pfft

23-02-2015 21:11
Nowy sprzęt HOLMATRO instaluje się na GBA Smile

17-02-2015 22:01
co cicho?! Działamy...działam
y Smile

17-02-2015 18:22
A za nie długo będzie jeszcze ciszej co nie Winiar? Sad

winiar121
17-02-2015 13:58
ale tutaj cicho masakra Sad

01-01-2015 10:27
Szczęśliwego Nowego 2015 Roku, wszystkiego najlepszego dla członków i sympatyków OSP MILICZ Upup

24-12-2014 09:44
http://firefighter
-game.pl/pojedynek
k.php?pol=slawek63
6

16-12-2014 17:46
Panowie i Panie dnia 2014-12-19 odbędzie się zbiórka krwi wszystkich chętnych zapraszamy zbieramy się o 8 00 - 8 15 w OSP Milicz pozdrawiam Smile

01-12-2014 17:27

21-11-2014 22:40

21-11-2014 17:56
Zdziwko

1,460,610 unikalne wizyty