28-07-2015 07:46
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 106
· Najnowszy użytkownik: Norek
Ostatnie komentarze
News
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Proszę :P
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Nadchodzące wydarzenia
· Spokój.
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
Najciekawsze tematy
· Nadchodzące wydar... [0]
Powitanie

W roku 2015 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 68 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 1 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Usunięcie uszkodzonego drzewa w Rudzie Milickiej
Dnia 25.07.2015 r. w godzinach popołudniowych , nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznego drzewa, uszkodzonego przez niesprzyjające warunki atmosferyczne w Rudzie Milickiej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych zagrażającego drzewa. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz WSP Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 3 godz. Resztki wyciętego drzewa i konarów strażacy ułożyli na poboczu drogi.
Usunięcie niebezpiecznego gniazda os w Miliczu
W dniu 24.07.2015 r. w godzinach około południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda os, które znaleźli, podczas remontu dachu, pracownicy firmy dekarskiej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli wspólnie ze strażakami z JRG Milicz. Podjęte działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Miliczu
Dnia 23.07.2015 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w przewodzie wentylacyjnym bloku mieszkalnego przy ul. Kopernika w Miliczu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Usunięcie niebezpiecznych konarów drzewa w Pierstnicy Wlk.
Tego samego dnia 21.07.2015 r. w późnych godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznych konarów drzewa w miejscowości Pierstnica Wlk. (gm. Krośnice). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych niebezpiecznych części drzewa. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz i OSP Wierzchowice. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Usunięcie niebezpiecznego drzewa w Policach
Dnia 21.07.2015 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznego drzewa, uszkodzonego przez burzę, w Policach (gm. Kronice). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych niebezpiecznego drzewa. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz i OSP Wierzchowice. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 3 godz. W działaniach uczestniczyło także Pogotowie Energetyczne, które odłączyło pobliskie linie energetyczne.
Wycinanie niebezpiecznego konaru w Joachimówce
Dnia 17.07.2015 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznych konarów drzewa w Joachimówce. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych niebezpiecznych części drzewa. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 2 godz.W działaniach uczestniczył także zastęp OSP Gądkowice oraz Energetyka która odłączyła pobliskie linie energetyczne.
Jubileusz 150 lecia Freiwillige Feuerwehr Lohr a. Main (OSP Lohr nad Menem)
W dniach 10 – 13.07.2015 roku delegacja milickich strażaków w osobach: dh Patrycja Nawrocka, dh Rafał Radecki, dh Marcin Staniszewski, dh Dariusz Winiarski, a także dh Grzegorz Duda – Prezes OSP Milicz, uczestniczyła w Jubileuszu 150 – lecia istnienia straży pożarnej w Lohr. Jubieusz podzielony został na kilka dni, w czasie których przybyli gości i zaproszone delegacje z miast partnerskich Quistreham (Francja), Burgeis (Włochy) oraz z Milicza (Polska) mogły się zapoznać z dorobkiem i historią jednostki w Lohr oraz uczestniczyć w zawodach strażackich, które obejmowały działania zastępu z wykorzystaniem aparatów ODO. W tej konkurencji nasi strażacy zajęli 4 miejsce. Poza tym organizatorzy przygotowali pokaz sprzętu, którym dysponują oraz zorganizowali mini targi wyposażenia dla strażaków. Jednostki z okolic Lohr, także pokazały swój potencjał bojowy, prezentując swoje wozy bojowe oraz sprzęt. W niedzielę odbyło się w kościele pw. św. Michała uroczyste nabożeństwo ekumeniczne, a po nim parada ulicami miasta. Podczas popołudniowej uroczystości nasza delegacja wręczyła okolicznościowe prezenty dla kolegów z Lohr, aby następnie wspólnie świętować piękny Jubileusz. Już niedługo delegacje z partnerskich jednostek, będą uczestniczyły w Jubileuszu OSP Milicz, na który zapowiedziały swój przyjazd.W poniedziałek nasi strażacy wrócili do Milicza.
Jubileusz 70 lecia OSP Sułów
Dnia 11.07.2015 r., delegacja Naszej jednostki na czele z członkiem Zarządu, Skarbnikiem Adrianem Uramem oraz pocztem sztandarowym uczestniczyła w święcie Jubileuszu 70 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułowie. Uroczystość składała się z kilku części. Najpierw odbyła się uroczysta parada kolumny pojazdów, przybyłych z zaproszonych jednostek, na czele których szła orkiestra strażacka z OSP Kobylin. Później odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa ks.prof. Andrzeja Siemieniewskiego, w której uczestniczył także nasz członek, ks. Kamil Motyka, kapelan powiatowy strażaków. Po odprawieniu liturgii odbył się strażacki apel na placu przed remizą OSP Sułów. W czasie jego trwania został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa sztandar Jednostki, a jej najstarszy członek dh Jan Goczling, został odznaczony jednym z najwyższych strażackich odznaczeń – Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza. Te wyróżnienia wręczał Wiceprezes ZOW ZOSP RP we Wrocławiu dh Zdzisław Średniawski. Jubileusz zakończył się wspólną biesiadą strażaków i mieszkańców. Gratulujemy pięknego Jubilleuszu!!!
Usuwanie groźnych konarów drzewa w Miliczu
Dnia 08.07.2015 r. w godzinach przed południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznych konarów drzewa zwisających nad ul. Powstańców Wlkp. w Miliczu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych niebezpiecznych części drzewa. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 2 godz. Resztki wyciętych konarów strażacy ułożyli na poboczu drogi.

Wspólne ćwiczenia z ratownictwa wodnego nad milickim zalewem
W dniu 08.07.2015 roku nasi strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego, które przygotowali koledzy z JRG Milicz, nad milickim zalewem. Dodatkowo w tym przedsięwzięciu udział wzięli strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej, z J.W. 4229 Skład Milicz. Po omówieniu założenia, którego dokonano w milickiej komendzie, wszystkie ćwiczące jednostki udały się nad milicki zalew. Ćwiczenia swym zakresem obejmowały działania, które prowadzi straż pożarna w czasie akcji ratowniczych, mających miejsce na dużych akwenach wodnych. Strażacy ćwiczyli podejmowanie z wody poszkodowanych (przytomnych i nieprzytomnych), transport łodzią ślizgową, organizowanie punktu medycznego dla osób wymagających udzielenia pierwszej pomocy, udzielanie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom podjętym z wody itd. Ćwiczenia obejmowały także, zapoznanie się ze sprzętem używanym w ratownictwie wodnym, czyli: łodzią ślizgową, saniami lodowymi, kombinezonami wypornościowymi i innym podręcznym sprzętem ratowniczym. Biorąc pod uwagę okres wakacyjny i wzmożony ruch na milickim zalewie, ćwiczenia założony cel w pełni zrealizowały.

Pożar łąki w Świebodowie
W dniu 07.07.2015 roku w godzinach przed południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do gaszenia pożaru łąki, do którego doszło w Świebodowie. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącej się łąki. Palącą się część łąki ugaszono za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Dzięki skutecznej akcji gaśniczej, przeprowadzonej przez strażaków z Wierzchowic i Milicza, spaleniu uległo tylko ok. 10 m2 łąki. Działania trwały ok 0,5 godz. Oprócz Naszej jednostki w zdarzeniu udział brał zastęp z OSP Wierzchowice.

Pożar zabudowań gospodarczych w Potaszni
Dnia 07.07.2015 r., we wczesnych godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru kurnika, który wybuchł w zakładzie produkcyjnym w Potaszni. Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, gdyż działania gaśnicze prowadziliśmy w środku hali kurnika, przy palącej się konstrukcji dachu. Dodatkową niedogodnością było duże zadymienie wewnątrz, a tym samym potrzeba użycia aparatów ODO. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia budynku. Pożar ugaszono za pomocą sześciu prądów wody, podanych w natarciu. W tych działaniach uczestniczyli nasi strażacy wspólnie z jednostkami z JRG Milicz, OSP Gądkowice, OSP Czatkowice, OSP Potasznia, OSP Wierzchowice. W wyniku pożaru, zniszczeniu uległa część produkcyjna kurnika, na szczęście bez kur. Działania gaśnicze trwały ok. 3 godz.

Pożar lasu pomiędzy Duchawą a Niesułowicami
Dnia 05.07.2015 r., w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł pomiędzy Duchawą a Niesułowicami. Działania gaśnicze prowadziliśmy w środku lasu, w trudnym terenie. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do pomocy przy gaszeniu lasu zastępowi z Wojskowej Straży Pożarnej który przybył na miejsce jako pierwszy. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu. W tych działaniach uczestniczyli nasi strażacy wspólnie z jednostkami z WSP Milicz, JRG Milicz, OSP Czatkowice oraz służbami leśnymi i Policją.

Kolizja na ul. Łowieckiej w Miliczu
W dniu 01.07.2015 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Mercedes LF 409 GLBM-Rt 0,4/0,9/10 został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do usunięcia skutków kolizji drogowej, do który doszło na ul. Łowieckiej w Miliczu. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które w wyniku zderzenia wydobyły się z uszkodzonych pojazdów, wprost na jezdnię. Usunięto także pozostałości zniszczonych części samochodowych. Neutralizacji dokonano za pomocą sorbentu, którego nasi strażacy zużyli, ok. 5 kg. Działania trwały ok 0,5 godz. Oprócz Naszej jednostki w zdarzeniu udział brał zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej w Miliczu .

Pożar lasu i poszycia w Czatkowicach
Dnia 01.07.2015 r., w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł pomiędzy Czatkowicami a Kotlarką. Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, gdyż działania gaśnicze prowadziliśmy w środku lasu, w trudnym terenie. Dodatkową niedogodnością było to, iż pożar objął młodnik, poszycie i rozwinął się podpowierzchniowo obejmując zalegający na tym terenie torf. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu. Pożar ugaszono za pomocą czterech prądów wody, podanych w natarciu. W tych działaniach uczestniczyli nasi strażacy wspólnie z jednostkami z JRG Milicz, OSP Gądkowice, OSP Czatkowice, OSP Potasznia, OSP Wierzchowice oraz służbami leśnymi. Spaleniu uległo ok. 1 ha lasu i poszycia leśnego. Działania gaśnicze trwały ok. 6 godz.

Wypadek na DW 448 w Czarnogoździcach
W dniu 28.06.2015 roku we wczesnych godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy usuwaniu skutków wypadku drogowego, który miał miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 448. Działania naszych strażaków polegały na pomocy w kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które w wyniku zderzenia wydobywały się z uszkodzonych pojazdów, wprost na jezdnię. Neutralizacji dokonano za pomocą sorbentu, którego tylko nasi strażacy zużyli, ok. 15 kg. W wypadku obrażenia odniosły trzy osoby, które Zespoły PRM odwiozły do szpitala. Działania trwały ok godziny.
Oprócz Naszej jednostki w zdarzeniu udział brały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Milicz oraz zastęp z OSP Wierzchowice.

Podsumowanie roku szkoleniowego MDP OSP w Miliczu
Dnia 26 czerwca odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu podsumowanie roku szkoleniowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Podczas krótkiego podsumowania Prezes Naszej jednostki, dh Grzegorz Duda, podziękował młodym druhnom i druhom za aktywny udział w zbiórkach oraz zaangażowanie włożone w utrzymanie naszej jednostki. Zbiórki to przede wszystkim nauka, a młodzi druhowie uczą się chętnie. Podsumowania dokonał także dh Rafał Radecki, który młodzieżową drużynę prowadzi. Na zakończenie członkowie MDP otrzymali legitymacje członkowskie oraz koszulki z logo Naszej jednostki. Zapraszamy wszystkie chętne osoby które chciały by wstąpić w szeregi MDP wraz z rodzicami do naszej jednostki.
Na zakończenie wszyscy razem uczestniczyli w spotkaniu przy grillu, które przygotowali dla młodszych, starsi koledzy, dziękując w ten sposób za wspólną pracę, w ciągu całego roku.

Festyn Integracyjny w SOSW w Miliczu
W dniu 23 czerwca 2015 roku, strażacy Naszej jednostki uczestniczyli w Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miliczu. Było mnóstwo atrakcji –dmuchane zamki, zabawy z klaunem, oraz pokaz sprzętu i wyposażenia przygotowany przez strażaków JOT OSP Milicz oraz żołnierzy II Kompanii Regulacji Ruchu z J.W. z Oleśnicy . Strażacy przedstawiali, w co wyposażony jest samochód ratowniczo-gaśniczy naszej jednostki, w tym wypadku Star 244 GBA 2,5/16. Dzieci wraz z opiekunami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz oraz polać wodą ze strażackiej „sikawki” . Natomiast żołnierze z II Kompanii Regulacji Ruchu w Oleśnicy, zaprezentowali oprócz posiadanego sprzętu, pokaz walki wręcz. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dotacja na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Milicz
Samorząd Województwa Dolnośląskiego dba o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. W ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim”, który przeznaczony jest dla gmin na zadania z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego przekazał milion złotych na zakup nowych wozów strażackich.
Wójtowie i burmistrzowie 12 gmin województwa dolnośląskiego, w tym i nasza delegacja, odebrali w dniu 19.06.2015 r. z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego oraz wicemarszałek Ewy Mańkowskiej symboliczne czeki z dofinansowaniem przeznaczonym na zakup samochodów ratowniczych. Gminę Milicz reprezentowali, wiceburmistrz Sławomir Strzelecki oraz prezes OSP Milicz dh Grzegorz Duda. W uroczystości wzięli również udział: Agnieszka Sokołowska – Dyrektor Wydziału Obronności i Bezpieczeństwa w UMWD, Andrzej Abulewicz – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Andrzej Łabentowicz, Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP. Urząd Marszałkowski wsparł nas łącznie kwotą 85.000.00 zł, która zasili fundusz zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego przeznaczonego dla naszej jednostki.

Piknik z okazji początku lata na Kąpielisku Karłów
W dniu 20 czerwca 2015 roku z okazji imprezy promującej początek lata na Karłowie, który został zorganizowany na Kąpielisku Karłów, strażacy Naszej jednostki wspólnie z kolegami z JRG Milicz, zabezpieczali tą imprezę pod względem p/poż, rat. wodnego i rat. medycznego. Było mnóstwo atrakcji, m.in. pokaz sprzętu przygotowany przez strażaków JOT i MDP OSP Milicz. Strażacy przedstawiali, w co wyposażony jest samochód ratowniczo-gaśniczy naszej jednostki, w tym wypadku Star 244 GBA 2,5/16. Dzieci wraz z rodzicami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz oraz polać wodą ze strażackiej „sikawki. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem. Całe działania trwały ok. 2 godz
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26-07-2015 19:13
Pozdrawiam debila któremu nie pasuje że musiał jego strażak obsługiwać podnośnik na ostatnim zdarzeniu. Jesteś żałosny!

24-07-2015 19:35
Grin

23-07-2015 16:05
...nie cisza, tylko rozważne działanie i praca wszystkich... Wink

02-07-2015 23:09
a tu znowu cisza.... Pfft

16-06-2015 19:42
...

27-05-2015 08:27
Pięknie Panowie, pięknie, oby tak dalej Wink

13-05-2015 22:50
Zakochany))

11-05-2015 16:40
a gdzie jesteś? Smile

10-05-2015 12:29
Melduje Dariuszu iż codziennie prawie jestem Pfft

06-05-2015 22:01
dobre pytanie Frown

06-05-2015 19:59
co tu taka cisza???? Sad

02-05-2015 21:06
Gaszenie

27-04-2015 23:15
Upup

20-04-2015 14:25
Grin

17-04-2015 20:03
Pfft

1,607,795 unikalne wizyty