28-08-2014 15:10
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 92
· Najnowszy użytkownik: gauger
Ostatnie komentarze
News
mocne pieruny były co X_X
Pozdrowienia dla wszys...
Kolejna akcja kiedy pr...
Trzeba zaznaczyc że zn...
Świetnie, w końcu tamt...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
· Pożar plebani w Buko...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2014 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 54 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP

Poszukiwania zaginionej osoby
W dniu 25.08.2014 r. jednostka nasza, na pojazdach Star 244 GBA 2,5/16 i Mercedes GLBM-Rt, w godzinach późno wieczornych, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu do pomocy przy poszukiwaniu zaginionej mieszkanki Milicza. Zaginiona wyszła ok. południa z miejsca zamieszkania i nie zostawiła żadnej informacji o miejscu swojego pobytu najbliższym. Działania nasze polegały na sprawdzeniu przydzielonych rejonów poszukiwań. Pierwszy zastęp poszukiwania prowadził w rejonie: Milicz, Sławoszowice, Ruda Milicka, Nowy Zamek, powrót do Milicza. Drugi zastęp działał w rejonie: Milicz, Duchowo, Niesułowice, Czatkowice, Wierzchowice, powrót do Milicza. Po ok. godzinie poszukiwań zaginiona została znaleziona w Cieszkowie. Oprócz naszej jednostki w poszukiwaniach udział brali strażacy z JRG Milicz, OSP Sułów oraz Policja. Działania trwały ok. 1 godz.
Zapalony kosz na śmieci
W dniu 15.08.2014 r. jednostka nasza, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, została zadysponowana, w godzinach wieczornych przez SKKP w Miliczu do ugaszenia palącego się kosza na śmieci. Zdarzenie miało miejsce w Miliczu, w parku koło tzw. „Chatki Puchatka”. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się kosza na śmieci. Działania trwały ok. 20 minut.
Wycinka niebezpiecznego drzewa na drodze pomiędzy Grabówką a Olszą
W dniu 10-08-2014 roku, w późnych godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Grabówka, w celu pomocy przy wycince niebezpiecznego drzewa zagrażającego bezpieczeństwu ruchu drogowego na drodze biegnącej z Grabówki do Olszy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycince, za pomocą pilarki łańcuchowej, zagrażającego drzewa.
Oprócz Naszego zastępu w działaniach uczestniczył zastęp z JRG Milicz.
Działania trwały ok godziny.
Nasi strażacy na Ukrainie
W dniach 11-14 lipca 2014 r. przebywała w Rokitnie (Ukraina) delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu, aby wziąć udział w uroczystości otwarcia zrekonstruowanego cmentarza żołnierzy polskich poległych w wojnie polsko - sowieckiej w latach 1920 - 21. Pracę na tym cmentarzu wykonywała młodzież m.in. z powiatu milickiego w ramach akcji Grażyny Orłowskiej - Sondej, objętej patronatem przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego - "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". W uroczystościach uczestniczył konsul RP - Krzysztof Świderek, attache obrony na Ukrainie płk Krzysztof Lis, kurator oświaty Beata Pawłowicz, burmistrz Wołowa Dariusz Chmura, burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski, starosta wrocławski Roman Potocki, wójt Wiszni Małej Jakub Bronowicki oraz starosta milicki Piotr Lech. W skład delegacji naszej jednostki wchodzili, stanowiąc także jej poczet sztandarowy: Piotr Misiewicz- gospodarz jednostki, Patryk Wołkowski – strażak ratownik oraz Grzegorz Duda – prezes OSP Milicz. Aktualnie trwają rozmowy na temat udziału w przyszłym roku naszych strażaków w tej szczytnej akcji. Chcielibyśmy bardzo w okresie wakacyjnym pomóc w uporządkowaniu kolejnego cmentarza, miejsca pamięci naszych rodaków na wschodzie, a miejsc tych czeka jeszcze wiele.
Usuwanie gniazda szerszeni w Miliczu
W dniu 05.08.2014 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik) został zadysponowany w celu pomocy strażakom z PSP Milicz przy usuwaniu gniazda szerszeni które znajdowało się w przewodzie wentylacyjnym w budynku mieszkalnym w Miliczu przy ul. Spółdzielczej.
Złamany konar w Tworzymirkach
W dniu 03.08.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik) został zadysponowany do miejscowości Tworzymirki Górne w celu usunięcia niebezpiecznego konaru który zagrażał budynkowi mieszkalnemu.
Na miejscy działali również strażacy z OSP Cieszków.
Uszkodzony dach w Niezamyślu.
W dniu 03.08.2014 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach GBA oraz SH-18 (podnośnik) do miejscowości Niezamyśl gmina Cieszków w celu usunięcia skutków nawałnicy która nawiedziła tą okolicę i poważnie uszkodziła dach jednego z budynków mieszkalnych.
Na miejscu działali również strażacy x OSP Cieszków oraz OSP Brzezina Cieszkowska
Na ratunek jaskółce
W dniu 03.08.2014 roku JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik SH-18 został zadysponowany do nietypowego zdarzenia w Miliczu, na 4 piętrze jednego z bloków przy ul.Mickiewicza została uwięziona jaskółka pomiędzy rynną a opierzeniem budynku, strażacy uratowali wystraszoną jaskółkę. W działaniach uczestniczył również zastęp PSP w Miliczu
Usuwanie gniazda szerszeni w Stawcu
W dniu 31.07.2014 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18został zadysponowany przez SK KP PSP Milicz do pomocy przy usuwaniu gniazda szerszeni które było w budynku mieszkalnym w Stawcu, niezastąpione było użycie podnośnika ponieważ te niebezpieczne owady miały gniazdo w przewodzie wentylacyjnym.
Działania trwały ok godziny, na miejscy działały również zastępy z JRG Milicz.
Pożar mieszkania w Miliczu
W dniu 15.07.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Milicza na ul.Stawną do pożaru mieszkania.
Pożar na szczęście został ugaszony w "zarodku".
Działania gaśnicze trwały ok 30 minut.
Na miejscu działały również zastępy PSP Milicz oraz Jednostki Wojskowej w Miliczu.
Usuwanie powalonego drzewa w Miliczu
W dniu 10.07.2014 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Milicza przy ul.Trzebnickiej gdzie podczas silnych wiatrów zostało powalone drzewo na plac zabaw dla dzieci.
Działania trwały ok 1,5 godziny.
Usuwanie powalonego drzewa w Pierstnicy
W dniu 10.07.2014 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Pierstnicy w celu pomocy przy usunięciu powalonego drzewa na pobliski budynek gospodarczy.
Działania trwały ok 3 godzin.
Usuwanie niebezpiecznie pochylonego drzewa w Cieszkowie
W dniu 09.07.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Cieszkowa na ul.Chrobrego w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa które pochylone zostało na linie energetyczne.
Działania trwały ponad godzinę.
Na miejscu oprócz strażaków działali również pracownicy Pogotowia Energetycznego.
Usuwanie powalonego drzewa w Cieszkowie
W dniu 09.07.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Miliczu do Cieszkowa na ul.Chrobrego gdzie podczas silnych wiatrów zostało powalone drzewo na stojące nieopodal samochody.
Działania trwały ok 1,5 godziny.
Na miejscu działał również OSP Cieszków.
Powalone drzewa między Walkowem a Miliczem
W dniu 09.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA został zadysponowany między Milicz a Walkowo w celu usunięcia z jezdni powalonych drzew. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie.
Działania trwały ok 30 minut
Usuwanie drzewa w Kaszowie
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu zadysponowany został do miejscowości Kaszowo gdzie na ścieżce rowerowej leżało powalone drzewo. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie.
Niebezpiecznie nachylone drzewo w Piotrkosicach-Osada
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA oraz podnośniku hydraulicznym SH-18 zostało zadysponowane do miejscowości Piotrkosice-Osada gdzie nachylone drzewo zagrażało budynkowi mieszkalnemu. Strażacy za pomocą podnośnika hydraulicznego oraz pilarek spalinowych usunęli niebezpieczne drzewo. Działania trwały ponad 3 godziny.
Usuwanie niebezpiecznych konarów drzew w okolicach Piotrkosic
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA został zadysponowany między Piotrkosice a Piękocin gdzie na drodze leżały powalone drzewa. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie. Działania trwały ponad godzinę.
Powalone drzewo na dom w Piotrkosicach
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany do miejscowości Piotrkosice gdzie podczas wichury drzewo zostało powalone na budynek mieszkalny. Strażacy za pomocą podnośnika oraz pilarki spalinowej usunęli zagrożenie oraz zabezpieczyli miejsce. Działania trwały ok 2 godzin.
Na miejscu działały również zastępy z OSP Piotrkosice oraz OSP Sułów.
Powalone drzewa w okolicach Pracz
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA oraz GLBM-Rt zostało zadysponowane między Pracze a Koruszka gdzie leżały powalone drzewa. Za pomocą pilarek spalinowych strażacy pocięli drzewa na kawałki i usunęli je z jezdni. Działania trwały ok godziny.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15-08-2014 03:10
lubię osp milicz Strażak

12-08-2014 23:02
No proszę. Nasz SH-18 ma ostatnio dużo wyjazdów...A nasz najukochańszy burmistrzunio nie chce finansować kosztów akcji i utrzymania go w gotowości bojowej......... a co tam że to łamanie prawa.

11-08-2014 14:03
Milicz, ty posiadasz fotki...na telefonie z akcji z 09.07 lipca w Cieszkowie

08-08-2014 10:01
Jeśli ktoś posiada jeszcze jakie fotki proszę o przesłanie ich na adres milicz@ratownictwo
.org i opisać czego dotyczy każda fota Smile Dziękuję

04-08-2014 09:22
Panie adminie pododawaj pan zdjecia...... Pfft

24-07-2014 20:14
dzięki Kogut

24-07-2014 12:08
Szacun dla Pana niżej... Grin

23-07-2014 19:44
Gaszenie

23-07-2014 06:30
pozdrawiam osp milicz Kogut

23-07-2014 06:08
Lubię osp milicz

23-07-2014 06:07
Kogut

25-04-2014 16:27
Smile

24-04-2014 11:39
Dziękujemy Smile

23-04-2014 15:30
Pozdrowienia dla.A.R.W

23-04-2014 14:35
SmileZa mundurem Panny sznurem.Pozdrawiam
chłopaków z OSP>Milicz Buziak]]]

1,231,718 unikalne wizyty