26-09-2016 22:58
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 116
· Najnowszy użytkownik: umexiki
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
· Nadchodzące wydarzenia
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2016 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 70 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 2 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Niebezpieczne gniazda os w Miliczu
Dnia 15.09.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowały się, w otworach wentylacyjnych dachu SP nr 2 przy ul. Kopernika w Miliczu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Wypadek na krajowej piętnastce
11 września około godz. 15.00 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu otrzymała informację o wypadku na krajowej piętnastce.
Do zdarzenia doszło w okolicy 28 km drogi, jadąc w kierunku Milicza, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierujący samochodem marki KIA wyjechał z drogi podporządkowanej, wprost pod nadjeżdżający samochód marki TOYOTA. W wyniku uderzenia ranne zostały trzy osoby. Dwie z nich zostały odwiezione do szpitala w Miliczu.
Na miejsce zadysponowano cztery jednostki, JRG Milicz (2 wozy), OSP Milicz oraz WSP Milicz. Dodatkowo na miejscu zdarzenia pracowały dwie ekipy pogotowia ratunkowego oraz Policja. Działania trwały ok. 2 godz.
Potrzebna krew dla strażaka z gminy Milicz
Ochotnicza Straż Pożarna w Gądkowicach apeluje o oddanie krwi GRUPA B RH minus dla Piotra Bolińskiego – długoletniego członka OSP Gądkowice, sołtysa i radnego gminnego, który zmaga się z ciężką chorobą krwi.
Osoby posiadający grupę krwi GRUPA B RH minus ważący powyżej 70 kg. mogą oddać krew w Gądkowicach, w dniu 5 października, w godz. od 9 do 12 (miejsce: remiza OSP Gądkowice lub świetlica). Osoby posiadające inną grupę krwi także mogą się zgłaszać. Dodatkowo krew dawcy mogą, zgłaszając się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu ul. Czerwonego Krzyża 5/9, tel.: 71 371 58 10 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 17:30. Wystarczy wskazać, dla kogo oddaje się krew.
Potrzebna krew dla strażaka z gminy Milicz
Piotr Boliński, strażak ochotnik, sołtys i radny gminny o chorobie dowiedział się niedawno. Teraz jest w szpitalu we Wrocławiu. Pomóc mu może każdy. Mężczyzna potrzebuje krwi do transfuzji. Mobilne centrum krwiodawstwa z wrocławskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjedzie do Milicza w piątek, 16 września do Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu. Zaparkuje przed szkołą, natomiast drugi punkt działał będzie w szkole na małej sali gimnastycznej. Krew będzie można oddawać od godziny 8 do 12. Chcemy, żeby jak najwięcej osób przyszło i oddało krew. Chcemy pomóc naszemu koledze.
Jubileusz 120 lecia powstania OSP Zduny
Delegacja Naszej jednostki uczestniczyła w sobotę 27 sierpnia 2016 r. w Jubileuszu 120 lecia powstania OSP Zduny. Nasi strażacy w osobach: dh Piotr Hofman, dh Magdalena Michałek-Gospodarz OSP Milicz, dh Paweł Michałek-Gospodarz OSP Milicz, dh Rafał Radecki-Naczelnik OSP Milicz oraz prezes OSP Milicz dh Grzegorz Duda, przekazali kolegom ze Zdun najserdeczniejsze życzenia oraz symboliczne upominki upamiętniające to jakże ważne wydarzenie.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym p.w. Jana Chrzciciela w Zdunach. Następnie uczestnicy Jubileuszu przeszli pod Dom Strażaka w Zdunach gdzie odbyła się część oficjalna.
Po uroczystym wciągnięciu na maszt flagi państwowej, odśpiewaniu hymnu wystąpił prezes OSP Zduny Andrzej Figlak, który podziękował uczestnikom uroczystości za przybycie.
Druhna Daria Augustyniak odczytała historię OSP Zduny. Następnie wręczono odznaczenia i odznaki za służbę w OSP. Wśród licznych gości był starosta krotoszyński Stanisław Szczotka i prezes powiatowego Zarządu OSP Edward Kozupa.
Obecni byli również przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych jednostek OSP Zduny wraz z pocztami sztandarowymi. W tym wszystkie jednostki z Gminy Zduny oraz delegacja strażacka z partnerskiego miasta Emleben z Niemiec.
Nie zabrakło przedstawicieli parlamentarzystów i instytucji z powiatu, w tym Nadleśnictwa Krotoszyn. Obecni byli burmistrzowie Zdun i przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kurkiewicz.
Całej uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta z OSP Ostrowy nad Okszą wraz z zespołem mażoretek.
Jubileuszowi sprzyjała piękna pogoda. Bezchmurne niebo ułatwiło organizatorom sprawne przeprowadzenie imprezy. Na zakończenie strażacy przygotowali dla wszystkich poczęstunek.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Miliczu
Dnia 01.09.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w belce szczytowej domu mieszkalnego w domu przy ul. Kościuszki w Miliczu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Pożegnanie kapelana milickich strażaków ks. Kamila Motyki
W poniedziałek 29 sierpnia w Miliczu delegacja strażaków OSP Milicz, żegnała swojego kapelana, ks. Kamila Motykę, który dekretem Metropolity Wrocławskiego ks. Abp Józefa Kupnego, został przeniesiony do parafii w Kiełczowie.
Kapłan będąc kapelanem powiatowym ZOSP w Miliczu i zarazem członkiem OSP Milicz, wielokrotnie odwiedzał zarówno Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu jak i Ochotnicze Straże Pożarne na terenie powiatu milickiego, biorąc udział w uroczystościach jubileuszowych, apelach z okazji Dnia Strażaka, święcił pojazdy pożarnicze i sprzęt wprowadzany do służby, a przede wszystkim wspierał duchowo strażaków w trudnej i odpowiedzialnej służbie dla dobra drugiego człowieka.
Miliccy strażacy na pamiątkę i w podziękowaniu za okazaną pomoc i opiekę duszpasterską, wręczyli ks. Kamilowi figurkę św. Floriana i życzyli powodzenia w wykonywaniu posługi w parafii w Kiełczowie. Ks. Kamil nadal jednak pozostaje członkiem milickiej jednostki.
Delegacja OSP Milicz na Centralnych obchodach Święta Lotnictwa Polskiego i 10 lat F-16 w Polsce Poznań - Krzesiny
Miniona sobota (28.08.2016 r.) w Poznaniu upłynęła pod znakiem centralnych obchodów Święta Lotnictwa Polskiego, 10-lecia wielozadaniowych samolotów F-16 w Polsce oraz Święta 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, której codzienne funkcjonowanie jest niemożliwe bez Wojskowej Straży Pożarnej. W tych obchodach za zaproszenie dowództwa Bazy uczestniczyła delegacja milickiej jednostki, w skład której wchodzili: dh Karol Karpiński oraz członkowie milickiej MDP dh Jakub Duda, dh Julita Chojnacka, dh Maciej Górnicki oraz dh Kamil Hofman. Nasi druhowie, w poznańskiej jednostce mogli zobaczyć sprzęt jakim dysponują polscy piloci wojskowi oraz uczestniczyć w pokazie dynamicznym wykonanym m.in. przez polskie Jastrzębie – F16. Ponadto zapoznawali się z wyposażeniem Zespołu Ratowniczo-Gaśniczego, w którego skład wchodzi także Wojskowa Straż Pożarna Poznań-Krzesiny, zapewniająca bezpieczeństwo na terenie bazy. Na jej wyposażeniu znajdują się głównie ciężkie lotniskowe samochody ratowniczo-gaśnicze zabudowane przez firmy Auto-SHL, Szczęśniak oraz WISS na podwoziu Mercedesa Actrosa, Scanii, czy MAN-ów FE. Ponadto do dyspozycji strażaków jest także ciężki samochód ratownictwa technicznego MAN FE oraz kontenery ze sprzętem specjalistycznym - tak wyposażona WSP Poznań-Krzesiny, jest największą Jednostką Ochrony Przeciwpożarowej w Polsce. Na co dzień zajmuje się głównie zabezpieczeniem wszystkich operacji lotniczych na terenie bazy, ale na podstawie porozumienia z Państwową Strażą Pożarną (KM PSP Poznań) interweniuje też poza terenem jednostki wojskowej wtedy, kiedy ta nie przeprowadza operacji lotniczych wymagających zabezpieczenia przez strażaków. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z pobytu naszych członków.
Pożar zabudowań gospodarczych w Młodzianowie
W dniu 28.08.2016 roku w godzinach nocnych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 3,5/29 (MAN) została zadysponowana poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu do pomocy przy gaszeniu zabudowań gospodarczych w Młodzianowie. Pożarem ob jętym było kilka budynków gospodarczych a zagrożone były pobliskie budynki mieszkalne. Działania polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się budynki, wykonanie zasilania wodnego. Oprócz Naszej jednostki na miejscu działały jednostki JRG PSP Milicz, OSP Gądkowice, OSP Potasznia, OSP Czatkowice. Działania trwały ok 4 godzin.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Sułowie
Dnia 26.08.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w belce szczytowej domu mieszkalnego w Sułowie, przy ul. Spacerowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z WSP Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Pożar balotów w Henrykowicach
Dnia 23.08.2016 r. w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA (MAN) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do m.Henrykowice w celu gaszenia pożaru balotów słomy. Działania trwały ok 6 godzin do dnia 24.08.2016 r. a następnie ponownie zadysponowano Naszą jednostkę do dogaszania ok 3 godziny po powrocie.
Usuwanie niebezpiecznych konarów drzew w Miłochowicach
Dnia 23.08.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do m.Miłochowice w celu usunięcia stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia konarów drzew. Działania trwały ok 2 godzin.
Usuwanie niebezpiecznego konaru w Miliczu
W dniu 08.08.2016 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego konaru drzewa w Miliczu przy ul.Parkowej. Na miejscu działała JRG Milicz w sile jednego zastępu. Działania trwały ok godziny.
Usuwanie niebezpiecznego konaru w Miliczu
W dniu 02.08.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego konaru drzewa w Miliczu przy ul.Wojska Polskiego (okolice stacji PKP). Na miejscu działała jednostka Wojskowej Straży Pożarnej w Miliczu oraz Pogotowie Energetyczne.
72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2015 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 71-tę rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów pożarniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz.
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd. Cześć i chwała bohaterom!

Poniżej przedstawiamy krótki film pokazujący jak w Miliczu uczczono rocznicę. Zrealizowany dzięki TVP Milicz
Kolizja na DW 439 w okolicach Łąk
Do groźnej kolizji doszło 1 sierpnia po południu na drodze wojewódzkiej numer 439 w okolicy miejscowości Łąki. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do straży pożarnej ok. godziny 17.00. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z traktorem. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały uszkodzone. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji, za pomocą sorbentu, wycieku płynów eksploatacyjnych oraz kierowania ruchem. W wypadku ranny został kierujący samochodem osobowym. Na miejscu pracowały 3 zastępy z JRG Milicz, OSP Sułów i OSP Milicz, a także policja i pogotowie ratunkowe oraz pomoc drogowa.
Usuwanie niebezpiecznych konarów w Miliczu
W dniu 30.07.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Milicz ul.Puławskiego w celu wycinki niebezpiecznych konarów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu niebezpiecznie zwisających nad drogą konarów za pomocą pilarki łańcuchowej. Przedstawione działania trwały ok. 2 godz.
Kolizja drogowa w Miliczu
W dniu 21.07.2016 r. w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA MAN został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do zdarzenia drogowego w Miliczu na ul.Piłsudskiego gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. Działania Nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. Na miejscu w akcji brały udział dwa zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Sułów.
Powalone drzewo na ul. Sułowskiej DW 439
Kolejna akcja naszych strażaków miała miejsce na ul. Sułowskiej, pomiędzy Miliczem a Świętoszynem, gdzie na DW 439 przewróciło się drzewo, całkowicie ją tarasując. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp z JOT OSP Milicz na samochodzie GBA 2,5/16. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że droga jest nieprzejezdna, natomiast na szybki dojazd do szpitala z osobą poszkodowaną, po drugiej stronie przewalonego drzewa oczekuje karetka pogotowia ratunkowego. Działania strażaków polegały na natychmiastowym udrożnieniu przejazdu dla karetki pogotowia ratunkowego jadącej do szpitala. Wycięte za pomocą pilarki łańcuchowej drzewo ułożono na poboczu drogi i przywrócono ruch drogowy na DW 439. Całe działania trwały ok. 0,5 godz.

Poniżej przedstawiamy krótki film zrealizowany przez TVP Milicz obrazujący sytuację pogodową w Miliczu panującą dnia 14.07.2016 roku:
Zalana świetlica szkolna w Miliczu
W tym samym czasie, drugi rzut naszej Jednostki, na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany do wypompowania wody z podtopionej świetlicy szkolnej w Miliczu, znajdującej się na ul. Trzebnickiej. Powierzchnia zalanych pomieszczeń, wchodzących w skład świetlicy, wynosiła ok. 100 m2. Strażacy za pomocą pomp pływającej i szlamowej wypompowali wodę zalegającą w pomieszczeniach. Działania ratownicze trwały 1 godz. czasu.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

27-02-2016 07:51
Dzięki! Smile

24-02-2016 20:35
Wejdźcie w link i kliknijcie LUBIĘ TO! Pomóżcie wygrać konkurs. https://www.faceb.
..tif_t=like

24-02-2016 16:55
GRATULACJE dla Rodziców i ich Maluszków Upup

06-02-2016 17:33
BeMyFrag to tylko Ty masz problemy ze spaniem Pfft

25-01-2016 00:12
Nie spać Grin

31-12-2015 14:52
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku dla wszystkich Wink

14-12-2015 18:15
Gaszenie

12-12-2015 23:35
oczywiście że mogę ba a nawet muszę Wink

11-12-2015 08:35
No raczej powinny nie??? Ale Ty zawsze możesz przyjść i osobiście obejrzeć Pfft

10-12-2015 18:27
Foteczki nowego nabytku pojawią się na stronie? Grin

2,310,800 unikalne wizyty