24-07-2016 10:40
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 115
· Najnowszy użytkownik: odowily
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
· Stra?acy na medal - ...
· Nadchodz?ce wydarzenia
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2016 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 53 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 2 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Kolizja drogowa w Miliczu
W dniu 21.07.2016 r. w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA MAN został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do zdarzenia drogowego w Miliczu na ul.Piłsudskiego gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. Działania Nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. Na miejscu w akcji brały udział dwa zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Sułów.
Powalone drzewo na ul. Sułowskiej DW 439
Kolejna akcja naszych strażaków miała miejsce na ul. Sułowskiej, pomiędzy Miliczem a Świętoszynem, gdzie na DW 439 przewróciło się drzewo, całkowicie ją tarasując. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp z JOT OSP Milicz na samochodzie GBA 2,5/16. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że droga jest nieprzejezdna, natomiast na szybki dojazd do szpitala z osobą poszkodowaną, po drugiej stronie przewalonego drzewa oczekuje karetka pogotowia ratunkowego. Działania strażaków polegały na natychmiastowym udrożnieniu przejazdu dla karetki pogotowia ratunkowego jadącej do szpitala. Wycięte za pomocą pilarki łańcuchowej drzewo ułożono na poboczu drogi i przywrócono ruch drogowy na DW 439. Całe działania trwały ok. 0,5 godz.

Poniżej przedstawiamy krótki film zrealizowany przez TVP Milicz obrazujący sytuację pogodową w Miliczu panującą dnia 14.07.2016 roku:
Zalana świetlica szkolna w Miliczu
W tym samym czasie, drugi rzut naszej Jednostki, na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany do wypompowania wody z podtopionej świetlicy szkolnej w Miliczu, znajdującej się na ul. Trzebnickiej. Powierzchnia zalanych pomieszczeń, wchodzących w skład świetlicy, wynosiła ok. 100 m2. Strażacy za pomocą pomp pływającej i szlamowej wypompowali wodę zalegającą w pomieszczeniach. Działania ratownicze trwały 1 godz. czasu.
Powalone drzewo w Kaszowie
Po krótkiej przerwie w działaniach, oprócz intensywnie padającego deszczu, wzmógł się również wiatr, JOT OSP Milicz, został zadysponowany, na samochodzie GBA 2,5/16 do miejscowości Kaszowo, w celu usunięciu powalonego na drogę powiatową i ścieżkę rowerową drzewa. Na miejscu działań, na strażaków oczekiwał już miejscowy leśniczy wraz ze sprzętem ciężkim. Strażacy za pomocą pilarki łańcuchowej usunęli zagrożenie. Wycięte drzewo zostało ułożone na poboczu za pomocą ciężkiego sprzętu, a ruch drogowy przywrócony. Całe działania trwały ok. 40 min.
Podtopiony sklep NETTO na ul. Kopernika w Miliczu
Strażacy naszej Jednostki, którzy zakończyli działania przy ul. Mickiewicza, zostali zadysponowani na ul. Kopernika, gdzie podtopiona została część towarowa sklepu NETTO, rampa o powierzchni ok. 100 m2. Działania strażaków przybyłych na miejsce na samochodach GBA 3,5/29 oraz 2,5/16 polegały na wypompowaniu wody z zalanej części sklepu za pomocą pomp pływających typu „Niagara”. Całość działań trwała ok. 1 godz.
Podtopiona piwnica w domu wielorodzinnym na ul. Kopernika w Miliczu
W wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych w Miliczu i okolicach, dyżurny SK KP KP PSP w Miliczu, zadysponował do działań trzeci rzut naszej Jednostki na samochodzie GLBM-Rt. Strażacy zostali skierowani do podtopionej piwnicy domu wielorodzinnego w Miliczu, na ul. Kopernika. Działania tam prowadzone były wspólnie z kolegami z JRG Milicz. Powierzchnia podtopionej piwnicy i podjazdu dla pojazdów wynosiła ok. 200 m2. Zagrożenie usunięto za pomocą pomp pływających typu „Posejdon” i „Niagara”. Cała akcja ratownicza trwała ok. 2 godz.
Zalana piwnica budynku wielorodzinnego na ul. Mickiewicza w Miliczu
Kolejną akcją ratowniczą naszych strażaków w tym dniu, było wezwanie przez dyżurnego SK KP KPPSP w Miliczu, wypompowania wody z zalanej piwnicy budynku wielorodzinnego w Miliczu, przy ul. Mickiewicza. JOT OSP Milicz działał tutaj w sile dwóch zastępów na samochodach GBA 3,5/29 i 2,5/16. Później dotarli do nas koledzy z JRG Milicz i wspólnie z nami wypompowywali wodę z zalanych garaży i piwnic. Łączna powierzchnia zalanych pomieszczeń wyniosła ok. 500 m2. Strażacy za pomocą pomp pływających i szlamowej usunęli zagrożenie i wypompowali wodę. Cała akcja trwała ok. 2,5 godz.
Podlane budynki na ul. Kościuszki w Miliczu
14 lipca br. od rana IMGW ostrzegało przed długo trwałymi opadami 2 stopnia na terenie dolnego śląska. Tym razem prognozy meteorologów się sprawdziły. W godzinach popołudniowych po ulewnych deszczach, jakie przechodziły nad Miliczem i okolicami, Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu, w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA 3,5/29 i 2,5/16, została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanych piwnic i budynków przy ul. Kościuszki w Miliczu. Strażacy za pomocą motopomp pływających wypompowali wodę z zalanych pomieszczeń. Akcje ratownicze trwały ok. 1 godz. czasu. Akcję nadzorował D-ca JRG w Miliczu.
Podsumowanie roku szkoleniowego MDP OSP w Miliczu
Dnia 26 czerwca odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu podsumowanie roku szkoleniowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Podczas krótkiego podsumowania Prezes Naszej jednostki, dh Grzegorz Duda, podziękował młodym druhnom i druhom za aktywny udział w zbiórkach oraz zaangażowanie włożone w utrzymanie naszej jednostki. Zbiórki to przede wszystkim nauka, a młodzi druhowie uczą się chętnie. Podsumowania dokonał także dh Rafał Radeck-Naczelnik Jednostkii, który młodzieżową drużynę prowadzi. Na zakończenie członkowie MDP otrzymali koszulki z logo Gminy Milicz oraz drobne upominki. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciały by wstąpić w szeregi MDP wraz z rodzicami do naszej jednostki. Na zakończenie wszyscy razem uczestniczyli w spotkaniu przy grillu, które przygotowali dla młodszych, starsi koledzy, dziękując w ten sposób za wspólną pracę, w ciągu całego roku.
Pożar lasu w Świętoszynie
W dniu 02.07.2016 roku, w godzinach przed popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP KP PSP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do pożaru lasu, który wybuchł w okolicy miejscowości Świętoszyn. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z kolegami z JRG Milicz., która przybyła na miejsce jako pierwsza. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 2 godz. Na miejsce działań został wezwany także zarządca terenu, przedstawiciel Nadleśnictwa w Miliczu.
Przewrócone drzewo na DK nr 15
W dniu 02.07.2016 rokuw godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Lasowice, gdzie pracował przy usunięciu drzewa, przewróconego na DK nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrażającego drzewa za pomocą pilarek łańcuchowych. Działania trwały ok. godziny czasu. Drzewo usunięto na pobocze drogi krajowej. Po usunięciu zagrożenia ruch drogowy przywrócono.
Niebezpieczne konary w Dziadkowie
W dniu 25.06.2016 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Dziadkowo, gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, pracował przy usunięciu niebezpiecznie nachylonych konarów nad domy mieszkalne i linie energetyczne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wycięciu zagrażających konarów za pomocą pilarek łańcuchowych. Wspólne działania przyniosły zamierzony skutek, a niebezpieczeństwo usunięto. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Oprócz strażaków na miejsce zadysponowana została ekipa z zakładu energetycznego.
Pokaz Ratownictwa Technicznego podczas American Cars Mania w Miliczu 26.06.2016 r.
W dniach 24 – 26.06.2016 roku miała miejsce w Miliczu kolejna edycja święta amerykańskiej motoryzacji, czyli American Cars Mania. W czasie odbywającej się imprezy strażacy JOT OSP Milicz, prowadzili zabezpieczenie imprezy masowej m.in. pod względem p/poż., wspólnie z kolegami z JRG Milicz. Dodatkowo w niedzielę 26.06.2016 r., na prośbę organizatorów został przygotowany i wykonany pokaz ratownictwa technicznego oraz udzielania KPP osobom poszkodowanym w wypadku drogowym. Pokaz ten został przeprowadzony wspólnie ze strażakami z JRG Milicz oraz ratownikami medycznymi Rawickiego Centrum Ratownictwa. Poniżej kilka zdjęć z tego przedsięwzięcia.
15-lecie Partnerstwa Milicz Lohr a.Main
18 czerwca z okazji 15-lecia partnerstwa między Miliczem a Lohr miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której wzięli udział niemieccy goście z burmistrzem Mario Paulem na czele.
15 lat temu burmistrzowie Siegfried Selinger oraz Waldemar Wall podpisali umowę partnerstwa i przyjaźni pomiędzy Lohr a. Main oraz Miliczem. 15 lat w historii europejskich krajów i historii narodów to bardzo niewiele. 15 lat w kraju, który 26 lat cieszy się pełną wolnością i suwerennością, to już okres bardzo znaczący. Podpisanie oficjalnego dokumentu o partnerstwie pomiędzy Miliczem i  Lohr nad Menem, z jednej strony wieńczyło wzajemne zabiegi i działania zbliżające nasze miasta, z drugiej zainicjowało i naprawdę otworzyło w pełni współpracę,  wymianę, kontakty i wszystko dobre, co zdarzyło się przez ostatnich 16 lat. Bo trzeba przypomnieć że już na rok przed oficjalnym nawiązaniem partnerstwa trwały dobre kontakty i wzajemne relacje pomiędzy administracją leśną oraz szkołami  Gustav Woehrnitz Mittelschule Lohr a. Main oraz Szkołą Podstawową nr 2 w Miliczu. Te dwie instytucje były prekursorami prawdziwego partnerstwa, które rodzi się nie przez akty prawne i formalne, ale przez relacje między ludźmi. W tych relacjach wymiany i spotkań uczestniczyło ponad 2,5 tys. ludzi – uczniów, nauczycieli, leśników, strażaków, sportowców, artystów, urzędników i oficjeli oraz uczniów praktykujących w zawodach. Te relacje przełożyły się też na ściślejsze związki międzyludzkie – od znajomości, poprzez przyjaźń aż do miłości i  do zmiany miejsca zamieszkania.  Co prawda na razie w jedną stronę, ale być może z biegiem czasu i w Miliczu znajdzie swoje miejsce ktoś z mieszkańców Lohr – przyrodnik, ichtiolog, botanik,  bo dla nich Ziemia Milicka może być atrakcyjnym miejscem życia i pracy. To wszystko sprawia że partnerstwo z Lohr ma dla Milicza priorytetowe i najważniejsze znaczenie. Dzięki Lohr czujemy się pewniej w Europie i w Unii Europejskiej, dzięki Wam mamy do niej znacznie bliżej.  Wczoraj minęło 25 lat od podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie między Polską i Niemcami. My ten traktat wdrażamy w życie w sposób praktyczny  i jestem przekonany, że nic tego nie zmieni,  że nic nie zakłóci dobrych relacji i przyjaźni między nami.  Proszę zwrócić uwagę że symbolicznie połączył nas nawet rezultat ostatniego meczu, który był tak samo korzystny dla Niemców jak i dla Polaków. A przecież jeszcze kilka lat temu uznalibyśmy to za fantazje. Oglądałem ten mecz w towarzystwie Violetty, Josepha i Bernarda Franz,  a po jego zakończeniu nawzajem gratulowaliśmy sobie dobrego wyniku i dobrego poziomu. Mam nadzieję że tak będzie także z naszym partnerstwem i po latach będziemy mogli sobie gratulować dobrego wyniku dobrego rezultatu oraz wysokiego poziomu.  A żółto – czerwone barwy z niebieską wstęgą po środku będą tak samo dobrze widziane w Miliczu jak biało – żółto –zielone w Lohr a. Main.

Burmistrz Piotr Lech podziękował wszystkim zaangażowanym, osobiście, służbowo, emocjonalnie, uczuciowo w rozwijanie i budowanie relacji między naszymi miastami. Szczególnie burmistrzom Lohr – Siegfried Selinger, Ernst Prusse oraz Mario Paul oraz ich współpracownikom odpowiedzialnym za partnerstwo, za zielone światło dla tej współpracy,  za sprzyjanie i budowanie dobrej atmosfery w relacjach pomiędzy Lohr a Miliczem.
W trakcie sesji burmistrzowie partnerskich miast wręczyli okolicznościowe podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w rozwijaniu współpracy miedzy naszymi miastami. W imieniu OSP Milicz podziękowanie odebrał Prezes dh Grzegorz Duda, w imieniu Freiwillige Feuerwehr Lohr a.Main były Komendant Joachim Mantel, a Freiwillige Feuerwehr Lohr-Sackenbach Winfried Franz. Cała uroczystść miała bardzo podniosły charakter.
Rolf Nikel, ambasador Niemiec w Polsce, stwierdził, że nigdy w historii stosunki polsko – niemieckie nie były tak dobre.
Po uroczystej sesji Rady Miejskiej, odbyła się kolorowa Parada 15-lecia, która prowadziła gości na milicki Rynek.
Wypadek na DK nr 15 między Miliczem a Dziadkowem
Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 20 czerwca br., po południu na drodze krajowej numer 15 w okolicy miejscowości Dziadkowo. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do straży pożarnej o godzinie 15.00. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały uszkodzone. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji, za pomocą sorbentu, wycieku płynów eksploatacyjnych oraz kierowania ruchem. W wypadku ranny został kierujący jednym z pojazdów. Na miejscu pracowały zastępy z JRG Milicz, OSP Milicz i OSP Cieszków, a także policja i pogotowie ratunkowe.
Niebezpieczne konary w Kaszowie
W dniu 17.06.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Kaszowo w celu pomocy zastępowi JRG Milicz przy wycince niebezpiecznych konarów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu niebezpiecznie zwisających nad drogą konarów za pomocą pilarki łańcuchowej. Przedstawione działania trwały ok. 0,5 godz.
Gra Miejska Wyłącz komputer, zacznij żyć w Miliczu
W dniu 14.06.2016 roku Jednostka OSP Milicz uczestniczyła w ciekawym przedsięwzięciu. Po raz drugi, tym razem przez Młodzieżową Radę Miasta, została zorganizowana i przeprowadzona w Miliczu gra uliczna. Wzięło w niej udział 17, kilku osobowych grup z milickich szkół (podstawowych, gimnazjalnych i średnich). Na terenie Milicza zostało przygotowanych kilkanaście punktów, które startujące w grze grupy, musiały w określonym czasie znaleźć, przejść i wykonać czekające na nich zadania. Jednym z takich punktów była remiza OSP Milicz. Nasi strażacy przygotowali dla uczestników, w zależności od grupy wiekowej, pytania i zadania do wykonania, które to bezpośrednio nawiązywały do działalności milickiej jednostki. Przy okazji można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony p/poż. i udzielania pierwszej pomocy. Nasz punkt cieszył się dużym powodzeniem i z pewnością w przyszłości będziemy się angażować w podobne przedsięwzięcia.
Dzień Dziecka w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
W dniu 12 czerwca 2016 roku z okazji Dnia Dziecka, strażacy ochotnicy z Naszej jednostki zorganizowali jak co roku "Dzień Otwartej Remizy". Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu w tym dniu odwiedziło około stu dzieci wraz z opiekunami. Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i polać wodą a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz. Druhowie z Milicza na koniec wręczali słodkości w formie lizaków, cukierków i napojów oraz robili pamiątkowe zdjęcia. Poza tym każde dziecko, które w tym dniu odwiedziło naszą remizę dodatkowo otrzymało drobne upominki, którymi były smycze, baloniki oraz notesy i odblaski. Wszystkie te rzeczy otrzymaliśmy od naszych sponsorów, m.in. od Banku Spółdzielczego w Miliczu, firmy Horpol, Dräger i innych. Wszystkim naszym sponsorom serdecznie dziękujemy
Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Miliczu
Dziś 30.05.2016 roku koło godziny 9.00 doszło do śmiertelnego wypadku na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Dąbrowskiego. Na miejscu zginął 78 letni rowerzysta potrącony przez auto marki Smart, prowadzone przez 23 letnią mieszkankę Milicza. Obecnie trwają prace prokuratora przesłuchanie świadków oraz ustalenie przebiegu zdarzenia. Ulica Wojska Polskiego oraz Dąbrowskiego jest zamknięta i pozostanie tak jeszcze przez parę godzin.
Zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia do czasu zakończenia prac prokuratorskich. Na miejscu działały zastępy PSP Milicz, WSP Milicz oraz OSP Milicz a także Policja, pogotowie Ratunkowe.

Pożar stodoły w Nowym Zamku 28.05.2016 r.
W sobotę 28 maja koło godziny 21.00 doszło do pożaru stodoły w Nowym Zamku. W akcji gaśniczej brało udział 5 wozów bojowych: PSP Milicz, OSP Nowy Zamek, OSP Milicz, OSP Gądkowice oraz OSP Potasznia. Działania strażakó polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszenia pożaru za pomocą prądów gaśniczych w natarciu oraz wyniesienia spalonych rzeczy na zewnątrz (siano, meble itp.) Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
Zdjęcia TVP Milicz
Poniżej przedstawiamy krótki film zrealizowany przez TVP Milicz:


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

27-02-2016 07:51
Dzięki! Smile

24-02-2016 20:35
Wejdźcie w link i kliknijcie LUBIĘ TO! Pomóżcie wygrać konkurs. https://www.faceb.
..tif_t=like

24-02-2016 16:55
GRATULACJE dla Rodziców i ich Maluszków Upup

06-02-2016 17:33
BeMyFrag to tylko Ty masz problemy ze spaniem Pfft

25-01-2016 00:12
Nie spać Grin

31-12-2015 14:52
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku dla wszystkich Wink

14-12-2015 18:15
Gaszenie

12-12-2015 23:35
oczywiście że mogę ba a nawet muszę Wink

11-12-2015 08:35
No raczej powinny nie??? Ale Ty zawsze możesz przyjść i osobiście obejrzeć Pfft

10-12-2015 18:27
Foteczki nowego nabytku pojawią się na stronie? Grin

2,198,165 unikalne wizyty