02-07-2015 20:15
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 105
· Najnowszy użytkownik: ihocez
Ostatnie komentarze
News
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Proszę :P
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2015 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 56 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Kolizja na ul. Łowieckiej w Miliczu
W dniu 01.07.2015 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Mercedes LF 409 GLBM-Rt 0,4/0,9/10 został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do usunięcia skutków kolizji drogowej, do który doszło na ul. Łowieckiej w Miliczu. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które w wyniku zderzenia wydobyły się z uszkodzonych pojazdów, wprost na jezdnię. Usunięto także pozostałości zniszczonych części samochodowych. Neutralizacji dokonano za pomocą sorbentu, którego nasi strażacy zużyli, ok. 5 kg. Działania trwały ok 0,5 godz. Oprócz Naszej jednostki w zdarzeniu udział brał zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej w Miliczu .

Pożar lasu i poszycia w Czatkowicach
Dnia 01.07.2015 r., w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł pomiędzy Czatkowicami a Kotlarką. Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, gdyż działania gaśnicze prowadziliśmy w środku lasu, w trudnym terenie. Dodatkową niedogodnością było to, iż pożar objął młodnik, poszycie i rozwinął się podpowierzchniowo obejmując zalegający na tym terenie torf. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu. Pożar ugaszono za pomocą czterech prądów wody, podanych w natarciu. W tych działaniach uczestniczyli nasi strażacy wspólnie z jednostkami z JRG Milicz, OSP Gądkowice, OSP Czatkowice, OSP Potasznia, OSP Wierzchowice oraz służbami leśnymi. Spaleniu uległo ok. 1 ha lasu i poszycia leśnego. Działania gaśnicze trwały ok. 6 godz.

Wypadek na DW 448 w Czarnogoździcach
W dniu 28.06.2015 roku we wczesnych godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy usuwaniu skutków wypadku drogowego, który miał miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 448. Działania naszych strażaków polegały na pomocy w kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które w wyniku zderzenia wydobywały się z uszkodzonych pojazdów, wprost na jezdnię. Neutralizacji dokonano za pomocą sorbentu, którego tylko nasi strażacy zużyli, ok. 15 kg. W wypadku obrażenia odniosły trzy osoby, które Zespoły PRM odwiozły do szpitala. Działania trwały ok godziny.
Oprócz Naszej jednostki w zdarzeniu udział brały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Milicz oraz zastęp z OSP Wierzchowice.

Podsumowanie roku szkoleniowego MDP OSP w Miliczu
Dnia 26 czerwca odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu podsumowanie roku szkoleniowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Podczas krótkiego podsumowania Prezes Naszej jednostki, dh Grzegorz Duda, podziękował młodym druhnom i druhom za aktywny udział w zbiórkach oraz zaangażowanie włożone w utrzymanie naszej jednostki. Zbiórki to przede wszystkim nauka, a młodzi druhowie uczą się chętnie. Podsumowania dokonał także dh Rafał Radecki, który młodzieżową drużynę prowadzi. Na zakończenie członkowie MDP otrzymali legitymacje członkowskie oraz koszulki z logo Naszej jednostki. Zapraszamy wszystkie chętne osoby które chciały by wstąpić w szeregi MDP wraz z rodzicami do naszej jednostki.
Na zakończenie wszyscy razem uczestniczyli w spotkaniu przy grillu, które przygotowali dla młodszych, starsi koledzy, dziękując w ten sposób za wspólną pracę, w ciągu całego roku.

Festyn Integracyjny w SOSW w Miliczu
W dniu 23 czerwca 2015 roku, strażacy Naszej jednostki uczestniczyli w Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miliczu. Było mnóstwo atrakcji –dmuchane zamki, zabawy z klaunem, oraz pokaz sprzętu i wyposażenia przygotowany przez strażaków JOT OSP Milicz oraz żołnierzy II Kompanii Regulacji Ruchu z J.W. z Oleśnicy . Strażacy przedstawiali, w co wyposażony jest samochód ratowniczo-gaśniczy naszej jednostki, w tym wypadku Star 244 GBA 2,5/16. Dzieci wraz z opiekunami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz oraz polać wodą ze strażackiej „sikawki” . Natomiast żołnierze z II Kompanii Regulacji Ruchu w Oleśnicy, zaprezentowali oprócz posiadanego sprzętu, pokaz walki wręcz. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dotacja na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Milicz
Samorząd Województwa Dolnośląskiego dba o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. W ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim”, który przeznaczony jest dla gmin na zadania z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego przekazał milion złotych na zakup nowych wozów strażackich.
Wójtowie i burmistrzowie 12 gmin województwa dolnośląskiego, w tym i nasza delegacja, odebrali w dniu 19.06.2015 r. z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego oraz wicemarszałek Ewy Mańkowskiej symboliczne czeki z dofinansowaniem przeznaczonym na zakup samochodów ratowniczych. Gminę Milicz reprezentowali, wiceburmistrz Sławomir Strzelecki oraz prezes OSP Milicz dh Grzegorz Duda. W uroczystości wzięli również udział: Agnieszka Sokołowska – Dyrektor Wydziału Obronności i Bezpieczeństwa w UMWD, Andrzej Abulewicz – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Andrzej Łabentowicz, Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP. Urząd Marszałkowski wsparł nas łącznie kwotą 85.000.00 zł, która zasili fundusz zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego przeznaczonego dla naszej jednostki.

Piknik z okazji początku lata na Kąpielisku Karłów
W dniu 20 czerwca 2015 roku z okazji imprezy promującej początek lata na Karłowie, który został zorganizowany na Kąpielisku Karłów, strażacy Naszej jednostki wspólnie z kolegami z JRG Milicz, zabezpieczali tą imprezę pod względem p/poż, rat. wodnego i rat. medycznego. Było mnóstwo atrakcji, m.in. pokaz sprzętu przygotowany przez strażaków JOT i MDP OSP Milicz. Strażacy przedstawiali, w co wyposażony jest samochód ratowniczo-gaśniczy naszej jednostki, w tym wypadku Star 244 GBA 2,5/16. Dzieci wraz z rodzicami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz oraz polać wodą ze strażackiej „sikawki. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem. Całe działania trwały ok. 2 godz
OSP MILICZ prosi o pomoc.
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zwraca się z prośbą o dofinansowanie działalności Naszej jednostki w postaci zbiórki pieniężnej na zakup nowego średniego, uterenowanego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Samochód miałby za zadanie wspomagać Nasze działania ratowniczo-gaśnicze na terenie miasta Milicz, Gminy Milicz a także całego Powiatu Milickiego.
Będzie to przełomowa chwila, która zapisze się w historii Milicza, ponieważ było by to pierwsze nowe auto dla OSP w całym powiecie milickim.
Nasza jednostka pozyskała już sporą część pieniędzy potrzebnych do zakupu auta, lecz nadal brakuje nam około 150 tyś.
OSP w Miliczu posiada 25 wyszkolonych strażaków biorących czynnie udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
Strażacy ciągle przechodzą nowe szkolenia i nabywają więcej kwalifikacji do obsługi sprzętu.

Zbiórka pieniędzy dostępna jest pod tym linkiem

https://zrzutka.pl/zakup-nowego-samochodu-ratowniczo-gasniczego-dla-osp-milicz-rccvf3Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.


Pożar stogu balotów w Czatkowicach
W dniu 18.06.2015 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do pomocy przy gaszeniu pożaru stogu, który miał miejsce w Czatkowicach. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się balotów słomy, za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu, a także rozgarnięciu resztek stogu przy użyciu podręcznego sprzętu. Akcja trwała ok. 3 godz. W działaniach oprócz naszej jednostki, uczestniczyły dwa zastępy z JRG Milicz oraz zastęp z OSP Czatkowice. Wspólne działania odniosły skutek i pożar został ugaszony.
Powalone drzewo w Miliczu
W dniu 13.06.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do usunięcia drzewa powalonego na ul. Armii Krajowej przez silną wichurę, która przechodziła przez Milicz. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu powalonego drzewa za pomocą pilarki łańcuchowej. Akcja trwała 0,5 godz. Całej akcji towarzyszyły bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne, intensywnie padający deszcz, przechodząca przez miasto burza oraz silny wiatr. Resztki usuniętego drzewa strażacy ułożyli na poboczu ul. Armii Krajowej.
Piknik Rodzinny nad zalewem w Miliczu
W dniu 13 czerwca 2015 roku z okazji Pikniku Rodzinnego, który zorganizowany został nad Zalewem Rekreacyjnym w Miliczu, strażacy Naszej jednostki wspólnie z kolegami z JRG Milicz, zabezpieczali tą imprezę pod względem p/poż, rat. wodnego i rat. medycznego. Było mnóstwo atrakcji – dmuchane zamki, malowanie twarzy, zabawy z klaunem, bańki mydlane oraz pokaz sprzętu przygotowany przez strażaków JOP i MDP OSP Milicz. Strażacy przedstawiali, w co wyposażone są samochody ratowniczo-gaśnicze naszej jednostki, w tym wypadku Star 244 GBA 2,5/16 oraz Mercedes FL 409 GLBM - Rt. Dzieci wraz z rodzicami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz oraz polać wodą ze strażackiej „sikawki” i przebiec przez kurtynę wodną, w tym dniu było naprawdę upalnie. Koledzy z KP PSP w Miliczu dodatkowo prezentowali swoją łódź ratowniczą. Chętni mogli się przepłynąć nią po milickim zalewie. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem. W czasie trwania pikniku strażacy udzielili pomocy dwóm osobom pływającym po zalewie rowerem wodnym. Ich rower zaplątał się w liny mocujące pływającą na środku Fontannę Wolności. Także w trakcie trwania pikniku, zabezpieczające go jednostki przygotowały pokaz ratownictwa wodnego i medycznego. Całe działania trwały ok. 4 godz.
Pożar lasu w Średzinie
W dniu 07.06.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został, wspólnie z zastępami z JRG Milicz, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru lasu, który miał miejsce w pobliżu miejscowości Nowy Zamek (przysiółek Średzina). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się lasu za pomocą jednego prądu wody, podanego w natarciu. Akcja trwała ok. 1 godz. W wyniku bardzo sprawnej akcji strażaków, spaleniu uległo tylko ok. 50 m2 poszycia leśnego. W opisywanych wyżej działaniach oprócz milickich jednostek, uczestniczyli także strażacy z OSP Nowy Zamek, którzy byli pierwszą jednostką przy działaniach.
Dzień Dziecka w Ośrodku Kultury w Miliczu

W dniu 7 czerwca 2015 roku z okazji Dnia Dziecka, strażacy ochotnicy z Naszej jednostki pomogli zorganizować i przeprowadzić festyn dla dzieci, który odbył się w Ośrodku Kultury w Miliczu. Było mnóstwo atrakcji – teatrzyk, dmuchane zamki, malowanie twarzy, zabawy z klaunem, bańki mydlane oraz pokaz sprzętu przygotowany przez strażaków JOP i MDP OSP Milicz. Nasi strażacy pokazali w co jest wyposażony średni samochód ratowniczo-gaśniczy, w tym wypadku Star 244 GBA 2,5/16. Dzieci wraz z rodzicami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz oraz polać wodą ze strażackiej „sikawki” i przebiec przez kurtynę wodną. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym powodzeniem.
Pożar lasu w Jaworze
W dniu 05.06.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został, wspólnie z zastępem z JRG Milicz, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru lasu, który miał miejsce w pobliżu miejscowości Jawor (gm. Cieszków). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się lasu za pomocą pięciu prądów wody w natarciu. Akcja trwała ok. 2 godz. Spaleniu uległo ok. 0,5 ha młodnika i poszycia leśnego. W opisywanych wyżej działaniach oprócz milickich jednostek, uczestniczyli także strażacy z OSP Cieszków (dwa zastępy) i OSP Brzezina.
Święto Bożego Ciała w Miliczu
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu od bardzo wielu lat uczestniczą w obchodach różnych świąt w Miliczu. W dniu 04.06.2015 roku uczestniczyli w obchodach święta Bożego Ciała w kościele pw. św. Michała Archanioła w Miliczu.
Uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.
Uroczystość ta została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem bp Robert z Thourotte ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Niemcy. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny jej wprowadzenia wskazał: "[...] zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia." Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym uroczystość nie została ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317). W 1955 Pius XII wprowadzając swoje reformy liturgiczne zlikwidował obchody oktawy uroczystości. Zmianę tę utrzymał Paweł VI wprowadzając w 1969 r. nowe normy kalendarza liturgicznego (Mysterii paschalis).
W formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego rozdzielnie obchodzi się święto Bożego Ciała i Bożej Krwi: 1 lipca obchodzone jest święto Przenajświętszej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa (Festum Pretiosissimi Sanguinis Domini Nostri Jesu Christi).
Z Bożym Ciałem związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest obchodzona zaraz po oktawie Bożego Ciała, czyli w piątek osiem dni po Bożym Ciele.
Oto kilka zdjęć z tegorocznej uroczystości.

Wycieczka dzieci z Przedszkola Parafialnego w Miliczu
Dnia 03.06.2015 r. naszą remizę ponownie odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Parafialnego. Dzieci w wieku 3 i 4 lat zapoznały się z ubiorem strażaka, miały także możliwość przymierzania hełmu strażackiego. Innym punktem zwiedzania było przedstawienie i opowiedzenie o naszych wozach i ich wyposażeniu, co było wyzwaniem dla naszych strażaków ponieważ trzeba było zrobić to zrozumiale dla tak małych dzieci. Każde dziecko miało możliwość spróbowania się ze "strażacką sikawką", co również było atrakcją. Strażacy opowiedzieli jak wygląda alarmowanie naszej jednostki oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Nasi ochotnicy zaprezentowali krótko zabytkową syrenę.
Dopełnieniem całej wizyty było wspólne zdjęcie dzieci z przedszkola i strażaków OSP Milicz. Od strażaków z OSP Milicz dzieci otrzymały słodkie niespodzianki, a nasza remiza wzbogaciła się o ładny, duży plakat, przedstawiający strażacki samochód. Prezent ozdobił podział bojowy milickiej remizy.
Dzień Gimnazjalisty w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
W dniu 02.06.2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu została zaproszona przez dyrekcję Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu do udziału w zorganizowanym wtedy Dniu Gimnazjalisty. Nasza jednostka w sile jednego zastępu, na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16, przygotowała dla uczniów milickiego gimnazjum pokaz sprzętu oraz pokaz dynamiczny, mający na celu uwolnienie osoby poszkodowanej, z auta które uległo wypadkowi drogowemu. Następnie osobie tej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Później nasi strażacy prezentowali wyposażenie samochodu średniego GBA, którym przyjechali oraz promowali milicką jednostkę i zachęcali młodzież do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
Dzień Dziecka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
W dniu 1 czerwca 2015 roku z okazji Dnia Dziecka, strażacy ochotnicy z Naszej jednostki zorganizowali jak co roku "Dzień Otwartej Remizy". Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu w tym dniu odwiedziło około pięćdziesiąt dzieci wraz z opiekunami. Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i polać wodą a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz. Druhowie z Milicza na koniec wręczali słodkości w formie lizaków i napojów oraz robili pamiątkowe zdjęcia. Poniżej przedstawiamy krótki film, który pokazuje jak wyglądał dzień "Otwartej Remizy" w OSP Milicz, film autorstwa dh Jakuba Dudy.
Wycieczka dzieci z Przedszkola Parafialnego w Miliczu
Dnia 29.05.2015 r. naszą remizę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Parafialnego. Dzieci w wieku 3 i 4 lat zapoznały się z ubiorem strażaka, a nie lada gratką było przymierzanie hełmu strażackiego. Innym punktem zwiedzania było przedstawienie i opowiedzenie o naszych wozach i ich wyposażeniu, co było wyzwaniem dla naszych strażaków ponieważ w końcu trzeba było zrobić to zrozumiale dla tak małych dzieci. Każde dziecko miało możliwość przymiarki do "strażackiej sikawki", co również było atrakcją. Strażacy opowiedzieli jak wygląda alarmowanie naszej jednostki oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Nasi ochotnicy zaprezentowali krótko zabytkową syrenę.
Dopełnieniem całej wizyty było wspólne zdjęcie dzieci z przedszkola i strażaków OSP Milicz.
Niebezpieczny wypadek między Pierstnicą Wlk. i Bukowicami
W dniu 28.05.2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile jednego zastępu,
na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16, została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do wypadku drogowego, który miał miejsce w okolicach miejscowości Pierstnica Wlk. i Bukowice (gmina Krośnice), na drodze powiatowej nr 1451 D. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy, traktor i samochód osobowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, neutralizacji płynów eksploatacyjnych uszkodzonych samochodów oraz przygotowaniu i kierowaniu ruchem drogowym na objazdach tego zdarzenia. Przedstawione działania trwały ok. 4 godz. W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki, udział brały zastęp z JRG Milicz, OSP Bukowice, oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16-06-2015 19:42
...

27-05-2015 08:27
Pięknie Panowie, pięknie, oby tak dalej Wink

13-05-2015 22:50
Zakochany))

11-05-2015 16:40
a gdzie jesteś? Smile

10-05-2015 12:29
Melduje Dariuszu iż codziennie prawie jestem Pfft

06-05-2015 22:01
dobre pytanie Frown

06-05-2015 19:59
co tu taka cisza???? Sad

02-05-2015 21:06
Gaszenie

27-04-2015 23:15
Upup

20-04-2015 14:25
Grin

17-04-2015 20:03
Pfft

15-04-2015 12:51
Wink

10-04-2015 13:05
Nie stać w miejscu jechać jechać Pfft

08-04-2015 19:28
Jechac jechac?

07-04-2015 19:07
Jechać Jechać Smile

1,571,527 unikalne wizyty