28-04-2017 00:24
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 139
· Najnowszy użytkownik: ixipo
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Michałowo wyciągnij te...
była wymiana doświadcz...
kondycję trzeba regula...
słuszna inicjatywa, pi...
Fajne wozy bojowe --
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Jaki zegarek wybrać
· Kredyt na 10 tys zło...
· Korekta uszu
· Gry
Najciekawsze tematy
· system nawadniani... [0]
Powitanie

W roku 2017 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 38 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Niebezpieczne dachówki w Sułowie
Drugi wyjazd tego dnia miał miejsce w godzinach popołudniowych. Jednostka Nasza została zadysponowana na samochodzie Star 200 SH-18 do miejscowości Sułów, gdzie w miejscowej szkole podstawowej na wejściem niebezpiecznie zwisały dachówki. Strażacy po dojechaniu na miejsce akcji, zabezpieczyli teren zdarzenia oraz za pomocą podnośnika hydraulicznego usunęli zagrożenie. Razem z naszymi strażakami, przy usunięciu niebezpieczeństwa pracowali strażacy z OSP Sułów. Cała akcja trwała około 1 godz.
Pożar zabudowań gospodarczych w miejscowości Wszewilki 25.04.2017 r.
W dniu 25.04.2017 r. w godzinach około południowych JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany do pożaru zabudowań gospodarczych, który miał miejsce we Wszewilkach. Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli teren akcji oraz przystąpili niezwłoącznie do akcji gaśniczej. Pożar objął w szybkim tempie część zabudowań, w których znajdowały się maszyny rolnicze. Ponadto do zadań strażaków należało dokonanie rozpoznania i przygotowanie zasilania wodnego oraz kierowanie ruchem drogowym, w bezpośrednim sąsiedztwie pożaru. W działaniach udział brali ponadto strażacy z JRG Milicz i WSP Milicz. Zadysponowany na miejsce został także oficer operacyjny komendy. Całość działań trwała około 1,5 godz.
Warta Honorowa przy Grobie Pańskim 2017 rok
Strażacka warta przy Grobie Pańskim w Miliczu to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W Miliczu strażacy występują w mundurach galowych, ze sznurami oraz hełmach bojowych. Do tego zestawu stosujemy pas bojowy skórzany bez toporka i toporek drewniany który trzymamy na prawym ramieniu.
W czasie warty przyjmujemy postawę zasadniczą, stoimy nieruchomo, luźno, prosto, z wciągniętym brzuchem, patrząc na wprost. Nie poprawiamy się, nie rozmawiamy, nie kręcimy się. Warta Nasza trwa 15 minut potem następuje zmiana.
Zgodnie z celebrą obowiązującą w Wielki Piątek, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu nad Grobem Pańskim i rozpoczęciu adoracji, wprowadza się pierwszą zmianę warty. Wejście odbywa się energicznie, z lekkim przybiciem. Na czele idzie dowódca, zmiana maszeruje 3 kroki za dowódcą, maszerujący są wyprostowani ze wzrokiem skierowanym na wprost. Wartownicy maszerują, rozchodzą się na boki i podchodzą do grobu, zajmując ustalone wcześniej miejsca posterunków. Zajmują pozycje naprzeciw siebie, a bokiem do ołtarza. Adoracja przez strażaków ochotników z OSP Milicz trwa już nieprzerywanie od ponad 50 lat. Strażak bezpośrednio przed wartą powinien spełnić następujące warunki:
-wyprasować i odświeżyć mundur,
- być wypoczęty,
- być trzeźwy,
- wyczyścić do połysku obuwie, toporek i zatrzaśnik,
- być ogolony,
- być czysty,
- ograniczyć palenie papierosów
- dopasować hełm do rozmiaru głowy,
- nie pić kawy bezpośrednio przed wartą.
Tak wyglądała nasza warta do ubiegłego roku. Natomiast tegoroczną Wielkanoc pomogliśmy odprawić w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Miliczu oraz ponownie w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Wartę pełniliśmy wspólnie z kolegami z OSP Nowy Zamek i OSP Piękocin, a także z milickimi harcerzami z drużyny reprezentacyjnej.
Wesołych Świąt
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu pragnie złożyć wszystkim dużo miłości, więcej czasu spędzanego z kochającą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, bogatego zająca, by w tegoroczne Święta było ciepło i słonecznie, udanego mazurka i przepysznej babki, kolorowych pisanek i pięknej święconki a najważniejsze OBFITEGO DYNGUSA :)
Wesołego Alleluja!

Niebezpieczne drzewo w Dziewiętlinie
Dnia 14.04.2017 roku w godzinach rannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, w okolice miejscowości Dziewiętlin (gm. Krośnice), w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa, będącego zagrożeniem dla ruchu drogowego na drodze powiatowej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu niebezpiecznie przechylonego drzewa. Akcja trwała ok. 3 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach brali udział strażacy z JRG Milicz.
Niebezpieczne konary w Miliczu
Dnia 10.04.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, na ul. Wiśniową w Miliczu w celu usunięcia niebezpiecznych konarów zagrażających posesji mieszkalnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. Cała akcja trwała ok. 1,5 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Niebezpieczny wypadek koło Piotrkosic
Dnia 02.04.2017 r. w godzinach wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach miejscowości Piotrkosice. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca akcji oraz kierowaniu ruchem wahadłowo. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz i OSP Piotrkosice. Wypadkowi uległ samochód osobowy, ranne zostały dwie osoby. Na miejsce zadysponowane zostały dodatkowo Pogotowie Ratunkowego, helikopter LPR oraz Policja. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Niebezpieczne drzewo w miejscowości Górka
Dnia 29.03.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Górka (gm. Milicz) w celu usunięcia powalonego na linię energetyczną drzewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonego drzewa za pomocą pilarki łańcuchowej. Cała akcja trwała ok. 2 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz i OSP Bartniki. Na miejsce zadysponowana została także ekipa z zakładu energetycznego.
Pożar nieużytków w Nowym Grodzisku
W dniu 26.03.2017 r., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz, została zadysponowana do gaszenia pożaru trzcin i nieużytków, jaki wybuchł w miejscowości Nowe Grodzisko. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,2 ha. Działania prowadzono w trudnym i niedostępnym terenie. Polegały one głównie na dotarciu do miejsca pożaru, zabezpieczenia terenu akcji oraz ugaszeniu palących się trzcin i nieużytków za pomocą jednego prądu wody, podanego w natarciu oraz przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W akcji gaśniczej oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Pożar stogu w Czeszycach 25.03.2017 r.

W dniu 25.03.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz na samochodzie Man GBA 3,5/29 został, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do pomocy przy gaszeniu pożaru stogu, który miał miejsce w Czeszycach (gm. Krośnice). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się balotów słomy, za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu, a także rozgarnięciu resztek stogu przy użyciu podręcznego sprzętu. Akcja trwała ok. 5 godz. W działaniach oprócz naszej jednostki, uczestniczył zastęp z JRG Milicz oraz zastępy z OSP Potasznia, OSP Czatkowice i OSP Wierzchowice. Wspólne działania odniosły skutek i pożar został ugaszony. Na miejsce zadysponowano także Policję.
Ruszyła kampania Stop pożarom traw!
Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. O skuteczności profilaktyki świadczą statystki – w 2015 r. doszło do ponad 82 tys. pożarów traw, natomiast w ubiegłym roku było ich już o ponad połowę mniej, bo 36 tys. – powiedział Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię. – Co roku strażacy mają do czynienia z tysiącami tego typu zdarzeń. W całym 2016 r. odnotowano ponad 126 tys. pożarów, wśród nich było 36 tys. pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. To prawie 30 proc. wszystkich pożarów w Polsce. Najważniejsza jest świadomość, wszystko zależy od nas – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Data rozpoczęcia tegorocznej kampanii przeciwko wypalaniu traw nie jest przypadkowa. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych. Jak poinformował nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, w ubiegłym roku najwięcej pożarów traw odnotowano właśnie w marcu i w kwietniu – aż 18,5 tys. Stanowiło to ponad 50 proc. wszystkich pożarów traw w ubiegłym roku. – Dlatego właśnie teraz chcemy dotrzeć z naszą kampanią do jak największej liczby osób. Strażacy będą organizowali akcje edukacyjne w szkołach. Będziemy współpracowali z samorządowcami i duchownymi – zapowiedział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach kampanii „STOP pożarom traw” została również uruchomiona strona internetowa http://www.stoppozaromtraw.pl/ – można na niej znaleźć wszystkie informacje o akcji oraz pobrać materiały.

Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Zagrażają lasom, domom i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. W ubiegłym roku w wyniku pożarów traw zginęło 6 osób, a 81 zostało rannych. Łącznie spłonęło ponad 12 tys. ha łąk i nieużytków rolnych. - Prędkość rozprzestrzeniania się pożaru może wynosić ponad 20 km/h. Szybki bieg to prawie 19 km/h. Tak więc człowiek nie ma szans uciec przed ogniem – przestrzegał Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. W przypadku dużej prędkości wiatru i nagłej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania.

Nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, zwrócił uwagę na fakt, że pożary nieużytków i łąk mają zazwyczaj duże rozmiary, a ich gaszenie może trwać wiele godzin. W 2016 r. podczas akcji ratowniczych związanych z gaszeniem pożarów traw zużyto 67 mln litrów wody, co odpowiada pojemności 18 basenów olimpijskich.– Takie akcje angażują również znaczną liczbę strażaków. Może się niestety zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi związaną z wypalaniem traw, ratownicy nie dojadą na czas tam, gdzie są bardziej potrzebni. Tam, gdzie bezpośrednio zagrożone będzie życie ludzkie. Pamiętajmy, że 90 proc. pożarów traw jest spowodowanych przez człowieka – powiedział komendant. W 2016 r. średnio co 14 minut strażacy wyjeżdżali do pożarów traw i nieużytków rolnych.

Wiceszef MSWiA przypomniał, że wypalanie traw jest zabronione. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys. zł. - Jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie życie lub zdrowie ludzkie, można nawet trafić do więzienia na okres od roku do 10 lat – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

FanPage Kampanii: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw/
Dział „Porady” – „Stop Pożarom Traw”: http://www.straz.gov.pl/porady/Sezon_2017
Powalone drzewa na ścieżce rowerowej
Dnia 19.03.2017 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, na ul. Kolejową w Miliczu, w celu usunięcia powalonych na ścieżkę rowerową drzew. Przewróciły się one w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr), niszcząc okoliczną infrastrukturę (lampa solarna, ławki, stojak na rowery i in.). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonych drzew za pomocą pilarek łańcuchowych. Cała akcja trwał ok. 1,5 godzin. Teren otaśmowano. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Pożar przewodu kominowego w Dunkowej
W dniu 17 marca br., w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego i poddasza, który miał miejsce w miejscowości Dunkowa. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się przewodu kominowego i poddasza oraz sprawdzeniu drożności gaszonej instalacji po akcji gaśniczej. Dokonano także pomiarów eksplozymetrem pomieszczeń mieszkalnych – wynik był zerowy. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz i OSP Sułów. Całą akcja trwała ok. 2 godz.
Pożar nieużytków w Stawcu
W dniu 16 marca br., w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru nieużytków, który miał miejsce w Stawcu. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także ugaszeniu palących się (na obszarze ok. 0,5 ha) nieużytków, za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu. Dokonano ponadto zabezpieczenia znajdującego się na trenie akcji szamba, ogradzając całość taśmą. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz. Całą akcja trwała ok. 1 godz.
Dzień KObiet 2017 rok
Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają Zarząd oraz strażacy z OSP MILICZ

Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
W dniu 04.03.2017 roku o godzinie 16:00 w restauracji "PELIKAN" w Miliczu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu za rok 2016. Nasze zebranie zaszczycili licznie przybyli goście, wśród nich byli m.in. dh senior naszej jednostki Eugeniusz Kaliciak, Prezes ZOG ZOSP RP w Miliczu a zarazem Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, Starosta Milicki Krzysztof Osmelak, Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Miliczu a zarazem Prezes OSP Gądkowice Wojciech Bukowski, Kapelan OSP w Miliczu dh ks. Grzegorz Gac, dh Stanisław Plewka członek Prezydium ZOG ZOSP RP w Miliczu będący naszym członkiem, delegacja z zaprzyjaźnionej jednostki OSP ze Zdun z Prezesem dh Andrzejem Figlakiem na czele, Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu reprezentował st. kpt. mgr Krzysztof Dobroszczyk, Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu Maciej Małecki, przyjaciele naszej jednostki Eugeniusz Rogal i Grzegorz Jankowski, i in. W czasie Walnego Zebrania poruszano najbardziej aktualne sprawy dot. OSP Milicz. Omawiano mijający rok oraz plany na rok bieżący, dot. pozyskania kolejnego nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz możliwości zbycia samochodu typu GLBM, termomodernizacji remizy, kontynuacji przebudowy garaży naszej jednostki itp. Po podsumowaniu mijającego roku, zebrani udzielili absolutorium Zarządowi – jednogłośnie. Pod koniec obrad Walnego Zebrania, przegłosowano uchwały podjęte podczas jego trwania, a dot. rozbudowy i termomodernizacji remizy, ewentualnego zbycia pojazdu typu GLBM oraz zmian w składzie Komisji Rewizyjnej Jednostki. Nowo przyjętym do Naszej Jednostki członkom MDP, Prezes ZOG ZOSP RP w Miliczu dh Piotr Lech wraz z Prezesem Jednostki dh Grzegorzem Dudą, wręczyli legitymacje strażackie. Następnie nagrodzono najbardziej aktywnych członków naszego JOT-u, dh Grzegorza Dudę, dh Piotra Szarka, dh Wojciecha Szarka, Dh Piotra Hofmana, dh Piotra Łuczaka i dh Pawła Jagodzińskiego. Największą liczbę wyjazdów w ubiegłym roku miał dh Grzegorz Duda. Za swoją pracę dla straży wyróżnieni zostali: dh Paweł Michałek, dh Marcin Staniszewski, dh Piotr Szarek, dh Karol Karpiński, dh Magdalena Michałek, a z Młodzieżowej Dyny Pożarniczej dh Jakub Duda, dh Julita Chojnacka, dh Maciej Górnicki. Dodatkowo w tym roku po raz kolejny, nasi strażacy zachęcali do przekazywania 1% podatku na rzecz Naszej Jednostki, lub dla chorej żony naszego kolegi dh Zenona Plewki. Ponadto w czasie Walnego Zebrania także przeprowadzono zbiórkę na ten szczytny cel. Zebraną kwotę przekazano na konto fundacji opiekującej się chorą żoną dh Zenona, a jej przekazano życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Pożar trzciny i nieużytków w Miłochowicach
Następnym wyjazdem w dniu 05.03.2017 roku, był wyjazd do palącej się trzciny i nieużytków w miejscowości Miłochowice. JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach GBA 3,5/29 i GBA 2,5/16 , został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do Miłochowic, gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, gasił w/w pożar. Pożar objął swoim zasięgiem obszar kilku arów. Całe działania trwały ok. 1,5 godz.
Pożar poszycia leśnego w okolicy Skoroszowa
W dniu 05.03.2017 roku, w godzinach po południowych zostaliśmy zadysponowani w sile dwóch rzutów przez SKKP w Miliczu, na samochodach MAN GBA 3,5/29 i Star 244 GBA 2,5/16 do akcji gaszenia poszycia leśnego, który wybuchł w okolicy miejscowości Skoroszów. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z jednostką JRG Milicz, która przybyła na miejsce jako pierwsza. Pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Pożar domu w Łazach Wlk.
Dnia 01.03.2017 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile trzech zastępów na samochodach Star 200 SH-18, Man GBA 3,5/29 i Star 244 GBA 2,5/16, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Łazy Wlk. (gm. Krośnice), gdzie miał miejsce pożar drewnianego domu jednorodzinnego. Działania strażaków polegały, w pierwszym etapie działań rat.-gaś. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się dom. Następnie w dalszej części akcji, strażacy przeszukiwali całe miejsce objęte działaniem i zabezpieczali ocalałe minie. Cała akcja trwała ok. 2,5 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz, OSP Czeszów, OSP Bukowice i OSP Wierzchowice. Na miejsce została ponadto zadysponowana Policja i pogotowie energetyczne.
Niebezpieczne konary i gałęzie w Niezamyślu
Dnia 01.03.2017 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Niezamyśl (gm. Cieszków), w celu usunięcia niebezpiecznych suchych konarów i gałęzi, które zagrażały budynkom gospodarczym, znajdującym się tuż pod nimi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych niebezpiecznych konarów i gałęzi drzewa. Cała akcja trwała ok. 2 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-04-2017 17:45
Zapraszam wszystkich do udziału w Dniu Strażaka 06 maja 2017 roku od 15:30. Kontakt zainteresowanych z Prezesem lub Naczelnikiem Smile

20-04-2017 15:02
Dziękuję wszystkim za pomoc, przygotowanie i tegoroczną wartę honorową przy Bożym Grobie w milickich parafiach Strażak

15-02-2017 09:28
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na wizytę duszpasterską naszego kapelana, tzw. "kolędę", która odbędzie się 16.02.2017 r., o godz. 16.00, w milickiej Kogut remizie.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2017. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

27-10-2016 17:03
Tu cisza, tam cisza... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie... Co to będzie? Co to będzie?

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

19-10-2016 16:39
Co taka ciszaaa....???

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

2,709,496 unikalne wizyty