01-06-2016 05:31
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 115
· Najnowszy użytkownik: odowily
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
· Nadchodzące wydarzenia
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2016 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 32 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 2 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Miliczu
Dziś 30.05.2016 roku koło godziny 9.00 doszło do śmiertelnego wypadku na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Dąbrowskiego. Na miejscu zginął 78 letni rowerzysta potrącony przez auto marki Smart, prowadzone przez 23 letnią mieszkankę Milicza. Obecnie trwają prace prokuratora przesłuchanie świadków oraz ustalenie przebiegu zdarzenia. Ulica Wojska Polskiego oraz Dąbrowskiego jest zamknięta i pozostanie tak jeszcze przez parę godzin.
Zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia do czasu zakończenia prac prokuratorskich. Na miejscu działały zastępy PSP Milicz, WSP Milicz oraz OSP Milicz a także Policja, pogotowie Ratunkowe.

Pożar stodoły w Nowym Zamku 28.05.2016 r.
W sobotę 28 maja koło godziny 21.00 doszło do pożaru stodoły w Nowym Zamku. W akcji gaśniczej brało udział 5 wozów bojowych: PSP Milicz, OSP Nowy Zamek, OSP Milicz, OSP Gądkowice oraz OSP Potasznia. Działania strażakó polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszenia pożaru za pomocą prądów gaśniczych w natarciu oraz wyniesienia spalonych rzeczy na zewnątrz (siano, meble itp.) Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
Zdjęcia TVP Milicz
Poniżej przedstawiamy krótki film zrealizowany przez TVP Milicz:


Boże Ciało w MIliczu
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu od bardzo wielu lat uczestniczą w obchodach różnych świąt w Miliczu. W dniu 26.05.2016 roku uczestniczyli w obchodach święta Bożego Ciała w kościele pw. św. Michała Archanioła w Miliczu.
Uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.
Uroczystość ta została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem bp Robert z Thourotte ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Niemcy. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny jej wprowadzenia wskazał: "[...] zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia." Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym uroczystość nie została ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317). W 1955 Pius XII wprowadzając swoje reformy liturgiczne zlikwidował obchody oktawy uroczystości. Zmianę tę utrzymał Paweł VI wprowadzając w 1969 r. nowe normy kalendarza liturgicznego (Mysterii paschalis).
W formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego rozdzielnie obchodzi się święto Bożego Ciała i Bożej Krwi: 1 lipca obchodzone jest święto Przenajświętszej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa (Festum Pretiosissimi Sanguinis Domini Nostri Jesu Christi).
Z Bożym Ciałem związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest obchodzona zaraz po oktawie Bożego Ciała, czyli w piątek osiem dni po Bożym Ciele.
Oto kilka zdjęć z tegorocznej uroczystości.

Niebezpieczny wypadek na DK nr 15 w Stawcu
Do groźnego wypadku doszło wczoraj (24 maja) po południu na drodze krajowej numer 15 w miejscowości Stawiec. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do straży pożarnej o godzinie 16.10. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały uszkodzone. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji, za pomocą sorbentu, wycieku płynów eksploatacyjnych oraz kierowania ruchem. W wypadku ranny został kierujący motocyklem. Na miejscu pracowały 3 zastępy z JRG Milicz (2) i OSP Milicz, a także policja i pogotowie ratunkowe.

Pożar stolarni w Ostrowąsach
20 maja około 14.10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który wybuchł na terenie stolarni, w miejscowości Ostrowąsy. Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że pali się składowana tarcica. Pożar wybuchł w wyniku awarii wentylatora Na miejscu oprócz naszej jednostki, pracowało pięć zastępów z JRG w Miliczu oraz OSP Latkowa, Potasznia i Gądkowice. Spaleniu uległo cześć składowiska tarcicy, jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej zakończyły się po około 1 godz.
Ćwiczenia ze współdziałania z LPR-em
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe działa już szesnaście lat, przez ten czas ratownicy uratowali kilkanaście tysięcy osób. Dysponują najnowocześniejszym sprzętem i są gotowi do pomocy 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe został utworzony 12 maja 2000 roku. Kontynuuje tradycję przedwojennego i powojennego lotnictwa sanitarnego w naszym kraju. Jednostka pełni funkcję w zakresie między innymi ratownictwa medycznego (loty do wypadków i nagłych zachorowań i udzielanie pomocy ich ofiarom); lotniczego transportu sanitarnego wykonywanego poza zadaniami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego (transport pacjentów wymagających opieki medycznej pomiędzy podmiotami leczniczymi); lotniczego transportu medycznego spoza granic kraju (np. transport do Polski obywateli naszego kraju, ofiar wypadków lub nagłych zachorowań); lotniczego transportu medycznego poza granice kraju. 19 maja około godz. 21.45 w Cieszkowie odbyło się wspólne szkolenie, połączone z praktycznym ćwiczeniem, współpracy z helikopterem medycznym, jednostek strażackich z terenu powiatu milickiego. JOT OSP Milicz, uczestniczył w tym ćwiczeniu w sile jednego zastępu, na samochodzie STAR 244 2,5/16. Uczestnicy ćwiczenia poznali budowę helikoptera Eurocpoter EC135 w wersji P2+ i P3 oraz praktycznie przećwiczyli łączność i osadzanie statku powietrznego na lądowisku polowym. Oprócz naszej jednostki uczestniczyli w nim strażacy z JRG Milicz, WSP Milicz, OSP Cieszków i OSP Sułów.
Niebezpieczne owady w Wielgach Milickich
19 maja około godz. 17.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca Wielgach Milickich, o pojawieniu się na jego posesji niebezpiecznego roju owadów. Po dojechaniu na miejsce naszych zastępu na wozie SH-18 oraz zastępu z WSP Milicz, stwierdzono że na posesji przebywa rój dzikich owadów błonkoskrzydłych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń użytkowych znajdujących się na posesji oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Warsztaty Szkoleniowe w Bielsku Białej oraz Szczyrku
W dniach 13-14 maja 2016 r. w Bielsku-Białej oraz w Szczyrku odbyły się warsztaty szkoleniowe pojazdów ratowniczo-gaśniczych wraz z pokazem specjalistycznego sprzętu pożarniczego. Organizatorami warsztatów oprócz firmy SZCZĘŚNIAK były: IVECO Poland Sp. z o.o., FIRE-MAX Sp. z o.o. oraz KADIMEX S.A.
Była to pierwsza Edycja takich warsztatów, Warsztaty miały na celu propagację nieszablonowych oraz innowacyjnych rozwiązań stosowanych w nowoczesnym pożarnictwie.

W tegorocznych warsztatach brała udział dwuosobowa delegacja z Naszej OSP Milicz Prezes OSP Milicz dh.Grzegorz DUDA oraz Naczelnik Jednostki dh.Rafał RADECKI

Podsumowując, nie sposób opisać wszystkich wrażeń, które towarzyszyły nam podczas warsztatów. Należy podkreślić, iż były to pierwsze warsztaty szkoleniowe tego typu w Polsce, ponadto zgodnie z tematem warsztatów, była to również pierwsza edycja.

Zdjęcia dzięki firmie Szczęśniak


Pożar piwnicy w Miliczu
Dnia 14.05.2016 r. JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany do gaszenia pożaru piwnicy budynku, znajdującego się na ul. Wojska Polskiego w Miliczu. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli teren akcji i niezwłocznie przystąpili do jego gaszenia. Ugaszono go za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu. Strażacy gasząc pożar pracowali w aparatach ODO. W akcji gaśniczej, oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz i WSP Milicz. Działania trwały ok. 1 godz. Na miejsce zdarzenia zadysponowano także patrol Policji oraz wezwano zarządcę budynku.
Pożar nieużytków w Bukowicach
W dniu 12.05.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do Bukowic (gm. Krośnice), gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, OSP Grabownica i OSP Wierzchowice, gasił pożar nieużytków. Pożar objął swoim zasięgiem obszar ok. 1,5 ha, w tym cześć torowiska i nasypu kolejowego. Ugaszono go za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Całe działania trwały ok. 1,5 godz.
Pożar lasu w okolicy Koruszki
W dniu 12.05.2016 roku, w godzinach przed popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP KP PSP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do pożaru lasu, który wybuchł w okolicy miejscowości Koruszka. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z kolegami z JRG Milicz., która przybyła na miejsce jako pierwsza. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 2 godz. Na miejsce działań został wezwany także zarządca terenu, przedstawiciel Nadleśnictwa w Miliczu i Policja.
Wypadek samochodowy koło mostu Sułowskiego w Miliczu
W dniu 08.05.2016 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile jednego zastępu,
na samochodzie MAN GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do wypadku drogowego, który miał miejsce na ul. Sułowskiej w Miliczu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 439. W zdarzeniu uczestniczył pojazd osobowy, który uderzył w drzewo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych uszkodzonego samochodu oraz przygotowaniu i kierowaniu ruchem drogowym. Przedstawione działania trwały ok. 1 godz. W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki, udział brały zastęp z JRG Milicz, WSP Milicz oraz Policja.

Pożar lasu w okolicy Chałup
W dniu 07.05.2016 roku, w godzinach przed popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP KP PSP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji lasu, który wybuchł w okolicy miejscowości Chałupy. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z kolegami z JRG Milicz., która przybyła na miejsce jako pierwsza. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Na miejsce działań został wezwany także zarządca terenu, przedstawiciel Nadleśnictwa w Miliczu.

Dzień Strażaka w OSP Milicz 2016
Tradycyjnie, dnia 4 maja obchodzony jest "Dzień Strażaka". Nie inaczej było w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu. W tym dniu, o godzinie 16:30 rozpoczęły się uroczystości związane z tym świętem. Tegoroczne obchody były wyjątkowe. Na terenie OSP Milicz rozpoczęły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyli strażacy OSP Milicz oraz przybyli goście. Obecni byli m.in. wiceprezes ZOW ZOSP RP we Wrocławiu Zdzisław Średniawski, członek ZOW ZOSP RP we Wrocławiu Ignacy Miecznikowski, ksiądz kapelan dh Grzegorz Gac., Burmistrz Gminy Milicz, a zarazem Prezes ZOG ZOSP PR w Miliczu Piotr Lech, senior jednostki OSP Milicz dh Eugeniusz Kaliciak, nowy Komendant Gminny Ireneusz Tokarski, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu st. kpt. Rafał Nogała wraz ze zmianą służbową nr 2 JRG w Miliczu, delegacja OSP Zduny na czele z prezesem Andrzejem Figlakiem, delegacja OSP Łazy z dh Jackiem Skrzypczykiem na czele, delegacja OSP Żmigród z naczelnikiem Mariuszem Krzesiakiem na czele. Ponadto obecni byli Komendant PSR w Miliczu Maciej Małecki, Grzegorz Jankowski, Eugeniusz Rogal, Elżbieta Hofman. Cała uroczystość składała się z dwóch części: pierwsza to uroczysta zbiórka wszystkich strażaków Naszej jednostki oraz zaproszonych gości, przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem strażackim. W trakcie jej trwania wręczono wyróżnienia, awanse i podziękowania. Następnie druga, czyli poczęstunek wszystkich osób zaproszonych i strażaków OSP Milicz. Daniem głównym była strażacka grochówka i wędliny z grilla przygotowane przez Naszych druhów. Tegorocznym uroczystościom towarzyszyła dobra pogoda, co sprawiło, że święto było bardzo udane.

Pożar komina w Miliczu
W dniu 1.05.2016 r., w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SK KP w Milczu do pożaru przewodu kominowego, który wybuchł na jednej z posesji nieopodal milickiego rynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska pieca, sprawdzeniu przewodu kominowego i dokonania pomiarów eksplozymetrem w pomieszczeniach mieszkalnych. W opisanej wyżej akcji udział brali także strażacy z JRG Milicz. Całe działania trwały ok. 1 godz.
Pożar Nieużytków w Miliczu 30.04.2016 r.
W dniu 30.04.2016 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29,7, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu na ul. Łąkową w tzw. "DĘBY", gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, gasił pożar nieużytków. Pożar objął swoim zasięgiem obszar ok. 4 arów. Całe działania trwały ok. 1,5 godz.

Oto krótki film nakręcony przez TVP Milicz
Na pomoc milickiej Policji
W środę, 27.04.2016 roku, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu zadysponowało JOT OSP w Miliczu w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29, do miejscowości Rakoniewice (gm. Cieszków), w celu pomocy policjantom z KPP w Miliczu. Praca naszych strażaków po dojechaniu na miejsce zdarzenia, polegała na jego zabezpieczeniu oraz pomocy w dostaniu się do budynku mieszkalnego, a także pomocy w dostaniu się na wyższe jego kondygnacje i pomoc w ich przeszukaniu. W działaniach tych uczestniczyli także strażacy z JRG Milicz oraz wymienieni już policjanci z KPP Milicz. Cała akcja trwała ok. 2 godz.

Ćwiczenia OLEŚNICA 2016 rok
W sobotę, 23.04.2016 roku, na terenie gminy Dobroszyce odbyły się duże ćwiczenia z udziałem sił i środków z całego województwa dolnośląskiego. Ich celem było między innymi sprawdzenie możliwości koordynacji sił i środków z terenu Dolnego Śląska oraz prowadzenia działań na terenach zalesionych.
Około godziny 11:00 pracownik Lasów Państwowych zauważył pożar młodnika w obszarze leśnictwa Bartków. Po otrzymaniu zgłoszenia SK KP PSP w Oleśnicy zadysponował na miejsce 6 zastępów gaśniczych. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, razem z przedstawicielami Nadleśnictwa, KDR prosi o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Pożarem objęte było około 4 hektarów młodnika. Zastępy z pierwszego rzutu przystąpiły do podania prądów wody oraz budowy stanowiska wodnego na, oddalonym o kilkadziesiąt metrów od miejsca pożaru, strumieniu.
Na miejsce zadysponowane zostają kompanie gaśnicze Oleśnica, Trzebnica oraz Kąty. Do akcji włączony zostaje również ciągnik Nadleśnictwa. Prowadzone działania nie przynoszą jednak zamierzonego skutku i ogień przenosi się na kolejny obszar drzewostanu. Pożarem objęte zostaje ponad 30 hektarów lasu. Zastępy prowadzące działania zmuszone są do przegrupowania się, a na miejsce dociera międzynarodowy moduł do gaszenia pożarów lasów GFFFV Wrocław.
Po rozwinięciu z samochodów wężowych linii W110 i W75, pompa o wysokiej wydajności (JRG Milicz) zaczyna tłoczyć wodę z oddalonego o kilkaset metrów zbiornika przeciwpożarowego. Działania gaśnicze są od tego momentu prowadzone wzdłuż drogi powiatowej łączącej Dobroszyce i Twardogórę. Ruch na drodze, na czas działań zostaje zamknięty. Do akcji wkracza również samolot gaśniczy stacjonujący na lotnisku w Szymanowie. Dromader dokonuje dwóch zrzutów – wody i środka pianotwórczego.
Manewry były obserwowane przez przedstawicieli niemieckiego THW.
W opisanych wyżej ćwiczeniach wzięły udział zastępy należące do kompanii gaśniczej Oleśnica: OSP Bartniki, OSP Milicz i OSP Wierzchowice. Ponadto w ćwiczeniach tych z terenu powiatu milickiego udział brały zastępy z JRG Milicz i WSP Milicz. Cały teren ćwiczeń oraz przejazd i powrót do koszar jednostek uczestniczących oraz międzynarodowego modułu do gaszenia pożarów lasów GFFFV Wrocław, zabezpieczali policjanci z KPP Oleśnica i KPP Milicz.
Tekst i zdjęcia: Konrad PlucińskiPod tym linkiem https://goo.gl/photos/zvC7fn3oP7i8rw3L8 jest wiecej fotek z ćwiczeń.
Na stronie przedstawiono fotki dzięki uprzejmości i za zgodą Pana Konrada Plucińskiego.
Oto filmik z ćwiczeń na którym pokazany jest zrzut środka gaśniczego PAINY do pozorowanego pożaru lasu.
Niebezpieczne drzewo w Miliczu
W dniu 11.04.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH - 18, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do Milicza, na ul. Grota Roweckiego, gdzie niebezpieczne drzewo zagrażające kilku posesjom. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zabezpieczyli teren akcji i niezwłocznie przystąpili do neutralizacji zagrożenia.Drzewo wycięto za pomocą pilarki łańcuchowej. Całe działania trwały ok. 1 godz.
Usuwanie niebezpiecznego drzewa w Sułowie 09.04.2016 r.
W dniu 09.04.2016 roku w godzinach przedpołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Sułów, gdzie wspólnie z kolegami z OSP Sułów, pracował przy usunięciu niebezpiecznie nachylonego nad dom drzewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wycięciu zagrażającego drzewa za pomocą pilarek łańcuchowych. Wspólne działania przyniosły zamierzony skutek, a niebezpieczeństwo usunięto.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

27-02-2016 07:51
Dzięki! Smile

24-02-2016 20:35
Wejdźcie w link i kliknijcie LUBIĘ TO! Pomóżcie wygrać konkurs. https://www.faceb.
..tif_t=like

24-02-2016 16:55
GRATULACJE dla Rodziców i ich Maluszków Upup

06-02-2016 17:33
BeMyFrag to tylko Ty masz problemy ze spaniem Pfft

25-01-2016 00:12
Nie spać Grin

31-12-2015 14:52
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku dla wszystkich Wink

14-12-2015 18:15
Gaszenie

12-12-2015 23:35
oczywiście że mogę ba a nawet muszę Wink

11-12-2015 08:35
No raczej powinny nie??? Ale Ty zawsze możesz przyjść i osobiście obejrzeć Pfft

10-12-2015 18:27
Foteczki nowego nabytku pojawią się na stronie? Grin

06-12-2015 12:46
Zapraszam wszystkich druchuw na stronę www.osplusina.pl

06-12-2015 12:41
Gratuluję nowego auta Strażak Zakochany

2,109,806 unikalne wizyty