25-01-2017 02:24
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 134
· Najnowszy użytkownik: Krzysztofa211
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Gry
· mBank czy jakiś inny
· Sprzedam działkę bud...
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2017 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 4 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

1% podatku dla żony strażaka OSP Milicz
Po raz drugi zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% podatku dla żony strażaka OSP w Miliczu
która 3 lata temu zachorowała na zapalenie rdzenia kręgowego i od tej pory porusza się
na wózku inwalidzkim. Ma sparaliżowane nogi a ręce wróciły już prawie do pełnej
sprawności. Sukces ten zawdzięczany jest rehabilitacji która jest bardzo kosztowna lecz
niezbędna. Jej stan zdrowia ciągle się poprawia i z nadzieją patrzymy jak zwiększa się
szansa na łatwiejsze życie.
Każda ofiarowana kwota przekazana na konto pozwoli na dalszą rehabilitację Honoraty,
a za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.


Pomocy można udzielać w formie przekazania 1% podatku wpisując w PIT-cie:
1. KRS: 0000273196,
2. W rubryce "Informacje Uzupełniające"- cel 1%: Honorata Plewka

Dobrowolne wpłaty można dokonać na subkonto w Fundacji:
"Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"
45-316 Opole, ul. Samborska 15
nr konta: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopisem Honorata Plewka


Dziękujemy wszystkim za dobre serce.
Zarząd OSP w MiliczuSamochód w rowie na DW 448
Dnia 17.01.2017 r. w godzinach porannych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Miliczu na ul. Łowieckiej, w ciągu DW 448. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem na miejscu zdarzenia oraz wyciągnięciu z przydrożnego rowu samochodu osobowego biorącego udział w zdarzeniu, za pomocą wyciągarki. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Strażacy OSP Milicz na 25-tym Finale WOŚP w Miliczu
W dniu 15 stycznia 2017 r. w Miliczu odbył się 25 Finał WOŚP. W tym roku pieniądze były zbierane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom – 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówił Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie mogło na tym Finale zabraknąć strażaków OSP Milicz. Do naszych zadań należało zabezpieczenie całej imprezy pod względem p/poż., KPP oraz logistycznym, dla wszystkich chętnych mieliśmy pyszną grochówkę i gorącą herbatę, bardzo przydatne tej zimy, cieszą cię niesłabnącym zainteresowaniem. Dodatkowo przy naszym stoisku z grochówką i herbatą stała nasza puszka na datki dla WOŚP. W dniu wczorajszym na milickim Finale udało się nam uzbierać kwotę: 786,22 zł, cała została wpłacona po przeliczeniu do Banku Spółdzielczego w Miliczu i przekazana na konto WOŚP.
Niebezpieczne drzewo we Wziąchowie Wlk.
Dnia 16.01.2017 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Wziąchowo Wlk. (gm. Milicz), w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa, które pod ciężarem padającego śniegu niebezpiecznie przechyliło się i zagrażało budynkowi mieszkalnemu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu za pomocą pilarki łańcuchowej niebezpiecznego drzewa. Cała akcja trwała 2,5 godziny. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Pożar komina w Sułowie
Dnia 30 grudnia br., w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru instalacji kominowej, który miał miejsce w Sułowie, na ul. Szkolnej w budynku szkoły podstawowej. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu na wysokość palącego się przewodu kominowego, roty która uczestniczyła w akcji gaśniczej. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz (GBA) oraz OSP Sułów (GBM). Całą akcja trwała ok. 2 godz.
Pożar TIR-A na DK 15 w Miłochowicach
Kolejny pożar miał miejsce ponownie w Miłochowicach (około godziny 20.00) gdzie doszło do zapalenia się ciągnika siodłowego, a dokładnie podczepionej do niej naczepy. JOT OSP Milicz został zadysponowany do działań na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, ugaszeniu palącej się naczepy, co zrobiono przez podanie jednego prądu piany ciężkiej na palącą się naczepę, oraz kierowaniu ruchem drogowym na przygotowanym objeździe. Jeden prąd podano na zewnątrz, na koło naczepy. Prawdopodobną przyczyną było zblokowane koło naczepy, które uległo nagrzaniu i doprowadziło do pożaru. W działaniach udział brali oprócz naszej jednostki, strażacy z JRG Milicz (GBA) i WSP Milicz (GBA), a także Pogotowie Ratunkowe i Policja. Całość działań trwała ok. 1 godz.
Pożar piwnicy w Świętoszynie
Drugim wyjazdem w tym dniu (około godziny 17.00), było zadysponowanie JOT OSP Milicz, na samochodzie STAR GBA 2,5/16, do pożaru piwnicy w miejscowości Świętoszyn. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli teren akcji i niezwłocznie przystąpili do jego gaszenia. Działania polegały na znalezieniu miejsca rozprzestrzeniania się ognia, oraz na działaniach w natarciu, dążących do ugaszenia pożaru w zarodku. Ugaszono go za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Strażacy gasząc pożar pracowali w aparatach ODO. W akcji gaśniczej, oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz (GBA), OSP Sułów (GBMx2) i OSP Piotrkosice (GCBA). Działania trwały ok. 1 godz. Na miejsce zdarzenia zadysponowano także patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe.
Wypadek na DK 15 w Miłochowicach
Dnia 30.12.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29 , zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach Miłochowic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz kierowaniu ruchem na przygotowanym objeździe. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz i WSP Milicz. Wypadkowi uległy dwa samochody osobowe, ranne zostały trzy osoby. Na miejsce zadysponowane zostały dodatkowo Pogotowie Ratunkowego oraz Policja. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Skutki orkanu BARBARA w Miliczu
Dnia 27.12.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, na teren oczyszczalni ścieków, w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa, będącego zagrożeniem. Działania trwały ok. 2 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali koledzy z JRG Milicz. Były to skutki orkanu nazwanego Barbara, który w tym dniu przechodził nad naszym krajem.
Wesołych Świąt w 2016 roku


Wypadek drogowy w okolicach Gądkowic
Dnia 21.12.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej w okolicach Gądkowic (gm. Milicz). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz kierowaniu ruchem. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz i OSP Gądkowice. Samochód typu BUS wypadł z drogi i zatrzymał się na poboczu. Drugi pojazd osobowy, także wypadł z drogi do pobliskiego rowu i na pobocze. Na miejsce zadysponowany został zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Spotkanie wigilijne OSP Milicz
W dniu 17 grudnia br., odbyło się tradycyjne, uroczyste spotkanie wigilijne
naszych strażaków oraz zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem
wszystkich przybyłych przez Prezesa naszej jednostki dh Grzegorza Dudę. Tego dnia na
nasze spotkanie przybyli m.in., z-ca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, mł. bryg. mgr Rafał Nogała, przyjaciel naszej jednostki Eugeniusz Rogal, przedstawiciele z OSP Krotoszyn I z prezesem dh Waldemarem Florkowskim, przedstawiciel OSP Łazy Wielkie dh Jacek Skrzypczyk, delegacja z OSP Zduny z prezesem dh Andrzejem Figlakiem. Obecni byli także kapelani milickich strażaków ks. Grzegorz Gac oraz ks. Kamil Motyka i in.. Głównymi zebranymi byli strażacy OSP Milicz. Po przywitaniu wszystkich przez naszego prezesa, głos zabrał kapelan ks. Grzegorz Gac, który odmówił modlitwę, pobłogosławił opłatek i zaintonował kolędę „Bóg się rodzi…”. Następnie zebrani przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne. Później wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji którą przygotował dla wszystkich dh Arkadiusz Parkitny wraz z obsługą Baru „Pelikan”, gdzie w tym roku miała miejsce uroczysta kolacja. Wigilia w milickiej jednostce jest tradycją i odbywa się już od kilku lat.
Uroczysta Msza Św. służb mundurowych
W dniu 16 grudnia br. delegacja strażaków naszej jednostki, w osobach: Andrzej Tokarski, Ireneusz Tokarski, Stanisław Plewka, Wojciech Szarek, Piotr Misiewicz i Grzegorz Duda – Prezes Milickiej OSP, uczestniczyła w wyjątkowej mszy świętej odprawionej w intencji wszystkich służb mundurowych działających na terenie powiatu milickiego, a także pracowników i ich rodzin. Liturgii przewodził nowy proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, ks. Zbigniew Słobodecki. Oprócz naszej delegacji, uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Jednostki Wojskowej, Nadleśnictwa w Miliczu, Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu. Msza miała niezwykle uroczysty przebieg. Oprawę muzyczną mszy św. zapewniła Milicka Orkiestra Dęta, pod batutą pana Przemysława Wasielewskiego, która po Eucharystii wystąpiła z krótkim koncertem kolęd. Na koniec wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.
Strażacy OSP Milicz po raz kolejny uczestniczyli w akcji Szlachetna Paczka
SZLACHETNA PACZKA już szesnasty raz pojawiła się na terenie gminy i powiatu milickiego. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie, w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2016 r. na terenie powiatu milickiego oraz w jego najbliższym sąsiedztwie pomoc w tej formie dotarła do ok. 35 potrzebujących rodzin. Nasza jednostka, jak co roku, taki i teraz w dniach 10-11.12.2016 r. włączyła się aktywnie w tą akcję. Reprezentowali nas następujący druhny i druhowie: Julita Chojnacka, Klaudia Sosnowska, Jakub Duda, Maciej Górnicki, Michał Stefański, Wojciech Szarek, Marcin Moczulski i Grzegorz Duda – Prezes OSP Milicz. Nasi dzielni druhowie wraz z innymi wolontariuszami zapewniali zabezpieczenie logistyczne całej akcji, rozwożąc paczki na terenie powiatu milickiego, samochodem kwatermistrzowskim, który znajduje się na wyposażeniu jednostki.
Pożar instalacji kominowej w MHM Milicz
W dniu 8 grudnia br., w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach Star 200 SH-18 i Man GBA 3,5/29, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru instalacji kominowej, który miał miejsce w Miliczu, na ul. Wojska Polskiego w zakładzie MHM. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu na wysokość palącego się przewodu kominowego, roty która uczestniczyła w akcji gaśniczej, oświetleniu miejsca prowadzenia działań oraz podaniu jednego prądu szybkiego natarcia na palącą się sadzę w gaszonej instalacji. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z JRG Milicz (dwa zastępy). Całą akcja trwała ok. 1,5 godz.
Pożar przewodu kominowego w Miliczu
W dniu 7 grudnia br., w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego, który miał miejsce w Miliczu, na ul. Szewskiej. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podniesieniu na wysokość palącego się przewodu kominowego, roty która uczestniczyła w akcji gaśniczej. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z JRG Milicz. Całą akcja trwała ok. 1 godz.
Plama oleju na DK 15
W dniu 02.12.2016 roku, nasza jednostka na samochodzie Man GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju, która miała miejsce na drodze krajowej nr 15. Zdarzenie miało miejsce w godzinach ok. południowych na terenie Milicza. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego tylko nasza jednostka zużyła 40kg. Razem z nami w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Powalone drzewo w Olszy
Następnie po zakończeniu działań w okolicach Grabownicy, zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonego drzewa w Olszy. Po dojechaniu na miejsce działań, okazało się że drzewo tarasuje przejazd na drodze Olsza - Baranowice. Strażacy za pomocą pilarki łańcuchowej usunęli zagrożenie. Wycięte drzewo zostało ułożone na poboczu w bezpiecznej odległości od drogi. Całe działania trwały ok. 1 godz.
Usuwanie drzewa w Grabownicy
Po krótkiej przerwie w działaniach, oprócz intensywnie padającego deszczu, wzmógł się również wiatr, JOT OSP Milicz, został zadysponowany, na samochodzie Man GBA 3,5/29 do miejscowości Grabownica (gm. Krośnice), w celu usunięciu powalonego na drogę powiatową drzewa. Strażacy za pomocą pilarki łańcuchowej usunęli zagrożenie. Wycięte drzewo zostało ułożone na poboczu, a ruch drogowy przywrócony. Całe działania trwały ok. 1 godz.
Pożar dachu w Stawcu
W dniu 2 grudnia br., w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach Star 200 SH-18 i Man GBA 3,5/29, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru stropodachu, który miał miejsce w Stawcu. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podniesieniu na wysokość palącego się dachu, strażaków uczestniczących w akcji gaśniczej. Drugi zastęp natomiast brał udział w akcji ratowniczo – gaśniczej bezpośrednio na dachu budynku. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z JRG Milicz i WSP Milicz. Całą akcja trwała ok. 3 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2107. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

27-10-2016 17:03
Tu cisza, tam cisza... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie... Co to będzie? Co to będzie?

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

19-10-2016 16:39
Co taka ciszaaa....???

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

27-02-2016 07:51
Dzięki! Smile

2,514,587 unikalne wizyty