27-05-2015 19:39
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 101
· Najnowszy użytkownik: lesiaGueve
Ostatnie komentarze
News
Rafał wrzuć to jako dr...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2015 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 44 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP

Pożar transformatora w Świętoszynie
W dniu 20.05.2015 roku w godzinach wieczornych, JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, został zadysponowany do gaszenia pożaru transformatora energetycznego, który wybuchł w miejscowości Świętoszyn. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przystąpieniu do akcji gaśniczej, która polegała na ugaszeniu palącego się urządzenia za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. W działaniach ratowniczo – gaśniczych oprócz naszej jednostki, udział brali strażacy z JRG Milicz. Całe działania trwały ok. 0,5 godz.
TVP Wrocław w OSP Milicz
Przypominamy, iż w dniu 5 maja br. Naszą jednostkę, odwiedziła ekipa TVP Wrocław. Celem wizyty wrocławskich dziennikarzy była zbiórka, którą w intrenecie ogłosili nasi strażacy, a dotyczy ona pozyskania środków na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego, o który stara się OSP Milicz. Materiał na ten temat ukazał się 21 maja br. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiego reportażu o nas i do wsparcia naszej akcji. Poniżej zamieszczamy materiał wyemitowany w Faktach Wrocławskich. Zapraszamy serdecznie.

http://wroclaw.tvp.pl/20150063/21052015-1830

13 minuta 50 sekunda - zapraszamy :)
Gminny Dzień Strażaka w Miliczu
Tradycyjnie, w maju obchodzony jest gminny "Dzień Strażaka". Nie inaczej było w tym roku. Na wniosek Prezesa ZOG ZOSP RP w Miliczu dh Piotra Lecha W tym dniu, w tym roku Nasza jednostka była wspólnie z ZOG, współorganizatorem tegorocznych obchodów. O godzinie 16:00, przy kościele pw. św. Anny w Miliczu, rozpoczęły się uroczystości związane z tym świętem. Obchody były wyjątkowe. Najpierw została odprawiona uroczysta polowa msza św. w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin. Mszę odprawili, ks. Adrian Kosendiak kapelan powiatowy w Środzie Śl. i ks. Kamil Motyka Kapelan powiatowy w Miliczu, a także członek naszej jednostki. Następnie ok. godz. 17.30, na terenie przylegającym do kościoła św. Anny rozpoczęły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyli strażacy wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, wraz z pocztami sztandarowymi (łącznie ok. 150 osób i 10 pocztów sztandarowych). Obecni byli m.in. księża kapelani odprawiający Mszę św., gość honorowy obchodów Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wiceprezes ZOW ZOSP RP we Wrocławiu dh Zdzisław Średniawski, Burmistrz Gminy Milicz, a zarazem Prezes ZOG ZOSP PR w Miliczu Piotr Lech, komendant powiatowy PSP w Miliczu st. kpt. Tomasz Kopeć, Prezes ZOG ZOSP RP w Krośnicach dh Andrzej Biały, Prezez ZOG ZOSP RP w Cieszkowie dh Ignacy Miecznikowski, Starosta Milicki Jan Krzysztofik, Wicestarosta Władysław Szydełko, radny Sejmiku Dolnośląskiego Ryszard Lech, komendanta Powiatowego Policji reprezentował podinsp. Mariusz Znamiec, J.W. 4229 Skład Milicz reprezentowali chor. Wiesław Bożek i komendant WSP mł. chor. Tomasz Gągorowski. Cała uroczystość składała się z dwóch części: pierwsza to uroczysta zbiórka wszystkich strażaków z terenu gminy oraz zaproszonych gości, przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem strażackim oraz druga, czyli poczęstunek wszystkich osób zaproszonych i strażaków nad milickim zalewem rekreacyjnym. Daniem głównym była strażacka grochówka przygotowana przez Naszego druha Arkadiusza Parkitnego oraz grillowana i gotowana kiełbaska. Tegorocznym uroczystościom towarzyszyła piękna pogoda, co sprawiło, że święto było bardzo udane.
Pożar balotów w Godnowie
W dniu 16.05.2015 roku w godzinach rannych, JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, został zadysponowany do gaszenia pożaru stogu balotów, który wybuchł w pobliżu miejscowości Godnowa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniumiejsca zdarzenia oraz przystąpieniu do akcji gaśniczej, która polegała na podaniu trzech prądów wody w natarciu. W działaniach ratowniczo – gaśniczych oprócz naszej jednostki, udział brali strażacy z JRG Milicz, OSP Gądkowice, OSP Nowy Zamek. Całe działania trwały ok. 3 godz.
Niebezpieczny Pożar w Stawcu
W dniu 15.05.2015 roku w późnych godzinach nocnych, JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach Star 244 GBA 2,5/16 oraz Mercedes GLBM-Rt, został zadysponowany do gaszenia pożaru domu i budynku gospodarczego, który wybuchł w Stawcu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przystąpieniu do akcji gaśniczej. Opisywane działania były bardzo trudne ponieważ dom i budynek gospodarczy stanowiły jedną całość. Ponadto w części gospodarczej przebywały żywe zwierzęta (duża liczba) oraz umiejscowiony tam został magazyn i warsztat samochodowy (zagrożenie stanowiły smary oleje, benzyny oraz metale). Akcja ratowniczo-gaśnicza polegała na podaniu pięciu prądów wody w natarciu, w celu ugaszenia pożaru części magazynowo- gospodarczej, a także przede wszystkim obronie części mieszkalnej (co się udało). Ze względu na zagrożenie ze strony zgromadzonych na miejscu akcji materiałów, strażacy pracowali w aparatach powietrznych (ODO). W działaniach ratowniczo – gaśniczych oprócz naszej jednostki, udział brali strażacy z JRG Milicz (dwa zastępy), WSP Milicz, OSP Czatkowice, OSP Piotrkosice. Całe działania trwały ok. 5 godz.

Wycieczka dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu
Dnia 07.05.2015 r. naszą remizę odwiedziła grupa dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Miliczu. Dzieci zapoznały się z umundurowaniem strażaka, oraz przymierzały hełm strażacki. Innym punktem zwiedzania było przedstawienie naszego sprzętu i posiadanego wyposażenia. Było to wyzwaniem dla naszych strażaków, ponieważ trzeba było opowiedzieć zrozumiale o naszej pracy i służbie w OSP, dzieciom. Każde dziecko zasiadło również za kierownicą wozów strażackich oraz miało możliwość przymiarki do "strażackiej sikawki", co również było atrakcją. Strażacy opowiedzieli jak wygląda alarmowanie strażaków ochotników oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Nasi ochotnicy zaprezentowali krótko zabytkową syrenę.
Dopełnieniem całej wizyty był drobny słodki poczęstunek dla naszych gości przygotowany przez naszych dzielnych druhów. My również otrzymaliśmy prezenty i życzenia z okazji Dnia Strażaka.
Niebezpieczna plama oleju na DK nr 15
W dniu 04.05.2015 roku, jeszcze podczas obchodów związanych z Dniem Strażaka, nasza jednostka na samochodzie Star 244 2,5/16, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju, która ciągnęła się drogą krajową nr 15, w okolicach miejscowości Miłochowice i Wziąchowo Wlk. Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych. Plama oleju miała ok. 200 m długości. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego tylko nasza jednostka zużyła 15 kg. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły
pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano.
Dzień Strażaka w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu 04.05.2015 r.
Tradycyjnie, dnia 4 maja obchodzony jest "Dzień Strażaka". Nie inaczej było w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu. W tym dniu, o godzinie 16:00 rozpoczęły się uroczystości związane z tym świętem. Tegoroczne obchody były wyjątkowe. Najpierw został odprawiona uroczysta msza św. w intencji naszej jednostki i strażaków do niej należących oraz ich rodzin. Mszę odprawili, nasz kapelan ks. Grzegorz Gac oraz ks. AdrianKosendiak kapelan powiatowy w Środzie Śl. i ks. Kamil Motyka. Kapelan powiatowy w Miliczu, a także członek naszej jednostki. Następnie o godz. 17.00, na terenie OSP Milicz rozpoczęły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyli strażacy OSP Milicz oraz przybyli goście. Obecni byli m.in. księża kapelani odprawiający Mszę św., Burmistrz Gminy Milicz, a zarazem Prezes ZOG ZOSP PR w Miliczu Piotr Lech, komendanta powiatowego PSP w Miliczu reprezentował mł. kpt. Dominik Kucharski, delegacja OSP Zduny na czele z prezesem Andrzejem Figlakiem. Cała uroczystość składała się z dwóch części: pierwsza to uroczysta zbiórka wszystkich strażaków Naszej jednostki oraz zaproszonych gości, przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem strażackim oraz druga, czyli poczęstunek wszystkich osób zaproszonych i strażaków OSP Milicz. Daniem głównym była strażacka grochówka przygotowana przez Naszych druhów. Tegorocznym uroczystościom towarzyszyła piękna pogoda, co sprawiło, że święto było bardzo udane.
Jeszcze jeden ważny akcent towarzyszył naszemu świętowaniu, a mianowicie na mocy uchwały podjętej przez ZOG ZOSP RP w Miliczu, w dniu 30.04.2015 r., Jednostka OSP w Miliczu, z dniem 4 maja 2015 r., została przywrócona do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
W dniu 03.05.2015 roku w godzinach popołudniowych, JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach Star 244 GBA 2,5/16 oraz Mercedes GLBM-Rt, został zadysponowany zabezpieczenia Parady Konstytucyjnej, która przechodziła ulicami Milicza. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniutrasy przemarszu parady. Po przejściu parady nad milicki zalew, nasi strażacy pomagali w zabezpieczeniu miejsca imprezy pod względem p/poż. Podczas jej trwania dla licznie przybyłych mieszkańców wydawano przygotowaną przez naszego członka, dh Arkadiusza Parkitnego, grochówkę strażacką, której wydano ponad 600 porcji.W działaniach zabezpieczających udział brali także strażacy z JRG Milicz i WSP Milicz. Całe działania trwały ok. 3 godz. Dodatkowo nasz poczet sztandarowy oraz poczty z OSP Nowy Zamek, OSP Guzowice wraz ze swoją zabytkową sikawką, OSP Łazy Wielkie oraz OSP Wierzchowice ze soją auto drabiną Magirus – Deutz 30, uczestniczyli w paradzie maszerując ulicami naszego miasta. Jednostka OSP Milicz stara się zawsze godnie obchodzić wszystkie święta narodowe, nie inaczej było i tym razem.
Plama oleju na drodze wojewódzkiej
W dniu 03.05.2015 roku, nasza jednostka na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju, która ciągnęła się w na drodze wojewódzkiej nr 439, pomiędzy Świętoszynem a Miłosławicami. Zdarzenie miało miejsce w godzinach wieczornych. Plama oleju miała ok. 3,5 km długości. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego nasza jednostka zużyła 20 kg. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Oprócz naszej jednostki w zdarzeniu uczestniczyli również strażacy z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano.
Pożar budynku gospodarczego w MIliczu
W dniu 02.05.2015 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym STAR 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany przez SKKPPSP w Miliczu do pomocy przy gaszeniu budynku gospodarczego w Miliczu przy ul. Krotoszyńskiej, działania gaśnicze trwały ok 30 minut. Na miejscu działał już zastęp JRG w Miliczu.


Usuwanie plamy oleju w Miliczu
W dniu 02.05.2015 roku, nasza jednostka na samochodzie Mercedes GLBM - Rt, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju, która
ciągnęła się na ul. Osadniczej w Miliczu.
Zdarzenie miało miejsce w godzinach południowych. Plama oleju miała ok 150 metrów
długości. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego nasza
jednostka zużyła 15 kg. Cała akcja trwała ok. 0,5 godz. Oprócz naszej jednostki w zdarzeniu
uczestniczyli również strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej w Miliczu. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano.

Niebezpieczny pożar lasu pomiędzy Sułowem a Gruszeczką
W dniu 27.04.2015 r., w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł pomiędzy Sułowem a Gruszeczką. Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, gdyż działania gaśnicze prowadziliśmy w środku lasu, w trudnym terenie. Dodatkową niedogodnością było to, iż pożar wybuchł równocześnie w czterech miejscach. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu oraz przy wykorzystaniu podręcznego sprzętu gaśniczego. W tych działaniach uczestniczyli nasi strażacy wspólnie z jednostkami z JRG Milicz, OSP Sułów, WSP Milicz oraz służbami leśnymi. Do działań zadysponowano także dwa samoloty gaśnicze typu „Dromader”. Spaleniu uległo ok. 2 ha lasu i poszycia leśnego. Działania gaśnicze trwały ok. 5 godz.

VII Strażacka Pielgrzymka na Jasną Górę
Delegacja strażaków OSP Milicz, w osobach: ks. kapelan Kamil Motyka, dh Patrycja Nawrocka, dh Magdalena Michałek, dh Rafał Radecki, dh Jakub Duda, dh Robert Nieczypor, dh Andrzej Ryba, dh Paweł Michałek, oraz prezes naszej jednostki dh Grzegorz Duda, uczestniczyli wraz z delegacją strażaków z Gminy Milicz i Powiatu Milickiego, w Strażackiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę. Taki zjazd strażactwa polskiego odbywa się w tym miejscu co pięć lat. Pierwszy miał miejsce latem 1939 r. W tym roku odbyła się 26 kwietnia VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. Po zbiórce o godzinie 9.15 i ustawieniu pododdziałów na Placu Biegańskiego w Częstochowie, strażacy złożyli meldunek Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Na Placu Władysława Biegańskiego głowa państwa posadziła Dąb Wdzięczności, a następnie wszyscy uczestnicy pielgrzymki wyruszyli na Jasną Górę. Po wystąpieniu Prezydenta RP, w południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta na Błoniach Jasnogórskich. W pielgrzymce wzięli udział także posłowie, senatorowie, przedstawiciele ministerstw, urzędów centralnych, kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej, władze związku OSP RP, kompanie honorowe i poczty sztandarowe. Strażacy podkreślili, że Jasna Góra jest miejscem, które scala całe ich środowisko. Przybyli tu po to, by zaczerpnąć siły, mądrości, nadziei ale przede wszystkim miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka. Strażacy zaznaczyli jak ważnym wydarzeniem jest dla nich przybycie na Jasną Górę.
W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyła blisko ok 100 tyś strażaków, 150 – cio osobowa delegacja milickich strażaków. Obecnych było także 140 – ci orkiestr strażackich, które dały wspólny koncert przed mszą św. oraz prowadziły akompaniament w czasie trwania liturgii. Mszy św. na szczycie Jasnej Góry przewodniczył w południe abp Sławoj Leszek Głódź, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa strażaków.
- Służba strażaka jest czymś więcej niż swoistym powołaniem, wy tworzycie klimat zaufania do państwa – mówił w homilii abp Głódź. Przypomniał, że brać strażacką wyróżnia nie tylko mundur, ale nade wszystko poczucie zawodowej stabilności. - I nie możecie być zależni od wahadła żadnej politycznej sceny, dotyczy to zarówno straży zawodowej, jak i ochotniczej – podkreślił.
Miliccy strażacy brali w niej udział po raz drugi, z pewnością nie ostatni.

Pożar przewodu kominowego w Miliczu
W dniu 25.04.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz, w sile dwóch zastępów, na samochodach Star 244 GBA 2,5/16 oraz Star 200 SH-18 został, wspólnie z zastępem z JRG Milicz, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru przewodu kominowego, który miał miejsce Miliczu, na ul. Polskiej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącej się sadzy w przewodzie kominowym za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Z powodu utrudnionego dostępu do przewodu kominowego, strażacy użyli w akcji podnośnik. Akcja trwała ok 1 godz. czasu.

Dron na drzewie
W dniu 25.04.2015 roku w godzinach popołudniowych, JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie specjalnym Star 200 SH-18, został zadysponowany na Ostoję w Miliczu, w celu zdjęcia, wiszącego na wysokości ok. 15 m nad ziemią, latającego drona, który w wyniku silnego podmuchu wiatru zderzył się z wysokim drzewem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz wyjęciu zaplątanego wśród konarów drona. Cała akcja trwała ok. 30 minut. Oprócz nas w działaniach brali udział strażacy z JGR Milicz.

Pożar lasu w pobliżu Skoroszowa
W dniu 25.04.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został, wspólnie z dwoma zastępami z JRG Milicz, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru lasu, który miał miejsce w pobliżu miejscowości Skoroszów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się lasu za pomocą dwóch prądów wody w natarciu oraz podręcznego sprzętu gaśniczego. Akcja trwała ok. 1 godz. Spaleniu uległo ok. 1 ha młodnika i poszycia leśnego. W opisywanych wyżej działaniach oprócz milickich jednostek, uczestniczyli także strażacy z JRG Trzebnica, OSP Pawłów Trzebnicki, OSP Skoroszów, OSP Ujeździec Wlk., OSP Czeszów i OSP Szczytkowice (wszystkie ostanie wymienione z terenu powiatu trzebnickiego).

Powalone drzewo w Miliczu
Po zakończeniu działań na ul. Działkowej, zostaliśmy skierowani przez SKKP w Miliczu, na al. Wodniaków, gdzie leżało powalone drzewo tarasujące całą szerokość alei. Nasi strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli je i przystąpili do jego wycinki za pomocą pilarki łańcuchowej. Po usunięciu powalonego drzewa, pocięte kawałki, zostały ułożone na poboczu, tak aby nie tarasowały przejścia. Całe działania trwały ok. 0,5 godz.

Pożar trzcin w Miliczu
W dniu 21.04.2015 r., w późnych godzinach wieczornych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz, została zadysponowana do gaszenia pożaru trzcin, jaki wybuchł w Miliczu, nieopodal ul. Działkowej. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,5 ha. Działania prowadzono w trudnym terenie. Polegały one głównie na dotarciu do miejsca pożaru, zabezpieczenia terenu akcji oraz ugaszeniu palących się trzcin i nieużytków za pomocą jednego prądu wody , podanego w natarciu oraz przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 0,5 godz.
Pożar trzcin w Miliczu
W dniu 21.04.2015 r., w późnych godzinach nocnych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz, została zadysponowana do gaszenia pożaru trzcin i nieużytków, jaki wybuchł w Miliczu, nieopodal al. Wodniaków. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,5 ha. Działania prowadzono w trudnym i niedostępnym terenie. Polegały one głównie na dotarciu do miejsca pożaru, zabezpieczenia terenu akcji oraz ugaszeniu palących się trzcin i nieużytków za pomocą jednego prądu wody , podanego w natarciu oraz przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W akcji gaśniczej oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej w Miliczu. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-05-2015 08:27
Pięknie Panowie, pięknie, oby tak dalej Wink

13-05-2015 22:50
Zakochany))

11-05-2015 16:40
a gdzie jesteś? Smile

10-05-2015 12:29
Melduje Dariuszu iż codziennie prawie jestem Pfft

06-05-2015 22:01
dobre pytanie Frown

06-05-2015 19:59
co tu taka cisza???? Sad

02-05-2015 21:06
Gaszenie

27-04-2015 23:15
Upup

20-04-2015 14:25
Grin

17-04-2015 20:03
Pfft

15-04-2015 12:51
Wink

10-04-2015 13:05
Nie stać w miejscu jechać jechać Pfft

08-04-2015 19:28
Jechac jechac?

07-04-2015 19:07
Jechać Jechać Smile

03-04-2015 18:21
to już nie jest ważne, ważne jest to że my chcemy kontynuować tradycje no szkoda że nie w parafi Św A Boboli natomiast w parafi św. Michała Archanioła również będzie fajnie Upup

1,522,619 unikalne wizyty