05-05-2016 23:51
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 113
· Najnowszy użytkownik: Ochotniczy
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
· Nadchodzące wydarzenia
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2016 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 22 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 1 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Pożar komina w Miliczu
W dniu 1.05.2016 r., w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SK KP w Milczu do pożaru przewodu kominowego, który wybuchł na jednej z posesji nieopodal milickiego rynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska pieca, sprawdzeniu przewodu kominowego i dokonania pomiarów eksplozymetrem w pomieszczeniach mieszkalnych. W opisanej wyżej akcji udział brali także strażacy z JRG Milicz. Całe działania trwały ok. 1 godz.
Pożar Nieużytków w Miliczu 30.04.2016 r.
W dniu 30.04.2016 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29,7, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu na ul. Łąkową w tzw. "DĘBY", gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, gasił pożar nieużytków. Pożar objął swoim zasięgiem obszar ok. 4 arów. Całe działania trwały ok. 1,5 godz.

Na pomoc milickiej Policji
W środę, 27.04.2016 roku, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu zadysponowało JOT OSP w Miliczu w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29, do miejscowości Rakoniewice (gm. Cieszków), w celu pomocy policjantom z KPP w Miliczu. Praca naszych strażaków po dojechaniu na miejsce zdarzenia, polegała na jego zabezpieczeniu oraz pomocy w dostaniu się do budynku mieszkalnego, a także pomocy w dostaniu się na wyższe jego kondygnacje i pomoc w ich przeszukaniu. W działaniach tych uczestniczyli także strażacy z JRG Milicz oraz wymienieni już policjanci z KPP Milicz. Cała akcja trwała ok. 2 godz.

Ćwiczenia OLEŚNICA 2016 rok
W sobotę, 23.04.2016 roku, na terenie gminy Dobroszyce odbyły się duże ćwiczenia z udziałem sił i środków z całego województwa dolnośląskiego. Ich celem było między innymi sprawdzenie możliwości koordynacji sił i środków z terenu Dolnego Śląska oraz prowadzenia działań na terenach zalesionych.
Około godziny 11:00 pracownik Lasów Państwowych zauważył pożar młodnika w obszarze leśnictwa Bartków. Po otrzymaniu zgłoszenia SK KP PSP w Oleśnicy zadysponował na miejsce 6 zastępów gaśniczych. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, razem z przedstawicielami Nadleśnictwa, KDR prosi o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Pożarem objęte było około 4 hektarów młodnika. Zastępy z pierwszego rzutu przystąpiły do podania prądów wody oraz budowy stanowiska wodnego na, oddalonym o kilkadziesiąt metrów od miejsca pożaru, strumieniu.
Na miejsce zadysponowane zostają kompanie gaśnicze Oleśnica, Trzebnica oraz Kąty. Do akcji włączony zostaje również ciągnik Nadleśnictwa. Prowadzone działania nie przynoszą jednak zamierzonego skutku i ogień przenosi się na kolejny obszar drzewostanu. Pożarem objęte zostaje ponad 30 hektarów lasu. Zastępy prowadzące działania zmuszone są do przegrupowania się, a na miejsce dociera międzynarodowy moduł do gaszenia pożarów lasów GFFFV Wrocław.
Po rozwinięciu z samochodów wężowych linii W110 i W75, pompa o wysokiej wydajności (JRG Milicz) zaczyna tłoczyć wodę z oddalonego o kilkaset metrów zbiornika przeciwpożarowego. Działania gaśnicze są od tego momentu prowadzone wzdłuż drogi powiatowej łączącej Dobroszyce i Twardogórę. Ruch na drodze, na czas działań zostaje zamknięty. Do akcji wkracza również samolot gaśniczy stacjonujący na lotnisku w Szymanowie. Dromader dokonuje dwóch zrzutów – wody i środka pianotwórczego.
Manewry były obserwowane przez przedstawicieli niemieckiego THW.
W opisanych wyżej ćwiczeniach wzięły udział zastępy należące do kompanii gaśniczej Oleśnica: OSP Bartniki, OSP Milicz i OSP Wierzchowice. Ponadto w ćwiczeniach tych z terenu powiatu milickiego udział brały zastępy z JRG Milicz i WSP Milicz. Cały teren ćwiczeń oraz przejazd i powrót do koszar jednostek uczestniczących oraz międzynarodowego modułu do gaszenia pożarów lasów GFFFV Wrocław, zabezpieczali policjanci z KPP Oleśnica i KPP Milicz.
Tekst i zdjęcia: Konrad PlucińskiPod tym linkiem https://goo.gl/photos/zvC7fn3oP7i8rw3L8 jest wiecej fotek z ćwiczeń.
Na stronie przedstawiono fotki dzięki uprzejmości i za zgodą Pana Konrada Plucińskiego.
Oto filmik z ćwiczeń na którym pokazany jest zrzut środka gaśniczego PAINY do pozorowanego pożaru lasu.
Niebezpieczne drzewo w Miliczu
W dniu 11.04.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH - 18, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do Milicza, na ul. Grota Roweckiego, gdzie niebezpieczne drzewo zagrażające kilku posesjom. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zabezpieczyli teren akcji i niezwłocznie przystąpili do neutralizacji zagrożenia.Drzewo wycięto za pomocą pilarki łańcuchowej. Całe działania trwały ok. 1 godz.
Usuwanie niebezpiecznego drzewa w Sułowie 09.04.2016 r.
W dniu 09.04.2016 roku w godzinach przedpołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Sułów, gdzie wspólnie z kolegami z OSP Sułów, pracował przy usunięciu niebezpiecznie nachylonego nad dom drzewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wycięciu zagrażającego drzewa za pomocą pilarek łańcuchowych. Wspólne działania przyniosły zamierzony skutek, a niebezpieczeństwo usunięto.

Na pomoc bocianom
W dniu 05.04.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Lelików, gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, pomagał pracownikom PIW w Miliczu, w zabezpieczeniu bocianiego gniazda. Zachodziła obawa, że znajduje się w nim martwy bocian. Na miejscu okazało się, że gniazdo jest puste, ale przylatujące bociany nie mogą się w nim zagnieździć z powodu zbyt dużej ilości różnych odpadów w nim się znajdujących. Strażacy pomogli oczyścić gniazdo i przygotowali je dla nowych lokatorów. Całe działania trwały ok. 0,5 godz. Oprócz strażaków w zdarzeniu udział brali pracownicy z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Miliczu.

Usuwanie niebezpiecznych konarów drzew w Cieszkowie
W dniu 30.03.2016 roku w godzinach przedpołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Cieszków w celu pomocy zastępowi JOT OSP Cieszków przy wycince niebezpiecznych konarów.

Zderzenie na drodze przed Wierzchowicami w dniu 29.03.2016 r.
Zderzenie na drodze przed Wierzchowicami z udziałem radiowozu KPP Milicz

Tuż po godzinie 10 rano 29 marca br. pomiędzy miejscowościami Czarnogoździce, a Wierzchowicami doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z których jednym był radiowóz jadący z Milicza do Krośnic.
Na łuku drogi przed Wierzchowicami najprawdopodobniej jadący od strony Krośnic samochód osobowy marki Mazda nie dostosował swojej szybkości i ,,wypadł’’ z łuku drogi, zjeżdżając do środka pasa jezdni, wjeżdżając w jadący z przeciwnej strony policyjny radiowóz należący do KPP Milicz.
W efekcie zderzenia ranny został funkcjonariusz policji, który został odwieziony do szpitala
Jak się dowiedzieliśmy obaj kierowcy byli trzeźwy.
Z uwagi na udział w zdarzeniu funkcjonariusza policji na miejscu czynności wykonuje grupa procesowa pod nadzorem prokuratora rejonowego z Milicza.
Droga pomiędzy Czarnogoździcami a Wierzchowicami jest nieprzejezdna i tak będzie najprawdopodobniej do około godziny 13, a ruch w stronę Krośnic, jak i z Krośnic w kierunku Milicza kierowany jest objazdem przez Świebodów.
Tekst i zdjęcia : Dla Was Milicka.pl.

Wesołych Świąt
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu pragnie złożyć wszystkim dużo miłości, więcej czasu spędzanego z kochającą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, bogatego zająca, by w tegoroczne Święta było ciepło i słonecznie, udanego mazurka i przepysznej babki, kolorowych pisanek i pięknej święconki a najważniejsze OBFITEGO DYNGUSA :)
Wesołego Alleluja!

Pierwsza pomoc ważna rzecz
W dniu 21.03.2016 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu na zaproszenie Dyrekcji i Rady Pedagogicznej, Szkoły Podstawowej w Nowym Zamku, przeprowadziła z okazji pierwszego dnia wiosny, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Były one przygotowane i prowadzone przez strażaków milickiej jednostki: Rafała Radeckiego, Piotra Łuczaka i Grzegorza Dudę, a ich uczestnikami byli uczniowie klas 1-6 tej szkoły. Zajęcia poprzedziła prelekcja na ten temat przeprowadzona przez miejscowych nauczycieli. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. Na koniec nasi strażacy uczestniczyli w symbolicznym pożegnaniu przez uczniów szkoły, odchodzącej zimy oraz zaprezentowali swój najnowszy nabytek średni samochód ratowniczo – gaśniczy.

OSP MILICZ mówi STOP WYPALANIU TRAW!!!!
Od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza. Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Wypalanie traw jest również przyczyną wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą niestety także do wypadków śmiertelnych. Rocznie w tego rodzaju zdarzeniach śmierć ponosi kilkanaście osób.
Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z dużą aktywnością czynnika ludzkiego w tym sektorze, skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za ponad 94% przyczyn ich powstania odpowiedzialny jest człowiek, nadal bowiem
Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. Osoby, które wbrew logice decydują się na wypalanie traw, przekonane są, że w pełni kontrolują sytuację i w razie potrzeby, w porę zareagują. Niestety mylą sie i czasami kończy się to tragedią. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i prznoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

CO ROKU W POŻARACH WYWOŁANYCH WYPALANIEM TRAW GINĄ LUDZIE, W TYM PODPALACZE, PRZYPADKOWE OSOBY ORAZ STRAŻACY!!!
Ogień bowiem to żywioł. Zdarza się, że w starciu z nim giną także osoby wyszkolone w walce z płomieniami.

NIE WARTO RYZYKOWAĆ - NA SKUTEK JEDNEJ, NIEODPOWIEDZIALNEJ DECYZJI BARDZO ŁATWO STRACIĆ DOROBEK SWOJEGO ŻYCIA, ALE I... SAMO ŻYCIE

Wypalanie traw to także bardzo duże zagrożenie dla lasów. Z uwagi na znaczne zalesienie niektórych województw, tereny upraw rolniczych i leśnych dość często ze sobą sąsiadują, a czasami wręcz przenikają się. Ogień z nieużytków niejednokrotnie przenosi się na obszary leśne, niszcząc bezpowrotnie bezcenne drzewostany, które po pożarze odradzają się przez wiele dziesiątek lat.
Podczas pożaru powstaje także duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, z uwagi na możliwość zaczadzenia. Powoduje ponadto zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach kolizji i wypadków drogowych.
Od palącego się poszycia gleby, zapaleniu ulega podziemna warstwa torfu, który może zalegać nawet do kilkunastu metrów w głąb. Są to pożary długotrwałe (nawet do kilku miesięcy) i wyjątkowo trudne do ugaszenia. Ponadto, w przypadku, gdy zwykła łąka po pożarze regeneruje się przez kilka lat, to pokłady torfu potrzebują na to kilku tysięcy lat.

WYPALANIE TRAW JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE, ALE TEŻ NIEDOZWOLONE!
Ci, którzy mimo wszystko chcą ryzykować, muszą również liczyć się z konsekwencjami
O tym, że postępowanie takie jest niedozwolone mówi m.in. ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.), art. 124. „Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów”. Art. 131: „Kto...wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary… – podlega karze aresztu albo grzywny”.
Art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59 z późn. zm.); "w lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
1. rozniecenia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego,
2. korzystania z otwartego płomienia,
3. wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych”.
Za wykroczenia tego typu grożą surowe sankcje: Art. 82 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z 2010 r. Nr 46, poz. 275 z późn. zm.) – kara aresztu, nagany lub grzywny, której wysokość w myśl art. 24, § 1 może wynosić od 20 do 5000 zł. Art. 163. § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997r. Nr 88 poz. 553 z późn. zm.) stanowi: „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.
W walkę ze zjawiskiem wiosennego wypalania traw włączyła się także Unia Europejska. Założenia polityki rolnej UE regulują między innymi zagadnienia ochrony środowiska w rolnictwie. Jednym z narzędzi umożliwiających dokonywanie pozytywnych przemian w tym sektorze jest system dopłat bezpośrednich. Ta forma wsparcia unijnego, zobowiązuje użytkownika gruntów do ich utrzymania zgodnie z normami tzn. w dobrej kulturze rolnej - art. 7 ust. 1 pkt 2a Ustawa z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. z 2008 r. Nr 170, poz. 1051 z późn. zm.).
W ślad za Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, należy stwierdzić że wypalanie traw jest nie dość, że środowiskowo szkodliwe, ale także surowo zabronione. Za wypalanie traw grożą, oprócz kar nakładanych np. przez policję czy prokuraturę, także dotkliwe kary finansowe nakładane przez Agencję w postaci zmniejszenia od 5 do 25%, a w skrajnych przypadkach nawet odebrania, należnej wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich za dany rok.

Podczas intensywnego prowadzenia prac rolnych na polach, także może dojść do pożarów wskutek nieostrożności osób wykonujących te prace lub niesprawnego sprzętu technicznego.
Pożary nieużytków, z uwagi na ich charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę sił i środków straży pożarnych. Każda interwencja to poważny wydatek finansowy. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Może się zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi nie dojadą z pomocą na czas tam, gdzie będą naprawdę niezbędni.

Pożary traw powodują również spustoszenie dla flory i fauny. Niszczone są miejsca lęgowe wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach. Palą się również gniazda już zasiedlone, a zatem z jajeczkami lub pisklętami (np. tak lubianych przez nas wszystkich skowronków).Dym uniemożliwia pszczołom i trzmielom oblatywanie łąk. Owady giną w płomieniach, co powoduje zmniejszenie liczby zapylonych kwiatów, a w konsekwencji obniżenie plonów roślin.
Giną zwierzęta domowe, które przypadkowo znajdą się w zasięgu pożaru (tracą orientację w dymie, ulegają zaczadzeniu). Dotyczy to również dużych zwierząt leśnych, takich jak sarny, jelenie czy dziki. Płomienie niszczą miejsca bytowania zwierzyny łownej, m.in. bażantów, kuropatw, zajęcy, a nawet saren.
W płomieniach lub na skutek podwyższonej temperatury ginie wiele pożytecznych zwierząt kręgowych: płazy (żaby, ropuchy, jaszczurki), ssaki (krety ryjówki, jeże, zające, lisy, borsuki, kuny, nornice, badylarki, ryjówki i inne drobne gryzonie).
Przy wypalaniu giną mrówki. Jedna ich kolonia może zniszczyć do 4 milionów szkodliwych owadów rocznie. Mrówki zjadając resztki roślinne i zwierzęce ułatwiają rozkład masy organicznej oraz wzbogacają warstwę próchnicy, „przewietrzają” glebę. Podobnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami są biedronki, zjadające mszyce.
Ogień uśmierca wiele pożytecznych zwierząt bezkręgowych, m.in. dżdżownice (które mają pozytywny wpływ na strukturę gleby i jej właściwości), pająki, wije, owady (drapieżne i pasożytnicze). Pożary traw niszczą rodzimą faunę i florę.

Pożar domu w Rudzie Sułowskiej
W dniu 18.03.2016 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile dwóch zastępów,
na samochodach MAN GBA 3,5/29,7 oraz Star 200 SH-18, została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pożaru domu mieszkalnego, który miał miejsce w miejscowości Ruda Sułowska. Do pożaru doszło we wczesnych godzinach porannych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się dom oraz przeszukaniu obiektu i wyniesienia łatwopalnych przedmiotów. Praca strażaków ze względu na duże zadymienie odbywała się w aparatach ODO. Przedstawione działania trwały ok. 2 godz. W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki, udział brały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz, OSP Sułów, Policji oraz Zakładu Energetycznego.

Dzień Kobiet :)
Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają Zarząd oraz strażacy z OSP MILICZ

Wypadek autocysterny na DW nr 439, w okolicy Świętoszyna
W dniu 01.03.2016 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile jednego zastępu,
na samochodzie MAN GBA 3,5/29,7, została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do wypadku drogowego, który miał miejsce w okolicach miejscowości Świętoszyn, na drodze wojewódzkiej nr 439. W zdarzeniu uczestniczyła autocysterna przewożąca ciekły azot (ok. 10 t), która wpadła do rowu i przewróciła się na pobocze drogi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych samochodu oraz podaniu piany średniej na podwozie leżącego pojazdu, w celu zabezpieczenia. Następnie strażacy dozorowali miejsce zdarzenia do podniesienia autocysterny na koła oraz kierowali ruchem drogowym. Przedstawione działania trwały ok. 6 godz. W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki, udział brały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz Policja (4 radiowozy) i Pomoc drogowa (samochód techniczny i dwa ciężkie holowniki).
Zdjęcia dzięki TVPM


Poniżej przedstawiamy krótki film z wydobycia z rowu cysterny który za pozwoleniem TVPM umieszczamy poniżej.
Zabezpieczenie biegu Tropem Wilczym w Miliczu
1 marca br. przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Tym razem w dniu 28.02.2016 r., kibice Śląska Wrocław z FC Milicz wraz z UKS „Dwójka” Milicz i Running Team Milicz zorganizowali wydarzenie pod nazwą „Bieg Tropem Wilczym”, którego głównym pomysłodawcą jest fundacja Wolność i Demokracja. Dystans wyścigu to 1963 metry oraz 5km. Trasa wiodła przez kompleks parkowy przy Technikum Leśnym w Miliczu. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych oraz pamiątkowy medal. Główną ideą biegu było oddanie hołdu wszystkim „niezłomnym”, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Nie liczyły się czas i szybkość pokonania wyznaczonej trasy. Najważniejszy jest sam udział. Nasza jednostka uczestniczyła w zabezpieczeniu tego przedsięwzięcia w sile dwóch zastępów na samochodach: Star 244 GBA 2,5/16 oraz MAN TGA 13.209 GBA 3,5/29,7. Pomogliśmy zabezpieczać imprezę pod względem p/poż. i medycznym. Uczestnictwo naszych strażaków w tej imprezie, było oddaniem hołdu Żołnierzom Wyklętym.
Poniżej przedstawiamy krótki film który dokumentuje wydarzenie. Film zamieszczony dzięki TVPM.
Bieg Tropem Wilczym w Miliczu

230 osób wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym, który odbył się w niedzielę 28 lutego w Miliczu. W ten sposób uczczono pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w Polsce w latach 1944-1963.

Posted by Tvpm Telewizja Powiatu Milickiego on 3 marca 2016
Wycinka niebezpiecznego drzewa w Miliczu
W dniu 28.02.2016 r. w godz. Popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29,7 do usunięcia niebezpiecznego drzewa zagrażającemu przechodniom w parku, przy ul. Sułowskiej w Milicz. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu za pomocą pilarki łańcuchowej całkowicie suchego zagrażającego drzewa. Oprócz nas w akcji brali udział koledzy z JRG Milicz. Działania trwały ok. 30 min.
Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
W dniu 27.02.2016 roku o godzinie 16:00 w restauracji "PELIKAN" w Miliczu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu za rok 2015. Nasze zebranie zaszczycili licznie przybyli goście, wśród nich byli m.in. dh senior naszej jednostki Eugeniusz Kaliciak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Miliczu Zbigniew Jasiński, Kapelan Powiatowy ZOSP RP w Miliczu dh ks. Kamil Motyka, dh Stanisław Plewka członek ZOP i ZOG ZOSP RP w Miliczu będący naszym członkiem, delegacje z zaprzyjaźnionych jednostek OSP ze Zdun, Krotoszyna I i Łaz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu st. kpt. mgr Rafał Nogała, Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu Maciej Małecki, przyjaciele naszej jednostki Eugeniusz Rogal i Grzegorz Jankowski, i in. W czasie Walnego Zebrania poruszano najbardziej aktualne sprawy dot. OSP Milicz. Omawiano mijający rok oraz plany na rok następny, dot. pozyskania kolejnego nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz samochodu typu Skw, termomodernizacji remizy, kontynuacji przebudowy garaży naszej jednostki itp. Po podsumowaniu mijającego roku, zebrani udzielili absolutorium Zarządowi – jednogłośnie. Następnie zebrani członkowie naszej jednostki dokonali wyborów nowego Zarządu. Nowy Zarząd Jednostki OSP Milicz stanowią: Prezes OSP – dh Grzegorz Duda, Wiceprezes/Naczelnik – dh Rafał Radecki, Skarbnik – dh Adrian Uram, Sekretarz – dh Marcin Staniszewski, Gospodarz – dh Piotr Misiewicz, dh Magdalena Michałek, dh Paweł Michałek Kronikarz – dh Stanisław Herbik. Pod koniec obrad Walnego Zebrania, przegłosowano uchwały podjęte podczas jego trwania, a dot. członków honorowych naszej jednostki, którymi zostali dh Eugeniusz Kaliciak i dh Stanisław Plewka, rozbudowy i termomodernizacji remizy, pozyskaniu ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego, pozyskania pojazdu typu Skw oraz wysokości składki członkowskiej. Następnie nagrodzono najbardziej aktywnych członków naszego JOT-u. Najwięcej wyjazdów w ubiegłym roku miał dh Grzegorz Duda. Za swoją pracę dla straży wyróżnieni zostali: dh Paweł Michałek, dh Marcin Staniszewski, dh Wojciech Szarek, dh Karol Karpiński, dh Piotr Łuczak, a z MDP dh Jakub Duda, dh Michał Stefański, dh Patryk Szalkowski. Dodatkowo w tym roku po raz kolejny, nasi strażacy nie przekazywali 1% na rzecz naszej jednostki, a zaangażowali się w pomoc dla chorej żony naszego kolegi dh Zenona Plewki, przekazując jej swój podatek. Ponadto w czasie Walnego Zebrania także przeprowadzono zbiórkę na ten szczytny cel. Zebraną kwotę przekazano dh Zenonowi, z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla chorej żony.
Kolejne Strażackie Narodziny
W dniu 10.02.2016 r. o godz. 18:15 przyszedł na świat Jakub Jan Misiewicz, pierworodny syn naszego strażaka, gospodarza milickiej jednostki Dh Piotra Misiewicza i jego małżonki Magdaleny Misiewicz (przypominamy, że Magdalena i Piotr w zeszłym roku zawarli związek małżeński, na pięknym strażackim ślubie i weselu nie mogło nas zabraknąć). Mały Jakub Jan, w momencie narodzin ważył 3500 g i mierzył 54 cm długości. Mama i maluszek są już w domu i czują się dobrze. Dumny tata Piotr, opiekuje się nimi troskliwie i czeka niecierpliwie na pierwsze wspólne spacery .
Strażackie Narodziny
Dnia 19.01.2016 r. o godz. 16:00 pojawił się na świecie maluszek, Filip Tokaj.
Jest to pierworodny syn naszej strażaczki Dh Anny Stefańskiej i Dh Mateusza Tokaja
(przypominamy, że druhowie poznali się w niedalekiej przeszłości, Dh Mateusz jest strażakiem w OSP Wierzchowice). Mały Filip, w chwili narodzin ważył 2600 g i mierzył 51 cm długości.
Ania wraz z synkiem Filipem są w domu i czują się dobrze. Zadowolony jest tatuś Mateusz i już nie może się doczekać pierwszego spaceru ze swoim synkiem
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

27-02-2016 07:51
Dzięki! Smile

24-02-2016 20:35
Wejdźcie w link i kliknijcie LUBIĘ TO! Pomóżcie wygrać konkurs. https://www.faceb.
..tif_t=like

24-02-2016 16:55
GRATULACJE dla Rodziców i ich Maluszków Upup

06-02-2016 17:33
BeMyFrag to tylko Ty masz problemy ze spaniem Pfft

25-01-2016 00:12
Nie spać Grin

31-12-2015 14:52
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku dla wszystkich Wink

14-12-2015 18:15
Gaszenie

12-12-2015 23:35
oczywiście że mogę ba a nawet muszę Wink

11-12-2015 08:35
No raczej powinny nie??? Ale Ty zawsze możesz przyjść i osobiście obejrzeć Pfft

10-12-2015 18:27
Foteczki nowego nabytku pojawią się na stronie? Grin

06-12-2015 12:46
Zapraszam wszystkich druchuw na stronę www.osplusina.pl

06-12-2015 12:41
Gratuluję nowego auta Strażak Zakochany

2,065,473 unikalne wizyty