21-10-2017 08:21
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 142
· Najnowszy użytkownik: afekaseh
Ostatnie komentarze
News
3 godziny poszukiwań i...
niestety, pogotowie ni...
niestety przeciętna św...
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
szkoda że nie widać sa...
Michałowo wyciągnij te...
była wymiana doświadcz...
kondycję trzeba regula...
słuszna inicjatywa, pi...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Kredyt na dokończeni...
· Pożyczka 1500 zł
· Wycięcie pęcherzyka ...
· system nawadniania o...
· Jaki zegarek wybrać
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2017 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 169 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 2 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Niebezpieczne konary nad linią energetyczną w Łazach Wlk.
Dnia 16.10.2017 roku w godzinach około południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Łazy Wlk. (gm. Krośnice), w celu usunięcia niebezpiecznych konarów zagrażających linii energetycznej oraz znajdującej się nieopodal posesji mieszkalnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. Cała akcja trwała ok. 1,5 godziny. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z WSP Milicz.
Bilans Orkanu Ksawery
Prognozy o silnych wiatrach, które przyniósł ze sobą niż Ksawery, sprawdziły się. Nad znaczną częścią Polski, w dniach 5-7 października 2107 r. przechodziły gwałtowne wichury, które zebrały tragiczne żniwo. W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych poszkodowanych zostało 45 osób, w tym 11 strażaków, a jeden w naszym powiecie. Straż pożarna odnotowała w całej Polsce aż 20 531 interwencji. Na terenie województwa dolnośląskiego straż pożarna interweniowała 2539 razy, natomiast na terenie powiatu milickiego odnotowano ponad 150 interwencji. Były to wyjazdy związane głównie z usuwaniem wiatrołomów, zabezpieczeniem zerwanych lub dachów i uszkodzeniami linii energetycznych. Jednostka OSP Milicz uczestniczyła w czasie tych działań w blisko 50- ciu wyjazdach. Poniżej kilka zdjęć obrazujących pracę milickich strażaków w tym czasie.
Gniazdo Os w Sułowie
W dniu 04.10.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się w bardzo trudnym usytuowaniu. A mianowicie owady te swój kokon umieściły tuż pod dachówkami domu mieszkalnego w Sułowie. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz usunęli skutecznie zagrożenie. Akcja trwała ok. 1 godz.
Ćwiczenia na obiekcie JOT OSP MIlicz
W dniu 02.10.2017 roku w godzinach popołudniowych odbyły się ćwiczenia na obiekcie zastępów JOT OSP Milicz. Ćwiczenia polegały na podaniu wody do podnośnika hydraulicznego SH-18 (z wykorzystaniem suchego pionu), poprzez samochód pożarniczy GBA 2,5/16 (Star 244), oraz wykonania zasilania z hydrantu podziemnego. Cel ćwiczeń oraz zamierzenia zostały spełnione i całkowicie wykonane. Były to kolejne ćwiczenia strażaków milickiego JOT-u.
Pożar słomy w Luboradowie
W dniu 02.10.2017 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz na samochodzie Man GBA 3,5/29 został, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do pomocy przy gaszeniu pożaru słomy, który miał miejsce w okolicy miejscowości Luboradów (gm. Krośnice). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącej się słomy, za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu, a także rozgarnięciu resztek słomy przy użyciu podręcznego sprzętu. Akcja trwała ok. 1 godz. W działaniach oprócz naszej jednostki, uczestniczył zastęp z JRG Milicz oraz zastęp z OSP Grabownica. Wspólne działania odniosły skutek i pożar został ugaszony. Na miejsce zadysponowano także Policję.
Jubileusz 145 lecia powstania OSP Krotoszyn I
Delegacja Naszej jednostki uczestniczyła w sobotę 30 września 2017 r. w Jubileuszu 145 lecia powstania OSP Krotoszyn I. Nasi strażacy w osobach: dh Grzegorz Duda Prezes OSP Milicz, dh Andrzej Tokarski Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSP Milicz, dh Jakub Duda, dh Julita Chojnacka, przekazali kolegom z Krotoszyna najserdeczniejsze życzenia oraz symboliczne upominki upamiętniające to jakże ważne dla Jednostki w Krotoszynie wydarzenie. Uroczystości rozpoczęły się w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Następnie uczestnicy Jubileuszu przeszli do remizy OSP Krotoszyn I, gdzie odbyła się część oficjalna. Po uroczystym wciągnięciu na maszt flagi państwowej, odśpiewaniu hymnu wystąpił prezes OSP Krotoszyn I Waldemar Florkowski, który podziękował uczestnikom uroczystości za przybycie. Wiceprezes Jednostki Dh Dariusz Rybka odczytał historię OSP Krotoszyn I. Następnie wręczono odznaczenia i odznaki za służbę w OSP. Wśród licznie zaproszonych gości był Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, Wiceprezes ZOW ZOSP w Poznaniu a zarazem Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, czy europoseł Andrzej Grzyb. Obecni byli również przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych jednostek OSP Krotoszyn I wraz z pocztami sztandarowymi. W tym wszystkie jednostki z Gminy Krotoszyn oraz delegacja strażacka. Nie zabrakło przedstawicieli parlamentarzystów i instytucji z powiatu. Obecni byli burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek i przewodnicząca Rady Miejskiej Zofia Jamka.
Całej uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta z Krotoszyna. Jubileuszowi sprzyjała piękna pogoda. Bezchmurne niebo ułatwiło organizatorom sprawne przeprowadzenie imprezy, zakończonej defiladą zgromadzonych pocztów sztandarowych oraz pododdziałów. Na zakończenie strażacy przygotowali dla wszystkich poczęstunek.
Niebezpieczne konary w Latkowej
Dnia 14.09.2017 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Latkowa, w celu usunięcia niebezpiecznych konarów zagrażających posesji mieszkalnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. Cała akcja trwała ok. 1,5 godziny. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz i OSP Latkowa.
Pomoc strażaków z gminy Milicz na Pomorzu
W dniach 01 - 03.09.2017 r., na Pomorze wyjechał zastęp składający się z pięciu strażaków: Wojciech Szarek, Karol Karpiński, Michał Stefański (OSP Milicz), Łukasz Boliński (OSP Gądkowice) i Paweł Skworzec (OSP Sułów). Strażacy jadąc z pomocą na północ, zawieźli ze sobą dary zebrane wśród mieszkańców Milicza. O wartości ok. 3,5 tys. zł Były to ubrania, ręczniki, pościel, kołdry, środki czystości, wodę mineralną (przekazała firma C-Borg Food z Jawora). Z zebranych podczas zbiórki pieniędzy kupiono osprzęt do pilarek łańcuchowych, oleje oraz niezbędne paliwo. Strażacy na miejscu zostali skierowani do pracy w leśnictwach, w okolicach miejscowości Brusy. Tam pomagali w udrożnieniu i oczyszczaniu dojazdów p/pożarowych oraz przygotowywaniu dróg na dojazd ekip energetycznych odbudowujących zniszczone linie energetyczne. W gminie Brusy pracowali wspólnie ze strażakami z Milicza m.in. strażacy z OSP Ożarów Maz. Oprócz strażaków na miejscu pracowali razem z nami leśnicy i pracownicy zakładów energetycznych. Podczas pobytu w Brusach ratownicy z gminy Milicz uczestniczyli w akcji ratowniczo-gaśniczej mieszkania, zakończonej powodzeniem. Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i gościnność. Wspaniali ludzie którzy przyjęli naszych strażaków jak swoich bliskich. Życzymy Wam wytrwałości i wszystkiego dobrego i nigdy więcej podobnych katastrof. Nasi strażacy wrócili bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi że mogli pomóc poszkodowanym przez nawałnice na Pomorzu.
MDP OSP Milicz na obozie szkoleniowym
W dniach 11-24.08.2017 r. członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy Naszej Jednostce uczestniczyli w letnim obozie szkoleniowo – wypoczynkowym. W tym roku obóz odbył się w Międzywodziu (woj. zachodniopomorskie), a organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legnicy. Udział w nim wzięli młodzi druhowie z OSP Gądkowice, OSP Milicz i OSP Sułów. Milicką jednostkę reprezentowali: dh Jakub Duda, dh Kacper Deląg i dh Maciej Suski.
Podczas pobytu na obozie młodzi adepci pożarnictwa uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych prowadzonych m.in. przez funkcjonariuszy PSP, zgłębiając swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Poza typowymi zajęciami szkoleniowymi nie mogło także zabraknąć czasu na aktywny wypoczynek. Przy pięknej pogodzie wszyscy mogli skorzystać z uroków plażowania, morskich kąpieli czy gier i zabaw organizowanych przez opiekunów. Jedną z atrakcji były wycieczki autokarowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów. W Świnoujściu nasza młodzież zobaczyła nowoczesny Gazo-port oraz działającą na jego terenie JRG. Odwiedzili także samo Międzywodzie i Dziwnów. Wyjazd należy uznać za bardzo udany.
Strażacy z JOT OSP Milicz pomagali na Pomorzu
Z Naszej Jednostki w dniach 22 i 23.08.2017 r., na Pomorze wyjechał zastęp składający się z czterech strażaków: Grzegorz Duda, Wojciech Szarek, Karol Karpiński i Michał Stefański. Dodatkowo do pomocy wraz z nimi udał się pracownik OK w Miliczu, Łukasz Gościniak. Miliccy strażacy jadąc z pomocą na północ, zawieźli ze sobą dary zebrane wśród mieszkańców Milicza. O wartości ok. 3 tys. zł Były to ubrania, ręczniki, pościel, kołdry. Środki czystości, wodę mineralną przekazały milicka PCK oraz Solidarność, natomiast żywność milickie firmy. Gmina Milicz ufundowała pilarkę łańcuchową wraz z osprzętem oraz niezbędne paliwo. Strażacy na miejscu zostali skierowani do pracy w leśnictwie Spierwia, w okolice miejscowości Brusy, Giełdon i Męcikał. Tam pomagali w udrożnieniu dojazdów do posesji, oczyszczali dojazdy pożarowe oraz przygotowywali drogi na dojazd ekip energetycznych odbudowujących zniszczone linie energetyczne. W gminie Brusy pracowali wspólnie ze strażakami m.in. OSP Brusy, OSP Staw, OSP Łubna, JRG Rumia. Oprócz strażaków na miejscu pracowali razem z nami żołnierze, leśnicy i energetycy, dodajmy bardzo ciężko. Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i gościnność. Wspaniali ludzie którzy nas przyjęli jak swoich najbliższych. Życzymy Wam wytrwałości i wszystkiego dobrego i nigdy więcej takich katastrof.
Poszukiwania osoby zaginionej w Postolinie
W dniu 22.08.2017 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu został zadysponowany do akcji poszukiwawczej jednego z mieszkańców wsi Postolin, który wyszedł z domu i oddalił się w nieznanym kierunku. Działania strażaków polegały na przeszukiwaniu obszarów wiejskich oraz leśnych. Udział w działaniach prowadziła Policja, PSP Milicz, OSP Milicz, OSP Sułów oraz specjalna grupa poszukiwawcza z OSP Wrocław. Młody mężczyzna został odnaleziony rano cały i zdrowy.
Pożar stogu w okolicach Kotlarki
W dniu 18.08.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz na samochodzie Man GBA 3,5/29 został, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do pomocy przy gaszeniu pożaru stogu, który miał miejsce w okolicy miejscowości Kotlarka (gm. Krośnice). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się balotów słomy, za pomocą trzech prądów wody podanych w natarciu, a także rozgarnięciu resztek stogu przy użyciu podręcznego sprzętu. Akcja trwała ok. 3 godz. W działaniach oprócz naszej jednostki, uczestniczył zastęp z JRG Milicz oraz zastępy z OSP Czatkowice, OSP Gądkowice i OSP Wierzchowice (dwa zastępy). Wspólne działania odniosły skutek i pożar został ugaszony. Na miejsce zadysponowano także Policję.
Usuwanie gnazd szerszeni
W dniu 14.08.2017 roku JOT OSP Milicz dwa razy była zadysponowana do działań w związku z usunięciem niebezpiecznych gniazd szerszeni pierwsze zgłoszenie dotyczyło gniazda usytuowanego na poddaszu budynku mieszkalnego w miejscowości Dąbrowa gmina Krośnice natomiast drugie zdarzenie miało miejsce w Miliczu przy ul.Kościuszki w obu przypadkach zastosowano środki chemiczne w celu likwidacji zagrożenia.
Burze nad Miliczem i okolicami
Niestety prognozy o silnych burzach sprawdziły się. Nad znaczną częścią Polski przechodziły gwałtowne burze, które zebrały tragiczne żniwo. W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych zginęło 5 osób, 32 zostały ranne. Straż pożarna odnotowała aż 6244 interwencji. Na terenie województwa dolnośląskiego straż pożarna interweniowała ok. 1000 razy, natomiast na terenie powiatu milickiego odnotowano ponad 30 interwencji. Były to wyjazdy związane głównie z podtopieniami budynków, usuwaniem wiatrołomów i uszkodzeniami linii energetycznych.
Jednostka OSP Milicz uczestniczyła w czasie tych działań w dziewięciu wyjazdach.
Szklenie i odwiedziny strażaków OSP Milicz w mieście partnerskim Lohr nad Menem
W dniach 02.08-07.08.2017 6-cio osobowa grupa strażaków z jednostki OSP Milicz uczestniczyła na zaproszenie w tygodniu szkoleniowym w jednostce Technisches Hilfswerk - Ortsverband Lohr w Lohr nad Menem - Rafał Radecki, Paweł Michałek, Piotr Łuczak, Magdalena Michałek, Patrycja Radecka oraz Zuzanna Michałek. Jak zawsze przygotowano dla milickich ochotników bardzo ciekawe zajęcia, szkolenia oraz ćwiczenia. Między innymi: Ośrodek Szkolenia Straży Pożarnej w Wurzburgu, odwiedzili kolegów z jednostek w Lohr, Lohr – Sackenbach oraz Karstädt. Tam zapoznali się z ich sprzętem, sposobem szkolenia i wyposażenia. Jak zawsze podczas pobytu na wymianie strażackiej w Lohr, miliccy ochotnicy uczestniczyli w ćwiczeniach. Tym razem były to wspólne ćwiczenia z ratownikami z jednostki Technisches Hilfswerk - Ortsverband Lohr Federalna Agencja Pomocy Technicznej- niemiecka instytucja podległa rządowi federalnemu w gestii której znajduje się zarządzanie kryzysowe. Powstała 12 września 1950 r. jako Zivil- und Katastrophenschutzorganisation des Bundes.

Do zadań THW należy zapewnienie pomocy techniczej:

w zakresie ochrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego
za granicą na polecenie rządu federalnego
w razie katastrof, sytuacji nadzwyczajnych lub wypadków o dużej skali na wniosek odpowiednich organów bezpieczeństwa

. Ćwiczono wspólnie techniki wysokościowe, w tym ewakuację osób poszkodowanych. Niemieccy koledzy zapoznali naszych strażaków z możliwościami wykorzystania psów w służbie ratowniczej. Były zajęcia z ratownictwa wodnego z użyciem łodzi ratowniczych na rzece Men oraz z zastosowania agregatów pompowych dużej wydajności.
Natomiast w czasie wolnym poznali także lokalne święta i tradycje z nimi związane, uczestniczyli w miejscowym, organizowanym właśnie latem, festynie "Festwoche" i wielu innych. Koledzy z partnerskiego miasta Lohr oraz z jednostki THW, przyjęli zaproszenie do odwiedzenia w najbliższym czasie Milicza.
Pożar domu w Policach
7 sierpnia br. o 4:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, do którego doszło w miejscowości Police, gm. Krośnice. Zgłoszenie wpłynęło do Straży Pożarnej w Miliczu, na SKKP.
Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu i dokonaniu rozpoznania okazało się, że płonie budynek mieszkalny, obecnie niezamieszkany. Na miejsce skierowano więc okoliczne jednostki OSP, zastępy z JRG Milicz oraz specjalistyczny podnośnik z OSP Milicz. Strażacy podali kilka prądów wody na palący się budynek. Zachodziło podejrzenie, że w środku mogą się znajdować osoby tam koczujące. KDR podjął decyzję o przeszukaniu budynku. Strażacy pracując w aparatach ODO, dokonali sprawdzenia całego budynku- nikogo nie znaleziono.  Spaleniu uległ budynek mieszkalny.
Przyczyny pożaru ustala policja.
W działaniach, które trwały ok. 3 godzin wzięło udział 6 zastępów stary pożarnych z JRG Milicz (2), OSP Wierzchowice, OSP Milicz, OSP Gądkowice i OSP Czatkowice. Na miejsce działań został zadysponowany także patrol Policji.
Niebezpieczne gniazdo owadów błonkoskrzydłych w Miliczu
W dniu 01.08.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się w bardzo trudnym usytuowaniu. A mianowicie owady te swój kokon umieściły na strychu budynku mieszkalnego w Miliczu – do którego było bardzo trudne dojście. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz usunęli skutecznie zagrożenie. Akcja trwała ok. 3 godz.
73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2017 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 73-tę rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 50 tys. Powstańców, z których co czwarty liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny bój z wojskami niemieckimi. Powstanie upadło 2 października 1944 r., wtedy przedstawiciele KG AK podpisali układ o zaprzestaniu działań zbrojnych w Warszawie.
Dla uczczenia powstańców warszawskich, na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów pożarniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd. Cześć i chwała bohaterom!

Poniżej przedstawiamy krótki film pokazujący jak w Miliczu uczczono rocznicę. Zrealizowany dzięki TVP Milicz
1 sierpnia w godzinę W zawyją syreny alarmowe
W dniu 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 na terenie całej Polski zawyją syreny alarmowe na znak upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W wielu gminach jednocześnie będzie to trening uruchomiania systemów alarmowania i ostrzegania, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego.

Syreny uruchomione zostaną na czas jednej minuty (ciągły dźwięk).

Podobnie jak w ubiegłym roku hołd bohaterom Powstania Warszawskiego oddadzą strażacy Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Usuwanie gniazda os w Karminku
W dniu 19.07.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się w budynku mieszkalnym w m.Karminek. Po dojechaniu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz usunęli skutecznie zagrożenie za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 2 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

14-10-2017 11:34
Serdecznie dziękuję wszystkim członkom Naszej Jednostki za podjęte działania podczas przechodzącej przez nasz teren wichury. Egzamin zdaliśmy celująco. Na strażaków z Milicza zawsze można liczyć Strażak Upup

04-09-2017 16:07
Dziękuję bardzo wszystkim strażakom z Jednostki milickiej oraz Jednostek sąsiednich za udział w akcji niesienia pomocy poszkodowanym na Pomorzu Kogut Strażak Upup

28-07-2017 08:55
Przypominam o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszam wszystkich dla jego uczczenia do naszej remizy 1.08.2017 r., przed Godz. "W", na godz. 16.15. Strażak Uwaga będą włączone syreny.

31-05-2017 07:34
Zarząd Gminny zaprasza członków OSP do udziału w Gminnym Dniu Strażaka, który odbędzie się 03.06.2017 r. w Rudzie Sułowskiej. Początek godz. 13.00. Kontakt w tej sprawie z Prezesem lub Naczelnikiem Strażak

27-04-2017 17:45
Zapraszam wszystkich do udziału w Dniu Strażaka 04 maja 2017 roku od 15:30. Kontakt zainteresowanych z Prezesem lub Naczelnikiem Smile

20-04-2017 15:02
Dziękuję wszystkim za pomoc, przygotowanie i tegoroczną wartę honorową przy Bożym Grobie w milickich parafiach Strażak

15-02-2017 09:28
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na wizytę duszpasterską naszego kapelana, tzw. "kolędę", która odbędzie się 16.02.2017 r., o godz. 16.00, w milickiej Kogut remizie.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2017. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

27-10-2016 17:03
Tu cisza, tam cisza... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie... Co to będzie? Co to będzie?

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

3,128,838 unikalne wizyty