05-09-2015 03:06
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 107
· Najnowszy użytkownik: ycoketi
Ostatnie komentarze
News
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Proszę :P
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Nadchodzące wydarzenia
· Spokój.
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2015 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 89 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 1 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Usunięcie niebezpiecznego drzewa w okolicy Potaszni
Dnia 21.08.2015 r. w godzinach popołudniowych , nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznego drzewa, zagrażającego ruchowi drogowemu w okolicy Potaszni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych zagrażającego drzewa. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z OSP Potasznia i OSP Gądkowice. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz. Resztki wyciętego drzewa i konarów strażacy ułożyli na poboczu drogi.
Niebezpieczny wypadek na DK nr 15
W dniu 20.08.2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile jednego zastępu,
na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16, została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do wypadku drogowego, który miał miejsce w okolicach miejscowości Skoroszów (w pobliżu granicy powiatów milickiego i trzebnickiego), na drodze krajowej nr 15. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy, samochód typu „TIR” i samochód osobowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, neutralizacji płynów eksploatacyjnych uszkodzonych samochodów oraz przygotowaniu i kierowaniu ruchem drogowym na objazdach tego zdarzenia. Przedstawione działania trwały ok. 6 godz. W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki, udział brały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz, OSP Wierzchowice oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe.
Usunięcie niebezpiecznych konarów w Miliczu
Dnia 18.08.2015 r. w godzinach wieczornych , nasi strażacy na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznych konarów drzewa które spadając uszkodziły budynek gospodarczy DPS – u w Miliczu oraz zatarasowały ścieżkę z której korzystają okoliczni mieszkańcy. Praca strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych zagrażających konarów drzewa. Działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.

Usunięcie niebezpiecznych konarów w Miliczu
Dnia 18.08.2015 r. w godzinach przed południowych , nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, wspólnie ze strażakami z JRG Milicz, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznych konarów drzewa zwisających w pobliżu kościoła św. Anny w Miliczu. Praca strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarki łańcuchowej zagrażających konarów drzewa. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Sułowie
Dnia 18.08.2015 r. w godzinach przed południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w części dachowej budynku szkoły podstawowej w Sułowie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Wesele Piotra i Magdaleny
W pamiętnym dniu 15-08-2015 roku w kościele Michała Archanioła w Miliczu na ślubnym kobiercu stanęli nasz Gospodarz druh Piotr Misiewicz oraz Magdalena Ciechanowska. Po uroczystych zaślubinach Ochotnicy z milickiej jednostki utworzyli strażacki "szpaler".
Następnie Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi oraz delegacją z OSP MILICZ udali się na sale weselną w Miliczu do Restauracji "PARKOWA".
Zabawa trwała do białego rana przy muzyce zespołu Afekt.
Szczęść Boże Młodej parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pożar lasu w Rudzie Milickiej
Dnia 18.08.2015 r., w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł w okolicy Rudy Milickiej. Działania gaśnicze prowadziliśmy w środku lasu, w trudnym terenie. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu. Dzięki sprawnej akcji strażaków, spaleniu uległo tylko ok. 5 arów poszycia leśnego. W działaniach tych uczestniczyliśmy wspólnie z JGR Milicz i WSP Milicz. Akcja trwała ok. 1 godz.
Usunięcie niebezpiecznych konarów w Gogołowicach
Dnia 18.08.2015 r. w godzinach popołudniowych , nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, wspólnie ze strażakami z JRG Milicz, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznych konarów drzewa zwisających nad domem mieszkalnym w Gogołowicach. Praca strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarki łańcuchowej zagrażających konarów drzewa. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz
Usunięcie niebezpiecznych konarów w Rudzie Sułowskiej
Dnia 17.08.2015 r. w godzinach przed południowych , nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznych konarów drzewa zwisających nad drogą, uszkodzonych przez niesprzyjające warunki atmosferyczne w Rudzie Sułowskiej. Praca strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarki łańcuchowej zagrażających konarów drzewa. Działania naszych strażaków odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Resztki wyciętych konarów strażacy ułożyli na poboczu drogi. W działaniach pomagali nam strażacy z OSP Ruda Sułowska.

Wypompowywanie wody w Stawcu
W dniu 15.08.2015 roku w godzinach wieczornych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanej piwnicy w miejscowości Stawiec. Strażacy za pomocą motopompy pływającej wypompowali wodę.

Usuwanie wiatrołomu w Stawcu 15.08.2015 r.
Dnia 15.08.2015 r. w godzinach wieczornych, nasi strażacy na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do usunięcia powalonego drzewa przez wichurę która przeszła przez powiat milicki w miejscowości Stawiec.
W tym dniu jeszcze Nasza jednostka jeździła do wielu zdarzeń związanych z usunięciem wiatrołomów na terenie powiatu.

Pożar lasu w Rudzie Milickiej 15.08.2015 r.
Dnia 15.08.2015 r., w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł w okolicy Rudy Milickiej. Działania gaśnicze prowadziliśmy w środku lasu, w trudnym terenie. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu. Spaleniu uległo ok 7 arów poszycia leśnego.

Usuwanie plamy oleju w Miliczu
W dniu 12.08.2015 roku, nasza jednostka na samochodzie GLBM-Rt, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju w Miliczu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach południowych. Plama oleju miała ok. 20 m długości. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego tylko nasza jednostka zużyła 5kg. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz oraz WSP Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano.
Usunięcie niebezpiecznego drzewa w Rudzie Milickiej
Dnia 11.08.2015 r. w godzinach wieczornych , nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznego drzewa, uszkodzonego przez niesprzyjające warunki atmosferyczne w Rudzie Milickiej. Spadające drzewo uszkodziło słup oświetleniowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych zagrażającego drzewa oraz za pomocą piły do stali i betonu, uszkodzonego słupa oświetleniowego. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz WSP Milicz oraz pracownikami z zakładu energetycznego. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 3 godz. Resztki wyciętego drzewa i konarów strażacy ułożyli na poboczu drogi.

Pożar upraw rolnych w Cieszkowie
W dniu 06.08.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do gaszenia pożaru upraw rolnych, do którego doszło nieopodal Cieszkowa. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącej się łąki. Palącą się część łąki ugaszono za pomocą paru prądów wody podanych w natarciu.

Usuwanie gniazda os w Duchowie
W dniu 04.08.2015 r. w godzinach około południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda os w miejscowości Duchowo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli wspólnie ze strażakami z JRG Milicz. Podjęte działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Pożar nieużytków k.Milicza
W dniu 03.08.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do gaszenia pożaru nieużytków, do którego doszło nieopodal Sławoszowic. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącej się łąki. Palącą się część łąki ugaszono za pomocą paru prądów wody podanych w natarciu. Dzięki skutecznej akcji gaśniczej, przeprowadzonej przez strażaków z JRG Milicz, WSP Milicz, Wierzchowic oraz Naszej OSP spaleniu uległo tylko ok. 2ha łąki. Działania trwały ok 2 godz.

71 – ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2015 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 71-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów pożarniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Milicz.
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd. Cześć i chwała bohaterom!


Miasto Dzieci, czyli jak poznać zawód m.in. strażaka
Od kilku dni w Miliczu na terenie Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego działa Miasto Dzieci. Jest to innowacyjny projekt dydaktyczno – wychowawczy z elementami przedsiębiorczości skierowany do dzieci w wieku 6 – 12 lat.


Dzieci tworzą swoje własne „miasto”, na terenie którego działają różne firmy, przedsiębiorstwa i instytucje a przedstawiciele tych zawodów pokazują dzieciom jak wygląda ich dzień pracy. Dzieci podzielone na kilkunastoosobowe grupki przez określony czas wykonują wskazaną przez dorosłych pracę, w ten praktyczny sposób zdobywając wiedzę o zawodzie np. piekarza, mechanika samochodowego, bankowca itp.

Wśród zawodów, które dzieci miały okazję poznać, nie mogło oczywiście zabraknąć zawodu strażaka – tak bardzo popularnego wśród większości dzieci. Na strażackim stoisku, przygotowanym przez OSP Milicz, dzieci – pod bacznym okiem milickich strażaków – poznawały sprzęt i wyposażenie używane w codziennej służbie. Uczyły się udzielania pierwszej pomocy i przygotowania linii gaśniczej wraz z podawaniem wody. Zapoznawały się ze średnim samochodem ratowniczo – gaśniczym oraz przymierzały się do strażackich mundurów i hełmów. Strażacy informowali dzieci także o tym, jakie są i jak odpowiedzialnie używać telefonów alarmowych.
Po zajęciach, każde dziecko za wykonaną pracę otrzymywało wynagrodzenie w specjalnie przygotowanej na tą okazję walucie. Za otrzymane wynagrodzenie dzieci mogły zrobić zakupy w utworzonym na terenie obiektu sklepie z zabawkami lub założyć „lokatę” w banku ucząc się tym samym oszczędności.

Być może kiedyś, któreś z nich zasili szeregi milickich strażaków. Życzymy spełnienia marzeń.
Usunięcie uszkodzonego drzewa w Rudzie Milickiej
Dnia 25.07.2015 r. w godzinach popołudniowych , nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP w Miliczu do pomocy w usunięciu niebezpiecznego drzewa, uszkodzonego przez niesprzyjające warunki atmosferyczne w Rudzie Milickiej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych zagrażającego drzewa. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz WSP Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 3 godz. Resztki wyciętego drzewa i konarów strażacy ułożyli na poboczu drogi.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26-08-2015 15:45
Piwko

24-08-2015 22:24
Piwko

24-08-2015 22:02
Działo się, działo... Grin

24-08-2015 15:21
Upup...to był Jubileusz !!! ...

31-07-2015 14:11
Pozdrawiam wszystkich "idiotów" którzy Nam robią dalej pod górkę Pfft

24-07-2015 19:35
Grin

23-07-2015 16:05
...nie cisza, tylko rozważne działanie i praca wszystkich... Wink

02-07-2015 23:09
a tu znowu cisza.... Pfft

16-06-2015 19:42
...

27-05-2015 08:27
Pięknie Panowie, pięknie, oby tak dalej Wink

13-05-2015 22:50
Zakochany))

11-05-2015 16:40
a gdzie jesteś? Smile

10-05-2015 12:29
Melduje Dariuszu iż codziennie prawie jestem Pfft

06-05-2015 22:01
dobre pytanie Frown

06-05-2015 19:59
co tu taka cisza???? Sad

1,671,873 unikalne wizyty