25-07-2014 22:34
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 91
· Najnowszy użytkownik: Fenrir
Ostatnie komentarze
News
mocne pieruny były co X_X
Pozdrowienia dla wszys...
Kolejna akcja kiedy pr...
Trzeba zaznaczyc że zn...
Świetnie, w końcu tamt...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
· Pożar plebani w Buko...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Pogoda
Powitanie

W roku 2014 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 42 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP

Powalone drzewa między Walkowem a Miliczem
W dniu 09.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA został zadysponowany między Milicz a Walkowo w celu usunięcia z jezdni powalonych drzew. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie.
Działania trwały ok 30 minut
Usuwanie drzewa w Kaszowie
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu zadysponowany został do miejscowości Kaszowo gdzie na ścieżce rowerowej leżało powalone drzewo. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie.
Niebezpiecznie nachylone drzewo w Piotrkosicach-Osada
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA oraz podnośniku hydraulicznym SH-18 zostało zadysponowane do miejscowości Piotrkosice-Osada gdzie nachylone drzewo zagrażało budynkowi mieszkalnemu. Strażacy za pomocą podnośnika hydraulicznego oraz pilarek spalinowych usunęli niebezpieczne drzewo. Działania trwały ponad 3 godziny.
Usuwanie niebezpiecznych konarów drzew w okolicach Piotrkosic
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA został zadysponowany między Piotrkosice a Piękocin gdzie na drodze leżały powalone drzewa. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie. Działania trwały ponad godzinę.
Powalone drzewo na dom w Piotrkosicach
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany do miejscowości Piotrkosice gdzie podczas wichury drzewo zostało powalone na budynek mieszkalny. Strażacy za pomocą podnośnika oraz pilarki spalinowej usunęli zagrożenie oraz zabezpieczyli miejsce.
działania trwały ok 2 godzin.
Powalone drzewa w okolicach Pracz
W dniu 08.07.2014 roku podczas nawałnicy która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA oraz GLBM-Rt zostało zadysponowane między Pracze a Koruszka gdzie leżały powalone drzewa. Za pomocą pilarek spalinowych strażacy pocięli drzewa na kawałki i usunęli je z jezdni. Działania trwały ok godziny.
Poszukiwania zaginionego mężczyzny w Rakłowicach
W dniu 02.072014 r. jednostka nasza, na samochodzie Star 244 GBA 2,5/16, została zadysponowana, w godzinach ok. południowych przez SKKP w Miliczu do poszukiwań zaginionego mężczyznach, zamieszkałego w Rakłowicach. Działania nasze polegały na przeszukaniu kompleksu leśnego, linii kolejowej przebiegającej w tym miejscu i okolicznych miejscowości, a mianowicie: części Rakłowic, Jawora, Gór, Trzebicka. Poszukiwanym był ok. 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Rakłowic. Po ok. 3 godz. akcji, poszukiwany, został odnaleziony. Po udzieleniu mu przez strażaków pierwszej pomocy, mężczyzna wezwaną na miejsce przez KDR-a karetką, został odwieziony do szpitala w Miliczu. W działaniach tych oprócz naszej jednostki uczestniczyli strażacy z JRG Milicz, OSP Cieszków, OSP Guzowice oraz funkcjonariusze KPP w Miliczu.
Obchody Święta Bożego Ciała w Miliczu
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu od bardzo wielu lat uczestniczą w obchodach różnych świąt w Miliczu.
W dniu 19.06.2014 roku uczestniczyli w obchodach Bożego Ciała w Miliczu w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

Uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.

Uroczystość ta została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem bp Robert z Thourotte ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Niemcy. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny jej wprowadzenia wskazał: "[...] zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia." Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym uroczystość nie została ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317).

W 1955 Pius XII wprowadzając swoje reformy liturgiczne zlikwidował obchody oktawy uroczystości. Zmianę tę utrzymał Paweł VI wprowadzając w 1969 nowe normy kalendarza liturgicznego (Mysterii paschalis).

W formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego rozdzielnie obchodzi się święto Bożego Ciała i Bożej Krwi: 1 lipca obchodzone jest święto Przenajświętszej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa (Festum Pretiosissimi Sanguinis Domini Nostri Jesu Christi).

Z Bożym Ciałem związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest obchodzona zaraz po oktawie Bożego Ciała, czyli w piątek osiem dni po Bożym Ciele.
Oto kilka zdjęć z tegorocznej uroczystości.
Wycieczka dzieci z Przedszkola Parafialnego w Miliczu
W dniu 26 czerwca 2014 roku Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu odwiedziło 18 dzieci z Przedszkola Parafialnego wraz z opiekunkami.
Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i polać wodą a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz.
Druhowie z Milicza na koniec przekazali dzieciom kolorowanki oraz plakat z wozem strażackim.

Akcja poszukiwawcza w Nowym Zamku
W dniu 22.06.2014 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów został zadysponowany do miejscowości Nowy Zamek w celu wzięcia udziału w działaniach poszukiwawczych. Zaginiony mężczyzna znalazł się w niedługim czasie.
Oprócz naszej jednostki, w działaniach tych udział wzięli strażacy z JRG Milicz, OSP Gądkowice, OSP Wziąchowo Wlk., a także funkcjonariusze KPP w Miliczu.
Groźna plama oleju na ulicach Milicza
W dniu 10.06.2014 roku, nasza jednostka na samochodzie Mercedes GLBM-Rt, zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju która ciągnęła się ul. Grunwaldzką, Kościuszki, Krótką i Dąbrowskiego w Miliczu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych. Plama oleju miała ok. 1,0 km długości. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego tylko nasza jednostka zużyła ok. 20 kg. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Oprócz naszej jednostki w zdarzeniu uczestniczyła również jednostka z JRG Milicz.
Pożar budynku gospodarczego w Sławoszowicach
W dniu 09.06.2014 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz na samochodach Star GBA 2,5/16 oraz Mercedes GLBM-Rt, został zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru budynku gospodarczego, który miał miejsce w Sławoszowicach, na terenie zakładu PP-U „POM” w Miliczu Sp. z o.o. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy gaszeniu (zasilanie wodne i dowożenie wody). Dodatkowo nasi strażacy przeszukali całe pomieszczenie wewnątrz. Akcja trwała ok. 1 godz. Oprócz naszej jednostki w zdarzeniu uczestniczyły również jednostki z JRG Milicz, a także Wojskowa Straż Pożarna ze Składu Milicz J.W.4229.
Na pomoc bocianom w Rudzie Sułowskiej
Dnia 07.06.2014 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego samochodu , Star 200 Sh-18 został zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do pomocy przy ratowaniu bocianiej rodziny, która swoje gniazdo miała w Rudzie Sułowskiej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyjęciu młodych bocianów z gniazda. Dorosłe bociany zostały zabite przez wyładowanie atmosferyczne, kilka dni wcześniej. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została służba energetyczna, w celu wyłączenia zasilania pobliskiej linii energetycznej, oraz strażnik Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Bociany zostały przewiezione przez strażnika parku do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków w Złotówku, koło Oleśnicy. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Dzień Dziecka w OSP MILICZ
W dniu 1 czerwca 2014 roku z okazji Dnia Dziecka, strażacy ochotnicy z Naszej jednostki zorganizowali jak co roku "Dzień Otwartej Remizy".
Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu w tym dniu odwiedziło około dwustu dzieci wraz z opiekunami. Był to swoisty rekord, dotychczas odwiedzało nas w tym dniu około 100 dzieci wraz z rodzicami.
Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i polać wodą a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz.
Druhowie z Milicza na koniec wręczali słodkości w formie lizaków i napojów oraz robili pamiątkowe zdjęcia.
Poniżej przedstawiamy krótki film, który pokazuje jak wyglądał dzień "Otwartej Remizy" w OSP Milicz dzięki TVP Milicz.
OSP Milicz dla Dzieci
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu jak co roku otwiera remizę dla najmłodszych mieszkańców Milicza. Z okazji DNIA DZIECKA w godzinach od 11-16 strażacy prezentować będą swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz będą przeprowadzać pogadanki na temat bezpieczeństwa pożarowego, każde dziecko będzie miało okazję założyć hełm strażacki, usiąść za kierownicą wozu pożarniczego, polać wodę z :sikawki" i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy strażak. Dla przybyłych przewidziany jest mały słodki poczęstunek :)

Usuwanie wiatrołomu w Miliczu
W dniu 27.05.2014 roku w godzinach wieczornych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA została zadysponowana do usunięcia powalonego drzewa w Miliczu przy ul.Stawnej. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych pocięli drzewo oraz usunęli z drogi.

Wypompowywanie wody z Krytej Pływalni w Miliczu
W dniu 27.05.2014 roku w godzinach wieczornych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanej piwnicy w budynku Krytej Pływalni " Milicka Fala" przy ul.Kombatantów w Miliczu. Strażacy za pomocą motopompy pływającej wypompowali wodę.
Poniżej przedstawiamy krótki filmik który zrealizowała Telewizja Powiatu Milickiego ukazujący momenty skutków burzy:


Wypompowywanie wody w Miliczu
W dniu 27.05.2014 roku w godzinach południowych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GLBM-Rt została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ul.Kopernika w Miliczu. Strażacy za pomocą motopompy pływającej wypompowali wodę.

Wypompowywanie wody w Miliczu
W dniu 27.05.2014 roku w godzinach południowych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GLBM-Rt została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanej piwnicy w budynku Gimnazjum przy ul.Armii Krajowej w Miliczu. Strażacy za pomocą motopompy pływającej wypompowali wodę.

Wypompowywanie wody w Miliczu
W dniu 27.05.2014 roku w godzinach południowych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GLBM-Rt została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ul.Kościuszki w Miliczu. Strażacy za pomocą motopompy szlamowej oraz pływającej wypompowali wodę.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-07-2014 20:14
dzięki Kogut

24-07-2014 12:08
Szacun dla Pana niżej... Grin

23-07-2014 19:44
Gaszenie

23-07-2014 06:30
pozdrawiam osp milicz Kogut

23-07-2014 06:08
Lubię osp milicz

23-07-2014 06:07
Kogut

25-04-2014 16:27
Smile

24-04-2014 11:39
Dziękujemy Smile

23-04-2014 15:30
Pozdrowienia dla.A.R.W

23-04-2014 14:35
SmileZa mundurem Panny sznurem.Pozdrawiam
chłopaków z OSP>Milicz Buziak]]]

13-04-2014 18:05

24-03-2014 12:12
Polecam wszystkim artykuł z linku poniżej, który zamieścił Ziutek610

20-03-2014 10:27
polecam artykuł w linku poniżej

20-03-2014 10:26
http://kartuzy.inf
o/wiadomosc,15239,
Powiat-Strazacy-OS
P-znow-zrezygnowal
i-z-ekwiwalentow.h
tml

24-01-2014 17:47
Dziękuje kolegom za pamięć i odwiedziny Smile

1,187,146 unikalne wizyty