28-02-2017 11:28
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 139
· Najnowszy użytkownik: Cidessenak
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
była wymiana doświadcz...
kondycję trzeba regula...
słuszna inicjatywa, pi...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Gry
· mBank czy jakiś inny
· Sprzedam działkę bud...
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2017 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 16 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Niebezpieczne drzewo w okolicy Ujazdu.
Ponownie w dniu 24.02.2017 roku, tym razem w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, w okolice miejscowości Ujazd (gm. Cieszków), w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa, mocno nachylonego nad drogą powiatową, biegnącą z Cieszkowa do Ujazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu niebezpiecznego drzewa za pomocą pilarki łańcuchowej. Cała akcja trwała ok. 1 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z OSP Cieszków (dwa zastępy).
Niebezpieczne drzewo w Łazach Wlk.
Dnia 24.02.2017 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, w okolice miejscowości Łazy Wlk. (gm. Krośnice), w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa, niebezpiecznie nachylonego nad drogą powiatową, biegnącą w stronę tej miejscowości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu niebezpiecznego drzewa za pomocą pilarki łańcuchowej. Nieopodal miejsca akcji strażacy usunęli jeszcze jedno drzewo, które również było zagrożeniem. Cała akcja trwała ok. 2 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali koledzy z JRG Milicz.
Zalana posesja w Sulimierzu
22 lutego br. od rana IMGW ostrzegało przed intensywnymi opadami i wezbraniami 3 stopnia na terenie dolnośląskiego. Prognozy meteorologów się sprawdziły. W godzinach wieczornych i nocnych, po ulewnych deszczach jakie przechodziły nad Miliczem i okolicami, Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu, w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym MAN GBA 3,5/29 została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanej posesji w Sulimierzu. Strażacy za pomocą motopomp pływających wypompowali wodę z zalanego terenu. Akcja ratownicza trwała ok. 2 godz. Razem z nami w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Pożar intalacji kominowej w Miliczu
W dniu 20 lutego br., w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru instalacji kominowej, który miał miejsce w Miliczu, na ul. 11-go Listopada. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także ugaszeniu palącego się przewodu kominowego za pmocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Dokonano sprawdzenia drożności gaszonej instalacji oraz pomiar eksplozymetrem pomieszczeń mieszkalnych – wynik był zerowy. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział koledzy z JRG Milicz (dwa zastępy). Całą akcja trwała ok. 1,5 godz.
Lądowanie helikoptera LPR w Stawcu
W dniu 20.02.2017 roku w godzinach południowych zastęp JOT OSP Milicz na samochodzie MAN GBA 3,5/29 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do miejscowości Stawiec, w celu zabezpieczenia lądowiska dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „RATOWNIK 21”. LPR został zadysponowany do osoby chorej, która wymagała natychmiastowej pomocy i szybkiego transportu do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy, wraz z ekipą LPR osobie poszkodowanej oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania statku powietrznego. W działaniach tych udział wzięli oprócz naszych strażaków, strażacy z JRG Milicz i LPR „RATOWNIK 21”z Ostrowa Wlkp. Całe działania trwały ok. 1 godz.

Poniżej umieszczamy krótki film realizujący lądowanie oraz start śmigłowca zrealizowany dzięki TVPM :)
Podtopione posesje w Piękocinie
W wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych, nagły wieczorny nocny wzrost temperatury powyżej 0 C, spowodował szybkie topnienie pokrywy śnieżnej zalegającej na okolicznych polach. Spływająca woda, po częściowo zamarzniętej ziemi, spowodowała podtopienie dwóch posesji w Piękocinie. Dyżurny SK KP KP PSP w Miliczu zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy naszej jednostki na samochodach MAN GBA 3,5/29 i STAR GBA 2,5/16. Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia, przystąpili do jego zabezpieczenia oraz wypompowania zalegającej wody. Nadmiar wody został wypompowany za pomocą pomp pływających oraz szlamowych. Dodatkowo na miejsce zdarzenia została zadysponowana koparka z milickiego ZUK-u, która pomogła w udrożnieniu okolicznych rowów. W zdarzeniu oprócz naszych strażaków, udział brali strażacy z JRG Milicz i OSP Sułów. Działania trwały ok. 4 godz. W wyniku wspólnych działań zagrożenie usunięto.
Wizyta Duszpasterska w OSP Milicz
W dniu 16 lutego 2017 roku w Naszej jednostce odbyła się wizyta duszpasterska, którą przeprowadził nasz kapelan ks. Grzegorz Gac. Po modlitwie zebranych członków, poświęcone zostały pomieszczenia oraz sprzęt bojowy. Jest to już tradycja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu, że na początku roku gościmy w naszej remizie wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Posługa w naszych szeregach ks. Grzegorza jest dla nas dużym wsparciem i pomocą.
Ferie zimowe MDP Milicz
Zaczęły się ferie zimowe. Zaczęli je także członkowie MDP OSP Milicz. W związku z tym starsi druhowie i opiekunowie drużyny, zorganizowali dla młodszych druhów kulig. Na zaproszenie przyjaciela Naszej Jednostki, Pana Mirosława Smoły i jego małżonki, udała się cała drużyna w ubiegłą niedzielę do leśniczówki w Łazach Wlk. Tam wszyscy wzięli udział w dwóch przejazdach kuligiem, przez przepiękne tereny okalające leśniczówkę. A po zakończonej jeździe zasiedli przy wspólnym ognisku, rozgrzewając się ciepłą herbatą, zjedli pyszną kiełbaskę oraz kaszankę. Po zakończeniu cała grupa wróciła do Milicza.
Pożar przewodu kominowego w Miliczu
W dniu 11.02.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz został zadysponowany przez SK KP PSP Milicz do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego w Miliczu przy ul. Nowowiejskiej, działania gaśnicze trwały ok 1 godziny. Na miejscu oprócz Naszej jednostki działały dwa zastępy JRG Milicz.
Pożar budynku w Słabocinie
W dniu 10.02.2017 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile dwóch zastępów,
na samochodach MAN GBA 3,5/29 i Star 200 SH-18, została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pożaru budynku koła łowieckiego w Słabocinie. Do pożaru doszło w godzinach około południowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się części budynku oraz przeszukaniu obiektu i wyniesienia łatwopalnych przedmiotów. Pracę strażaków dodatkowo utrudniała niska temperatura i silne zadymienie. Praca wewnątrz odbywała się w aparatach ODO. Przedstawione działania trwały ok. 2 godz. W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki, udział brały zastępy z JRG Milicz, OSP Cieszków, OSP Brzezina, Policja oraz Zakład Energetyczny.
Strażackie bliźniaczki
W dniu 31.01.2017 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, najpierw o godz. 12:23 przyszła na świat Kornelia Staniszewska, pierwsza z uroczych córeczek bliźniaczek naszego strażaka, sekretarza milickiej jednostki Dh Marcina Staniszewskiego i jego partnerki Sandry Polinowskiej (przypominamy, że Sandra i Marcin są członkami naszej jednostki). Kilka minut później o godz. 12:32, urodziła się druga z dziewczynek, Laura. Dziewczynki, w momencie narodzin ważyły i mierzyły odpowiednio 3050 g i 51 cm oraz 2990 g i 52 cm. Mama i maluszki są już w domu i czują się dobrze. Dumny tata Marcin, opiekuje się nimi troskliwie i czeka niecierpliwie na przyjście wiosny i pierwsze wspólne spacery.
Pożar wiat garażowych w Miliczu
W dniu 07.02.2017 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile jednego zastępu,
na samochodzie MAN GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pożaru wiat garażowych, który miał miejsce w Miliczu. Do pożaru doszło w godzinach nocnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu na palące się wiaty oraz przeszukaniu obiektu i wyniesienia łatwopalnych przedmiotów. Pracę strażaków dodatkowo utrudniała niska temperatura, znaleziona butla z gazem technicznym oraz sprzęt i pojazd mechaniczny znajdujący się wewnątrz. Przedstawione działania trwały ok. 2 godz. W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki, udział brały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz, Policja oraz Zakład Energetyczny.
Niebezpieczny wyciek na DK 15
W dniu 05.02.2017 roku, nasza jednostka na samochodzie Man GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy oleju napędowego, która została zlokalizowana w pasie drogi krajowej nr 15, pomiędzy 24 i 27 km. Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych w okolicach miejscowości Miłochowice. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego tylko nasza jednostka zużyła 50 kg. Razem z nami w działaniach udział brali strażacy z WSP Milicz. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
1 % za życie
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu jak co roku kieruje prośbę
do wszystkich o wspólne zaangażowanie w akcję
1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
Apel kierujemy do wszystkich sympatyków OSP Milicz. Dzięki instytucji 1% możemy pozyskać dodatkowe źródło finansowania naszej działalności statutowej.
Początek nowego roku 2017 to czas składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2016 jak: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz zeznań o wysokości osiągniętych przychodów ewidencjonowanych - PIT-28.
1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Wystarczy, że rozliczając się z urzędem skarbowym w 2017 roku w zeznaniu za rok
podatkowy 2016:
1) we „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ
ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu
każdego zeznania rocznego wpiszemy numer KRS Związku: 0000 116 212,
2) w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, w „Celu szczegółowym 1%"
wpiszemy skróconą nazwę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
oraz jej dokładny adres czyli UL.KUŹNICZA 8, 56-300 Milicz.

Pokaz jak ma wyglądać wypełnienie PIT-u pokazane jest w galerii w Naszej ulotce
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE OSP MILICZ
W DNIU 04.03.2017 ROKU O GODZINIE 16:00 ODBĘDZIE SIĘ WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW OSP MILICZ W RESTAURACJI PELIKAN.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!! OBOWIĄZUJE MUNDUR GALOWY
Pożar przewodu kominowego w Świętoszynie
W dniu 1 lutego br., w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Man GBA 3,5/29, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego, który miał miejsce w miejscowości Świętoszyn. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego (dwie sztuki gaśnicy proszkowej GP 6) palącego się przewodu kominowego oraz sprawdzeniu drożności gaszonej instalacji po akcji gaśniczej. Dokonano także pomiarów eksplozymetrem pomieszczeń mieszkalnych – wynik był zerowy. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz. Całą akcja trwała ok. 1 godz.
1% podatku dla żony strażaka OSP Milicz
Po raz drugi zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% podatku dla żony strażaka OSP w Miliczu
która 3 lata temu zachorowała na zapalenie rdzenia kręgowego i od tej pory porusza się
na wózku inwalidzkim. Ma sparaliżowane nogi a ręce wróciły już prawie do pełnej
sprawności. Sukces ten zawdzięczany jest rehabilitacji która jest bardzo kosztowna lecz
niezbędna. Jej stan zdrowia ciągle się poprawia i z nadzieją patrzymy jak zwiększa się
szansa na łatwiejsze życie.
Każda ofiarowana kwota przekazana na konto pozwoli na dalszą rehabilitację Honoraty,
a za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.


Pomocy można udzielać w formie przekazania 1% podatku wpisując w PIT-cie:
1. KRS: 0000273196,
2. W rubryce "Informacje Uzupełniające"- cel 1%: Honorata Plewka

Dobrowolne wpłaty można dokonać na subkonto w Fundacji:
"Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"
45-316 Opole, ul. Samborska 15
nr konta: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopisem Honorata Plewka


Dziękujemy wszystkim za dobre serce.
Zarząd OSP w MiliczuSamochód w rowie na DW 448
Dnia 17.01.2017 r. w godzinach porannych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Miliczu na ul. Łowieckiej, w ciągu DW 448. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem na miejscu zdarzenia oraz wyciągnięciu z przydrożnego rowu samochodu osobowego biorącego udział w zdarzeniu, za pomocą wyciągarki. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Strażacy OSP Milicz na 25-tym Finale WOŚP w Miliczu
W dniu 15 stycznia 2017 r. w Miliczu odbył się 25 Finał WOŚP. W tym roku pieniądze były zbierane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom – 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówił Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie mogło na tym Finale zabraknąć strażaków OSP Milicz. Do naszych zadań należało zabezpieczenie całej imprezy pod względem p/poż., KPP oraz logistycznym, dla wszystkich chętnych mieliśmy pyszną grochówkę i gorącą herbatę, bardzo przydatne tej zimy, cieszą cię niesłabnącym zainteresowaniem. Dodatkowo przy naszym stoisku z grochówką i herbatą stała nasza puszka na datki dla WOŚP. W dniu wczorajszym na milickim Finale udało się nam uzbierać kwotę: 786,22 zł, cała została wpłacona po przeliczeniu do Banku Spółdzielczego w Miliczu i przekazana na konto WOŚP. Bardzo duży udział w Orkiestrze miała milicka Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Milicz.
Niebezpieczne drzewo we Wziąchowie Wlk.
Dnia 16.01.2017 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Wziąchowo Wlk. (gm. Milicz), w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa, które pod ciężarem padającego śniegu niebezpiecznie przechyliło się i zagrażało budynkowi mieszkalnemu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu za pomocą pilarki łańcuchowej niebezpiecznego drzewa. Cała akcja trwała 2,5 godziny. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15-02-2017 09:28
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na wizytę duszpasterską naszego kapelana, tzw. "kolędę", która odbędzie się 16.02.2017 r., o godz. 16.00, w milickiej Kogut remizie.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2017. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

27-10-2016 17:03
Tu cisza, tam cisza... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie... Co to będzie? Co to będzie?

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

19-10-2016 16:39
Co taka ciszaaa....???

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

2,578,622 unikalne wizyty