26-02-2015 23:52
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 99
· Najnowszy użytkownik: strazak1
Ostatnie komentarze
News
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Proszę :P
A gdzie dopisek kto to...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Sprzedam działkę bud...
· Co wy na to. :)
· Pytania o przyjęcie.
· Dowcipy
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2015 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 12 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP

Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Gądkowice
W dniu 20.01.2015 roku w delegacja OSP Milicz w składzie dh Grzegorz Duda – Prezes naszej jednostki, dh Andrzej Figlak, dh Marcin Staniszewski i dh Jakub Duda – członkowie, została zaproszona do OSP Gądkowice, jednostki z którą współpracujemy, na walne zebranie sprawozdawcze. Odbyło się ono w świetlicy w Gądkowicach i miało bardzo uroczysty charakter. Uczestniczyły w nim także wszystkie drużyny młodzieżowe, których słynie miejscowa jednostka. W spotkaniu tym brał udział także Burmistrz Gminy Milicz, Pan Piotr Lech, który po wysłuchaniu sprawozdań dotyczących ubiegłego roku, zobowiązał się do pomocy przy budowie remizy dla OSP Gądkowice. Deklaracja ta przez wszystkich obecnych członków jednostki, została przyjęta z dużą satysfakcją. Po części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali strażacy z Gądkowic.

Ulatniajacy się gaz w Miliczu
W dniu 19.02.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA 2,5/16 został zadysponowany przez przez SKKP KP PSP w Miliczu do pomocy przy zabezpieczaniu miejsca zdarzenia w Miliczu przy ul.Zamkowej ulatniał się gaz. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane Pogotowie Gazowe z Wrocławia. Po uszczelnieniu zaworu i syfonu w ziemi zlikwidowano wyciek.
Działania trwały ok 2,5 godz. Na miejscu zdarzenia były również zastępy JRG Milicz oraz WSP Milicz.


Podtopiony osiedlowy transformator w Miliczu
W dniu 16.02.2015 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu,
na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pomocy przy wypompowaniu wody z poziomu piwnicznego, w bloku mieszkalnym przy ul. Mickiewicza, gdzie znajduje się osiedlowy transformator. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i po wyłączeniu zasilania przez pracowników Pogotowia Energetycznego, wypompowaniu wody ze wszystkich trzech pomieszczeń, w których rozlokowany jest transformator, za pomocą pomp pływających. Przedstawione działania ratownicze trwały ok. 1 godz. Na miejscu akcji uczestniczył również zastęp z JRG Milicz i wspomniane już Pogotowie Energetyczne.


Przewrócone drzewo w Miliczu przy DK nr 15
W dniu 11.02.2015 r. nasi strażacy zostali zadysponowani w sile jednego zastępu na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16 do pomocy przy usunięciu powalonego drzewa w Miliczu. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, okazało się że na skrzyżowanie ul. Piłsudskiego, Cichej i Zamkowej przewróciło się drzewo z parku należącego do Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przez strażaków oraz pocięciu powalonego na jezdnię drzewa za pomocą pilarek łańcuchowych i usunięciu resztek drzewa na pobocze drogi. Opisywane zdarzenie trwało ok. 30 min. W działaniach udział brały oprócz naszej jednostki zastępy z JRG Milicz.

Skażenie wody w Miliczu
W dniu 10.02.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu,
na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pomocy przy usunięciu niebezpiecznej plamy jaka pojawiła się na milickim zalewie. Jednostkom przybyłym na miejsce akcji, po krótkim rozpoznaniu terenu udało się szybko zlokalizować prawdopodobne miejsce wycieku bliżej nieznanej substancji. Miejsce to zabezpieczono ustawiając naturalne zapory sorpcyjne ze słomy (trzy stopniowe). Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo zastęp z JRG nr 3, z Wrocławia (ratownictwo chemiczne), który pobrał do badań próbki substancji, która zmieszała się z wodą. Opisywane działania ratownicze trwały ok. 4 godz. Na miejscu w akcji uczestniczyły również zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz, Policja i pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Milickiego Starostwa.

Puchar Świata zdobyty przez polskich siatkarzy w Miliczu
W dniu 10.02.2015 r. nasi strażacy uczestniczyli w szczególnym wydarzeniu, które miało miejsce w Miliczu. A mianowicie, w tym dniu, do naszego miasta przyjechał Puchar Świata w Siatkówce Mężczyzn, zdobyty we wrześniu ubiegłego roku przez naszą złotą drużynę. Na prośbę Burmistrza Piotra Lecha oraz organizatorów, nasi strażacy pomagali przy zabezpieczeniu całej imprezy oraz samego trofeum, które przybyli zobaczyć licznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy Milicza, głównie dzieci i młodzież. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Pożar domu w Sułowie
W dniu 09.02.2015 roku w godzinach południowych JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów,
na samochodzie STAR 244 GBA 2,5/16 oraz STAR 200 SH -18 został zadysponowany przez SKKP KP PSP w Miliczu, do pomocy w gaszeniu pożaru poszycia dachowego, który wybuchł w budynku jednorodzinnym w Sułowie. Pożar był groźny, ponieważ rozgrzany do wysokiej temperatury
przewód kominowy, zagrażały całemu budynkowi. Jednostkom przybyłym na
miejsce akcji, udało się szybko zabezpieczyć miejsce zdarzenia i przystąpić do działań
gaśniczych. Praca strażaków polegała na zagaszeniu paleniska pieca, a także ugaszeniu palącego się poszycia dachowego przy pomocy jednego prądu gaśniczego w natarciu. Nasi strażacy pomagali dodatkowo przy kierowaniu ruchem w miejscu akcji, ponieważ do opisywanego zdarzenia doszło tuż obok drogi wojewódzkiej nr 439 oraz przygotowaniu zaopatrzenia wodnego. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ok. 1,5 godz. Na miejscu w akcji uczestniczyły również zastępy z JRG Milicz, OSP Sułów, Policja i Pogotowie Energetyczne.

Walne Zebranie Sprawozdawcze w OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w Miliczu
W dniu 07.02.2015 roku o godzinie 16:00 w restauracji "PELIKAN" w Miliczu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu za rok 2014. Nasze zebranie zaszczycili licznie przybyli goście, wśród nich byli m.in. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu dh Zdzisław Średniawski, dh senior naszej jednostki Eugeniusz Kaliciak, Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Miliczu Zbigniew Jasiński, Kapelan Powiatowy ZOSP RP w Miliczu dh ks. Kamil Motyka, Kapelan OSP Milicz dh ks. Grzegorz Gac, dh Stanisław Plewka członek ZOP i ZOG ZOSP RP w Miliczu będący naszym członkiem, delegacje z zaprzyjaźnionych jednostek OSP ze Zdun, Piękocina i Łaz, Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu reprezentował st. kpt. mgr Krzysztof Dobroszczyk, Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu Maciej Małecki, przyjaciele naszej jednostki Eugeniusz Rogal i Grzegorz Jankowski, i in. W czasie Walnego Zebrania poruszano najbardziej aktualne sprawy dot. OSP Milicz. Najwięcej czasu poświęcono sprawie odwołania naszej jednostki od uchwały wykluczającej ją ze Związku, (wg. przedstawionych dokumentów), podjętej nie zgodnie z prawem. Omawiano aktualny stan prawny naszej straży oraz jej plany na rok następny, dot. pozyskania nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz jubileuszu powstania, który w tym roku obchodzić będzie nasza jednostka. Po podsumowaniu mijającego roku, zebrani udzielili absolutorium Zarządowi – jednogłośnie. Pod koniec obrad Walnego Zebrania, przegłosowano uchwały podjęte podczas jego trwania, a dot. naszego jubileuszu, powołania komitetu fundacji nowego sztandaru jednostki, funkcjonowania jednostki w obecnym stanie prawnym, powrocie do przekazywania ekwiwalentu dla członków JOT – u, pozyskania w/w pojazdu rat.-gaś.. Następnie nagrodzono najbardziej aktywnych członków naszego JOT-u. Najwięcej wyjazdów w ubiegłym roku miał dh Piotr Szarek. Za swoją pracę dla straży wyróżnieni zostali: dh Paweł Michałek, dh Paweł Śledzianowski (w nagrodę otrzymali strażackie polary), dh Grzegorz Duda, dh Wojciech Szarek, dh Patryk Wołkowski, dh Dariusz Winiarski, dh Rafał Radecki (otrzymali zimowe czapki strażackie), dh Patryk Witek (otrzymał koszulkę strażacką). Nowym członkom naszej jednostki wręczono legitymacje i koszulki strażackie: dh Anna Stafańska, dh Michał Stefański, dh Natalia Kochel, dh Sandra Wołkowska, dh Sandra Polinowska. Nowym członkiem OSP w Miliczu, został dh ks. Kamil Motyka Kapelan Powiatowy ZOSP RP. Wszystkim nowo przyjętym członkom serdecznie gratulujemy i życzymy strażackiego powodzenia. Koszulki i czapki dla naszych strażaków ufundował Eugeniusz Rogal. Nasi przyjaciele i sponsorzy wspomniany już Eugeniusz Rogal oraz Grzegorz Jankowski otrzymali w prezencie od milickich strażaków okolicznościowe statuetki.
Dodatkowo w tym roku po raz kolejny, nasi strażacy nie przekazywali 1% na rzecz naszej jednostki, a zaangażowali się w pomoc dla chorej żony naszego kolegi dh Zenona Plewki, przekazując jej swój podatek. Ponadto w czasie Walnego Zebrania także przeprowadzono zbiórkę na ten szczytny cel. Zebraną kwotę przekazano dh Zenonowi, z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla chorej żony.

Pożar komina w Baranowicach
W dniu 31.01.2015 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu,
na samochodzie typu Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SKKP KP PSP
w Miliczu, do pomocy w gaszeniu pożaru przewodu kominowego, który wybuchł w budynku
mieszkalnym w Baranowicach. Pożar był groźny, ponieważ rozgrzany do wysokiej temperatury
piec CO oraz przewód kominowy, zagrażały całemu budynkowi. Jednostkom przybyłym na
miejsce akcji, udało się szybko zabezpieczyć miejsce zdarzenia i przystąpić do działań
gaśniczych. Praca strażaków polegała na szybkim zagaszeniu paleniska pieca,
zabezpieczeniu wylotu komina sitem kominowym, a także ugaszeniu palącej się sadzy przy
pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ok. 2 godz. Na miejscu w akcji uczestniczyły również zastępy z JRG Milicz i OSP Olsza.
Niebezpieczne drzewo w Jaworze
Dnia 30.01.2015 r., w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego
zastępu na samochodzie typu Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do
miejscowości Jawor (gm. Cieszków), w celu pomocy przy wycince niebezpiecznego drzewa pochylonego, zagrażającego budynkowi mieszkalnemu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycince, za pomocą pilarek łańcuchowych, zagrażającego
drzewa.
Oprócz Naszego zastępu w działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Milicz. Działania trwały ok. trzech godzin.
Ferie z DWÓJKĄ w OSP Milicz
W dniu 30.01.2015 roku, w Naszej Jednostce gościliśmy blisko 50 - cio osobową grupę uczniów ze SP nr 2 w Miliczu, którzy spędzali tegoroczne ferie zimowe w Miliczu, w ramach akcji "Ferie z Dwójką 2015", pod hasłem "Na feriach nie ma nas w domu". Nasi goście zobaczyli warunki w jakich
służymy i pomagamy mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Uczniowie odwiedzający milicką jednostkę mogli zapoznać się ze sprzętem, którym dysponują strażacy ochotnicy, dowiedzieć się co zrobić, żeby udzielić pierwszej pomocy, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe oraz czym jest
"czad" i jak się przed nim chronić. Zapoznali się także z działaniem gaśnicy proszkowej oraz mogli spróbować swoich sił w podając prąd wody z odcinka gaśniczego. Ponadto w trakcie zajęć, jakie przeprowadzili miliccy strażacy ochotnicy, wszyscy zebrani dowiedzieli się jak prawidłowo korzystać z telefonów alarmowych i dlaczego powinni, odpowiedzialnie, robić to także młodsi. Dalsza część wizyty odbyła się w Świętoszynie na terenie szkółki leśnej, gdzie strażacy przygotowali dla dzieci pyszną strażacką grochówkę oraz pomagali piec kiełbaski na grillu. Grochówkę przygotował dh. Arkadiusz Parkitny. Po zwiedzeniu terenu szkółki leśnej strażacy zaprosili wszystkich na ciepły posiłek.
Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, w tym Nasza Jednostka.
Spotkanie i zajęcia dot. bezpieczeństwa odbyły się w OSP Milicz na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miliczu oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS Dwójka.


Nowy Zestaw Narzędzi Hydraulicznych dla OSP Milicz
W dniu 28 stycznia 2015 r., przedstawiciele firmy Delta Service, która reprezentuje w Polsce holenderską firmę Holmatro, przywieźli do Naszej jednostki, nowoczesny zestaw narzędzi hydraulicznych, który otrzymaliśmy w ramach dofinansowania przydzielonego nam z KSRG oraz dzięki pomocy sponsorów. Otrzymany zestaw jest najnowocześniejszym tego typu na terenie naszego powiatu i sklasyfikowany jest jako „ciężki”. W skład zestawu wchodzą: nożyce, rozpieracz, rozpieracz kolumnowy, węże oraz pompa. W/w zestaw został wyprodukowany specjalnie, zgodnie z zamówieniem, dla Naszej jednostki. Będzie on wykorzystywany do działań prowadzonych przez OSP Milicz w czasie zdarzeń drogowych lub innych zagrożeń. Dotychczas posiadany zestaw narzędzi firmy Lukas, zostanie nieodpłatnie przekazany przez nas do innej jednostki na terenie powiatu milickiego.


Wizyta Duszpasterska w OSP Milicz
W dniu 28 stycznia 2015 roku w Naszej jednostce odbyła się wizyta duszpasterska, którą przeprowadził nasz kapelan ks. Grzegorz Gac. Po modlitwie zebranych członków, poświęcone zostały pomieszczenia oraz sprzęt bojowy. Jest to już tradycja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu, że na początku roku gościmy w naszej remizie wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Posługa w naszych szeregach ks. Grzegorza jest dla nas dużym wsparciem i pomocą.


1% podatku na żonę strażaka
Po raz drugi zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% podatku dla żony strażaka OSP w Miliczu
która 2 lata temu zachorowała na zapalenie rdzenia kręgowego i od tej pory porusza się
na wózku inwalidzkim. Ma sparaliżowane nogi a ręce wróciły już prawie do pełnej
sprawności. Sukces ten zawdzięczany jest rehabilitacji która jest bardzo kosztowna lecz
niezbędna. Jej stan zdrowia ciągle się poprawia i z nadzieją patrzymy jak zwiększa się
szansa na łatwiejsze życie.
Każda ofiarowana kwota przekazana na konto pozwoli na dalszą rehabilitację Honoraty,
a za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.


Pomocy można udzielać w formie przekazania 1% podatku wpisując w PIT-cie:
1. KRS: 0000273196,
2. W rubryce "Informacje Uzupełniające"- cel 1%: Honorata Plewka

Dobrowolne wpłaty można dokonać na subkonto w Fundacji:
"Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"
45-316 Opole, ul. Samborska 15
nr konta: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopisem Honorata Plewka


Dziękujemy wszystkim za dobre serce.
Zarząd OSP w MiliczuRefleksje nad "Bombiarzem" oraz oswiadczeniem Prezydium ZG OSP RP w Miliczu
Czytając dzisiejszy głos Milicza nie da się pominąć artykułu o Marcinie M. który dopuścił się złamania prawa, narażenia życia i zdrowia niewinnych ludzi.
Nasze stowarzyszenie jest jak rodzina, pomagamy sobie w każdej sytuacji, żaden strażak ochotnik nie zostaje sam gdy dosięgnie go zły los, niemal każdego dnia stajemy w obliczu zagrożenia ratując życie i dobytek innych ludzi. W tych akcjach uczestniczył również Marcin, narażał swoje życie dla innych jednak bez względu na zasługi oraz relacje koleżeńskie jakie są miedzy członkami, zarząd OSP Milicz podjął jednogłośną decyzje odnośnie wykluczenia go z szeregów naszej jednostki. Takie zachowanie nie powinno się nigdy zdarzyć i niech będzie przestrogą dla innych, za błędy karany jest sprawca jak i również cała jednostka ponosi odpowiedzialność zbiorową, mediom łatwiej sprzedać artykuł jeżeli jest dopisek strażak Marcin M. Społeczeństwo szuka tylko pretekstu żeby powiedzieć, a w tej straży wszyscy kradną, wszyscy to przestępcy... Ta sytuacja pokazuje jak łatwo przejść od bohatera do zera.
Zabolały Nas słowa zamieszczone w w/w gazecie przez Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Stworzone z pewnością przez Janusza Bleka. Członkowie prezydium po raz kolejny zrobili z nas najgorsze zło, kara jaka nas spotkała w postaci wykluczenia niesie ze sobą pewne konsekwencje (nie używamy symboli związku, strażacy ochotnicy nie otrzymują medali za zasługi). Mimo to pokazaliśmy charakter udowodniliśmy że nie jesteśmy tu dla medali tylko dla społeczeństwa, z jeszcze większą ambicją działamy by ludzie czuli się bezpiecznie. Od czasu wykluczenia zmieniło się w naszej jednostce bardzo dużo, zmiany były na lepsze, wzrosły umiejętności strażaków, z roku na rok mamy coraz nowocześniejszy sprzęt, duża grupa młodzieży zgłasza aspiracje wstąpienia w nasze szeregi.
Wszystko to dzieje się mimo rzucania kłód pod nogi przez związek. Pozyskujemy środki od sponsorów, staramy się maksymalnie wykorzystać nasze możliwości. Widząc to co się dzieje, należy zadać pytanie czy musimy wstępować do związku który nas oczernia?
Związek w którym rządzi tercet egzotyczny P.Wybierała, J.Blek, T.Jarosz oraz J.Kaczmarek
Których się Wszyscy boją...żałosne.
Prezesem Gminnym był zawsze burmistrz, jednak obecnie tak nie jest bo byłemu burmistrzowi brakuje godności aby opuścić to stanowisko, komendant T.Jarosz były Prezes naszej jednostki, który jest skompromitowany w oczach strażaków ochotników dalej robi swoje. O p. J.Bleku wypowiadać się nie musimy bo nie wiemy co on tam robi do dziś, jedyny wąż jaki w życiu trzymał to ten w ogrodzie do podlewania kwiatków a samochód pożarniczy to tylko na kolorowankach...
stworzył "ZIUTEK"


Niebezpieczny wypadek na DK nr 15 koło Lasowic
W dniu 16.01.2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile jednego zastępu,
na samochodzie Mercedes LF 409 GLBM-Rt, została zadysponowana przez SKKP KP PSP
w Miliczu, do wypadku drogowego, który miał miejsce w okolicy miejscowości Lasowice, na
DK nr 15. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy, jeden typu „TIR” i samochód osobowy.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy
osobom poszkodowanym, neutralizacji płynów eksploatacyjnych uszkodzonych samochodów
oraz kierowaniu ruchem drogowym. Przedstawione działania trwały ok. 3 godz.
W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki udział brały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz, oraz
Policja i Pogotowie Ratunkowe.
Poszukiwania dowodu rzeczowego w Miliczu
Dnia 14.01.2015 r. jeden zastęp naszej jednostki na samochodzie Mercedes LF 409 GLBM-Rt,
brał udział w poszukiwaniach, przeprowadzonych przez milicką policję. Celem tej akcji było
znalezienie dowodu rzeczowego, niezbędnego na tym etapie czynności prowadzonych przez
Policję. Poszukiwania prowadzono w okolicy ul. Wrocławskiej. W zdarzeniu tym uczestniczył
zastęp z JRG Milicz oraz Policja. Działania trwały ok. godz. czasu.
Niebezpieczny wypadek na DK nr 15
W dniu 13.01.2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Miliczu w sile dwóch zastępów,
została zadysponowana przez SKKP KP PSP w Miliczu, do wypadku drogowego, który miał
miejsce w okolicy miejscowości Rakoniewice, gm. Cieszków, na DK nr 15. W zdarzeniu
uczestniczyły trzy pojazdy, dwa typu „TIR” i laweta samochodowa. Jeden z pojazdów
ciężarowych w wyniku gwałtownego hamowania zjechał do przydrożnego rowu. Działania
strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów
eksploatacyjnych uszkodzonych samochodów oraz usunięcia z drogi i pasa drogowego
pojazdów uczestniczących w tym wypadku. Przedstawione działania trwały ok. 2 godz.
W zdarzeniu tym oprócz naszej jednostki udział brały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz, oraz
Policja i Pomoc Drogowa (specjalistyczny pojazd do holowania ciężkich samochodów).

Alarm bombowy w milickim szpitalu
Dnia 13.01.2015 r. jednostka nasza w sile trzech zastępów, na samochodach
Star 244 GBA 2,5,16, Star 200 SH – 18, oraz Mercedes LF 409 GLBM-Rt została zadysponowana przez
SKKP KP PSP w Miliczu, do milickiego szpitala, gdzie zachodziła możliwość podłożenia ładunku
wybuchowego na terenie placówki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca
zdarzenia oraz przeszukaniu najbliższej okolicy szpitala. W tym samym czasie wnętrze
całego kompleksu było przeszukiwane przez policjantów z KPP w Miliczu.
Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Wszystkie jednostki po przeszukaniu szpitala
i okolicznych budynków zakończyły działania, które trwały ok. 2 godz. Oprócz naszej
jednostki w tej akcji udział brali strażacy z JRG Milicz, WSP Milicz, a także Policja, trzy
zespoły PRM oraz PCZK w Miliczu.
Powalone drzewo i zerwana linia energetyczna w Miliczu
W dniu 09.01.2015 roku podczas nawałnicy, która przeszła przez powiat Milicki JOT OSP Milicz w sile
jednego zastępu na samochodzie typu Star 244 GBA 2,5/16 został zadysponowany na ul. Kasztelańską
w Miliczu, gdzie podczas wichury powalone drzewo zerwało linię energetyczną zasilającą oświetlenie
na terenie Zespołu Szkół Leśnych. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych usunęli zagrożenie oraz
zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu służb energetycznych. Działania trwały ok. 1 godziny.
Na miejscu działał również zastęp z JRG Milicz oraz Pogotowie Energetyczne.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-02-2015 18:39
Dwie skrytki zakończenie planowane jest na dniach być może jtro. Najlepiej niech się wypowie "MICHU" -PAWEŁ on jest za to przedsięwzięcie odpowiedzialny Smile

24-02-2015 16:49
A ile wolnej przestrzeni potrzebne do instalacji? Pfft I jak długo bedzie trwała instalacja? Pfft

23-02-2015 21:11
Nowy sprzęt HOLMATRO instaluje się na GBA Smile

17-02-2015 22:01
co cicho?! Działamy...działam
y Smile

17-02-2015 18:22
A za nie długo będzie jeszcze ciszej co nie Winiar? Sad

winiar121
17-02-2015 13:58
ale tutaj cicho masakra Sad

01-01-2015 10:27
Szczęśliwego Nowego 2015 Roku, wszystkiego najlepszego dla członków i sympatyków OSP MILICZ Upup

24-12-2014 09:44
http://firefighter
-game.pl/pojedynek
k.php?pol=slawek63
6

16-12-2014 17:46
Panowie i Panie dnia 2014-12-19 odbędzie się zbiórka krwi wszystkich chętnych zapraszamy zbieramy się o 8 00 - 8 15 w OSP Milicz pozdrawiam Smile

01-12-2014 17:27

21-11-2014 22:40

21-11-2014 17:56
Zdziwko

21-11-2014 06:32
Spox, dajemy radę Upup

20-11-2014 23:16
chyba nie ma komu działać....

20-11-2014 05:52
Panowie działamy Upup

1,422,684 unikalne wizyty